Jump to content

Roleta bagażnika

szfagir
 Share

Recommended Posts

Mam problem z roleta bagażnika - nie wiem czy jest coś urwane/odklejone. Jak zaczepie roletę z jednej strony to z drugiej brakuje trochę do zaczepu - tak jakby była za krótka. Napiszcie mi proszę jak u Was wygląda roleta w bagażniku. Załączam fotki od siebie.

post-8149-0-65391600-1364901494_thumb.jpg

post-8149-0-99705600-1364901514_thumb.jpg

post-8149-0-29935600-1364901532_thumb.jpg

na 99% zaciela sie sprezynka na jednym z koncow rolety (pomiedzy roleta a jej koncowkami / nakladkami z plastiku powinny byc takie a la sprezyny, dzieki ktorym rolete mozna wybrac i znowu zamocowac)

Edited by eddie_gt4

A sprężyna zacięła się chyba na tej stronie która jest pokazana na 3 fotografii.

Najlepiej sprawdź ją jak masz wymontowaną , i sprawdź ręką czy obje strony pracują(chowają się i wysuwają ) w tym samym zakresie.

Wg serwisu samochód na 100% nie był bity - wszędzie powłoka lakiernicza była oceniona na seryjną, zatem pozostaje opcja skichanej rolety:/ potem zrobię oględziny i poszukam tej sprężynki.

znalazłes sprężynke :D

?

na 99% zaciela sie sprezynka na jednym z koncow rolety (pomiedzy roleta a jej koncowkami / nakladkami z plastiku powinny byc takie a la sprezyny, dzieki ktorym rolete mozna wybrac i znowu zamocowac)

widziałes kiedys taka roletę?pisząc to co piszesz

takie sytuacje maja miejsce po uderzeniu w tył i niedokladnej naprawie ,końcówki rolety są nie ruchome

To ja w bład wprowadziłem.

To w jakim razie roleta moze pochodzic z innego auta?

znalazłes sprężynke :D

?

widziałes kiedys taka roletę?pisząc to co piszesz

pewnie, ze widzialem... jakies 1,5 roku temu :-)

ale masz racje, pomylilem sie: powyzej opisalem rolete z obecnego auta (Tribeca)

a w Forku mk.II koncowki rolety sa nieruchome, a za mocowanie rolety odpowiadaja takie blaszko-sprezyny w plastikowych sciankach bagaznika (jezeli dobrze pamietam)

A reszta plastików w bagażniku jak wygląda?

Spasowanie OK, czy też się rozjeżdżają?

Najpewniej będzie, jak porównasz z innym Forkiem z tego modelu.

Porównywałem z innymi Forkami i raz taka przypadłość występują, a innym razem nie.

Ja swój problem rozwiązałem - na końcach przykleiłem po kawałku wykładziny i jest dobrze.