Skocz do zawartości

Zakup Subaru Impreza GX !


madan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowy na forum - od razu zaznaczam. :) Od pół roku mam pierwsze auto - Golf IV 1.9 TDI 90KM. Auto głownie do pracy, dziennie pokonuję około 100km (dojazd do pracy, praca i powrót). 2 tyg temu na Obwodnicy Gdańskiej miałem wypadek - sprawca wjechał mi w tył samochodu, najprawdopodobniej 100% szkody bo cała siła poszła w hak i podłużnice są walnięte. Dodatkowo miałem mały uraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Lecz do rzeczy:

zamierzam sprzedać auto obecne, trochę dołożyć i kupić SUBARU IMPREZĘ GD w wersji GX (tylko sedan!) i od razu zaznaczam (co wielu forumowiczom może się nie spodobać), że chcę wstawić do niego sekwencję BRC ze względu na mój charakter pracy i dużą ilość pokonywanych kilometrów miesięcznie. Poczytałem, że ta wersja dobrze znosi ten gaz.

Chciałbym aby zakup do którego się przymierzam w niedalekiej przyszłości był jak najbardziej udany... Mam znajomych w Niemczech i będę dawał znać tutaj na forum jeśli coś znajdą i będę prosił o opinię a póki co proszę o Waszę za i przeciw jak i również propozycję dla mnie. :)

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jaki za i przeciw chodzi? Auto fajne, 2.0 N/A jest akurat do przemieszczania się i zimowego polatania. Jak lpg będzie założone w profesjonalnej firmie która widziała już boksera to nie powinno być problemów. Niestety w pewnych warunkach może się okazać że LPG nie będzie tak ekonomiczne jak TDI ale na pewno samo auto będzie bardziej praktyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Imprezy GX 2.0 N/A (na sprzedaż, ale już nie chętnie) buda Kombi. Jestem ze Sztumu więc poruszamy się w obrębie tego samego województwa :) Jak będziesz miał jakieś pytania, to pisz z chęcią podpowiem na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o spostrzeżenia/doświadczenia użytkowników z forum na temat jazdy, usterek i sytuacji z kupnem tego modelu w Polsce. ;)

Nie chcę już kolejnego auta typu Golf TDI ponieważ jest to auto strasznie bezpłciowe... Zero jakiejkolwiek przyjemności z jazdy...

Subaru Impreza 125km dla mnie spokojnie wystarczy a 4x4 kusi. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sprawa się przedstawia jeśli chodzi o zakup tego modelu na Polskim rynku? Obawiam się, że będę szukał i błądził bo same zajechane sztuki i powypadkowe będą mi się trafiać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca to jeszcze sam nie wiem... Jestem w trakcie likwidacji szkody, obecnie bez większej gotówki ale już niedługo. ;)

To może takie pytanie - na ten model co chce:

Subaru Impreza 2.0 125km GD, model sedan, bug-eye lub blobeye - ile pi razy drzwi trzeba by przeznaczyć aby był zadbany samochód? :) Nie chodzi mi o stan perfekcyjny ale też nie zajechany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie. Kupiłem rok temu w styczniu mojego Bug'a GX. Sprowadzony dla mnie z Niemiec. "Starannie" wyszukany. Byłem przekonany że kupiłem genialny egzemplarz. Ze wszystkimi opłatami importowymi wyszło około 21tyś. Przez ten rok w ASO wydałem kilkanaście tysięcy. Chcę przez to powiedzieć że trudno powiedzieć ile kasy musisz liczyć na dobry egzemplarz. Tak samo trudno powiedzieć czy za granicą znajdziesz coś lepszego niż na rodzimym rynku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi razy oko to za dobrze utrzymany samochód 17-24. Bug co wiadome tańszy, blob droższy. Tańsze bez lpg, droższe z lpg. Dobra instalka w granicach 3000zł Weź pod uwagę rozrząd w tym silniku - sporawy koszt jeśli byłby na szybko do wymiany. Samochód fajny, zimą pokazuje co potrafi. Zawieszenie niestety średnio wytrzymałe, ale też nie znowu jak w audi A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madan załóż też wątek w dziale handlowym ,a dokładniej: KUPIę, ,poza tym jest tez dział gdzie wrzuca sie linki z ogłoszeniami i szuka ewentualnie osoby co zna auto lub po prostu ty masz 400km ,a ktoś z forum ma rzut beretem i może ci pomóc w ocenie auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...