Jump to content

Zapieczone tłoczki w hamulcach

pmlody
 Share

Recommended Posts

Jeśli faktycznie tak je chwyciło to najpierw odchyl gumki i polej jakiegoś specyfiku o mocnych właściwościach penetrujących: WD40, w ostateczności nafty. Możesz nawet kilka razy. A potem, jak koledzy pisali - sprężarką...

• Upvote 1

Tylko jak podepniesz pod kompresor to lepiej żeby nikt nie stał na linii strzału. ;)

Łatwiej i bezpieczniej będzie jak przyblokujesz tłoczki np. trzonkiem od młotka żeby odrazu całkiem nie wyskoczyły bo to naprawde ma siłę ;)

• Upvote 1

Kiedyś,mając colta gti,stale zapiekającemu się zaciskowi zafundowałem dobowe moczenie w benzynie i pomogło.Kiedyś robiłem zaciski w forku i stosowałem WD40.

Edited by PRU

kompresor nie działa za mała moc na zapieczone tłoczki :D już gdzieś o tym pisałem , jak Ci się rusza chociaż jeden tłoczek z 4 to wyciągnij go prawie do końca wkręć śrubę w miejsce przewodu czyli zatkaj i wciśnij ten ruszający się tłoczek do środka zacisku, najlepiej imadłem :) gwarantuję że któryś z tych trzech pozostałych pod wpływem ciśnienia puści , tylko musisz wlać do zacisku jakiś płyn bo powietrze Ci się ściśnie a nie wypchnie ten tłoczek :)

• Upvote 1

O to jest pomysł. W jednym zacisku prawie wyjąłem jeden tłoczek, reszta stoi, także ma to szanse powodzenia.

Jak nie da rady tak faktycznie zaleję z góry wd40 albo naftą czy ropą i zostawie na noc, może puści :)

Gumki i tak do wywalenia :)

Jeżeli tłoczek ma kołnierz na osłonę przeciwpyłową (zdjęcia z googla mówią, że ma), możesz podeprzeć tam dwa śrubokręty i próbować wyciągnąć. Raz naciskając na przemian, raz równocześnie. Wyciągałem tak w motocyklu z totalnie zapieczonymi tłoczkami. Robota długa, ale skuteczna.

Pamiętaj, żeby uważać - powierzchni tłoczka poniżej kołnierza nie możesz porysować.

Po wszystkim wypolerowałbym tłoczek, bo ten zapieczony może mieć już lekkie rysy. No i o paście przy składaniu nie zapomnij ;-)

Powodzenia!

• Upvote 1

Próbowałem, stąd jeden prawie wyjęty :)

Ale pozostałe cięzko idą... puszcze penetrator jutro to może trochę przeżre, później będę próbować rozruszać i może wyjdą.

Reszte wiem i pamiętam :) Ale dzięki za przypomnienie.

Ja miałem w zaciskach które kupiłem zapieczone dwa tłoczki. Polałem je WDkiem i wyciągałem jednego z nich za pomocą dwóch śrubokrętów i podważania jednocześnie z dwóch stron. Ten drugi tłoczek dał mi bardziej popalić i musiałem szczypcami delikatnie go pookręcać, wciskać i wyciskać i po mały wyszedł. Reszta wyszła za pomocą sprężonego powietrza z kompresora :)