Skocz do zawartości

wspomaganie w legacy IV diesel - problem


michal2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w ciągu ostatnich dniach ujawnił się następujący problem w moim samochodzie, pierwszy raz miało to miejsce po jeździe autostradą, zatrzymałem się na zjeździe ze skręconymi kołami, w momencie ruszenia i próbie wyprostowania kół na kierownicy poczułem tak duży opór że ledwo ją ruszyłem dwoma rękoma, po przełamaniu oporu wspomaganie działało normalnie. Dzisiaj również miałem chwilowy brak wspomagania, wycofałem na skręconych kołach, wrzuciłem jedynkę zaczynam ruszać i dokładnie ten sam efekt.

Miał może ktoś z Was taki problem i go rozwiązał?

 

pozdrawiam,

MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, nastąpił stopniowy zanik wspomagania w czasie manewrowania na parkingu. Kierownica kręciła się z coraz większym oporem, aż do momentu kiedy praktycznie zupełnie nie dało się nią kręcić. Pomogło pozostawienie samochodu na jakiś czas na parkingu. Po ostygnięciu silnika wspomaganie zaczęło działać normalnie.

 

Serwis nie znalazł przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w ciągu ostatnich dniach ujawnił się następujący problem w moim samochodzie, pierwszy raz miało to miejsce po jeździe autostradą, zatrzymałem się na zjeździe ze skręconymi kołami, w momencie ruszenia i próbie wyprostowania kół na kierownicy poczułem tak duży opór że ledwo ją ruszyłem dwoma rękoma, po przełamaniu oporu wspomaganie działało normalnie. Dzisiaj również miałem chwilowy brak wspomagania, wycofałem na skręconych kołach, wrzuciłem jedynkę zaczynam ruszać i dokładnie ten sam efekt.

Miał może ktoś z Was taki problem i go rozwiązał?

 

pozdrawiam,

MR

Nie spotkałem się z takim efektem, ale może warto sprawdzić stan gum wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...