Skocz do zawartości

Zapieczone tłoczki w hamulcach


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś,mając colta gti,stale zapiekającemu się zaciskowi zafundowałem dobowe moczenie w benzynie i pomogło.Kiedyś robiłem zaciski w forku i stosowałem WD40.

Edytowane przez PRU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresor nie działa za mała moc na zapieczone tłoczki :D już gdzieś o tym pisałem , jak Ci się rusza chociaż jeden tłoczek z 4 to wyciągnij go prawie do końca wkręć śrubę w miejsce przewodu czyli zatkaj i wciśnij ten ruszający się tłoczek do środka zacisku, najlepiej imadłem :) gwarantuję że któryś z tych trzech pozostałych pod wpływem ciśnienia puści , tylko musisz wlać do zacisku jakiś płyn bo powietrze Ci się ściśnie a nie wypchnie ten tłoczek :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tłoczek ma kołnierz na osłonę przeciwpyłową (zdjęcia z googla mówią, że ma), możesz podeprzeć tam dwa śrubokręty i próbować wyciągnąć. Raz naciskając na przemian, raz równocześnie. Wyciągałem tak w motocyklu z totalnie zapieczonymi tłoczkami. Robota długa, ale skuteczna.

 

Pamiętaj, żeby uważać - powierzchni tłoczka poniżej kołnierza nie możesz porysować.

 

Po wszystkim wypolerowałbym tłoczek, bo ten zapieczony może mieć już lekkie rysy. No i o paście przy składaniu nie zapomnij ;-)

 

Powodzenia!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w zaciskach które kupiłem zapieczone dwa tłoczki. Polałem je WDkiem i wyciągałem jednego z nich za pomocą dwóch śrubokrętów i podważania jednocześnie z dwóch stron. Ten drugi tłoczek dał mi bardziej popalić i musiałem szczypcami delikatnie go pookręcać, wciskać i wyciskać i po mały wyszedł. Reszta wyszła za pomocą sprężonego powietrza z kompresora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...