Skocz do zawartości

Forester to dobry wybór dla Forestera?


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

Były na pewno, mój Forek miał jak go kupiłem, a sturbo to na pewno nie jest ;) Teraz już nie ma, bo wymontowałem i wstawiłem zwykłe ale z fabryki raczej na SLSach wyjechał

Ja w swoim Hubertusie (NA) z 1997r miałem SLSy. Na szczęście nówki sztuki, bo helmut wymienił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oczko a może rozejrzyj się za granicą. Np : http://www.autoscout...0000&asrc=st|fs po pierwszym właścicielu, sprzedawany przez dealera Subaru. Cena dobra, przebieg nie wysoki, a pewnie jeździł po lepszych niż nasze drogi.

 

Na marginesie - bardzo podobny do mojego ;)

Edytowane przez AdamR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oczko a może rozejrzyj się za granicą. Np : http://www.autoscout...0000&asrc=st|fs po pierwszym właścicielu, sprzedawany przez dealera Subaru. Cena dobra, przebieg nie wysoki, a pewnie jeździł po lepszych niż nasze drogi.

 

Na marginesie - bardzo podobny do mojego ;)

 

Że się wtrącę ...również jestem zdecydowanym zwolennikem zakupu auta na Zachodzie.

Z tą dobrą ceną to bym natomiast nie przesadzał :) Ze sprowadzeniem, zarejestrowaniem i LPG wyjdzie ponad 15 k ... i nie ma klimy - może nie każdy potrzebuje ale często ma to znaczenie przy odsprzedaży auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzeję trochę temat.

Forka szukam nadal i trafiłem na prawdopodobnie przyzwoity egzemplarz. Problem w tym, że z automatem. No właśnie, czy automat dyskwalifikuje forestera do używania w lesie? Nie wiem czy slusznie ale obawiam się, że częsta jazda w lekkim terenie może mieć negatywny wpływ na trwałość ASB i możliwości "terenowe".

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Oczko, najprostszy sposób na określenie awaryjności danego podzespołu jest sprawdzenie cen na allegro. Zobacz po ile "chodzą" automatyczne skrzynie biegów. :)

Podpowiem. Kosztują mniej niż sprzęgło do subaru turbo :)

 

Mały popyt = niska cena.

 

W automacie jest inny (mniej korzystny w błocie) inicjalny rozkład napędu niż w manualu ale z tego co pamiętam to zblokowanie skrzyni na pierwszym bieg ustawia stały rozkład 50/50. Jeśli się mylę to ktoś mnie zaraz poprawi :)

 

Podsumowując - automatów w Subaru nie trzeba się bać. Nie grzeszą szybkością zmiany biegów ale są stosunkowo bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...