Skocz do zawartości

pierdzi, warczy, burczy... :/


Action

Rekomendowane odpowiedzi

czy możliwe, że objawy opisane w tytule wystąpiły od "obryzgania" kolektora wylotowego lub jakiejś części wydechu ciężkim śniegiem? nie mam tej plastikowej oslony pod silnikiem. nie wiem co się dzieje bo objawy występują w różnej konfiguracji (raczej na ciepłym, czasem na luzie ale czasem na biegu; gdy samochód jest w ruchu ale też gdy przycisnę gaz stojąc w miejscu). objawy pojawiły się dziś po obfitych opadach. nie jest też to kwestia śniegu w hamulcach ani nadkolach. sprzęgło i skrzynkę raczej wykluczam - działają prawidłowo, bez zmian. olej sprawdziłem. temp silnika ok. hałas dochodzi raczej z przodu.

 

wiem, że wątek bez przyszłości ale nie mam gdzie sprawdzić/podnieść auta jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem chyba coś podobnego już drugi raz w tym roku. Warunki właśnie wyjątkowo mokre - raz deszcze, a ostatnio po przecieraniu szlaków śnieżnych i paru zakopkach, gdzie sporo śniegu się poprzylepiało do podwozia (auto siedziało na mokrym śniegu) i efekt mniej więcej jak o w opisie: silnik chodzi jak traktor, wydech bulgocze jak w turbo :), na biegu jałowym obroty nierówne, z tendencją do obniżonych. I tak przez pare minut, albo do kolejnego odpalenia silnika. Raz myślałm, że może się paliwem wtryski za bardzo zalały, albo może świeca któraś pada... sam już nie wiem. Ostatnio to tak bulgotało, że myślałem, że kolektor może uszkodziłem po tych szaleństwach w głębokim mokrym śniego-lodzie..

 

Co o tym myślicie? i co do tego mogą mieć jakieś zamoknięte kable albo osłony kolektora? Też mam spore ubytki w osłonach pod zderzakiem przednim i w części nadkoli, więc woda ma łatwiejszą drogę do obryzgania przedniej strony silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Panowie nie będę zakładał nowego wątku. Wczoraj tak pobieżnie oglądałem "nowy" nabytek od spodu i zauważyłem nieszczelność na łączeniu rureczki z kolektorem wydechowym po lewej stronie. Poprzednik widać że coś tam utykał. Do czego ta rureczka? Bo raczej nie jest to składowa EGR?

 

104023504_893728447800578_868763320344567225_n.thumb.jpg.fdcd6ba1b2bb87e2301725a378912763.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...