Skocz do zawartości

Outback h6 my2005 - tryb sport, o co chodzi


kociou

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

 

miałem okazję pojeździć dziś obh h6 my06 - szukam takiego dla siebie i zwróciłem uwagę na zielony napis SPORT obok wyświetlacza biegów - o co co z tym chodzi jak i gdzie to się włącza/wyłącza co to daje i wogóle jak działa :)

 

wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBK H6 EU od MY07 jest system Si Drive z 3 programami pracy skrzynia/silnik: inteligent, sport i sharp sport. Do tego na kierownicy jest guzik z oznaczeniem #, kóry natychmiast przełączy system w tryb Sharp Sport. Na wyświetlaczu powinna pojawić się informacja w jakim trybie jest system. W aucie którym jeździłeś było duże pokrętło między fotelami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

 

miałem okazję pojeździć dziś obh h6 my06 - szukam takiego dla siebie i zwróciłem uwagę na zielony napis SPORT obok wyświetlacza biegów - o co co z tym chodzi jak i gdzie to się włącza/wyłącza co to daje i wogóle jak działa :)

 

wie ktoś?

Przesuń lewarek w lewo w pozycje tiptronik ,wtedy zaświeci się sport ,a jak zmienisz bieg ręcznie ,to z trubu sport przełącza sie w tryb manualny.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBK H6 EU od MY07 jest system Si Drive z 3 programami pracy skrzynia/silnik: inteligent, sport i sharp sport. Do tego na kierownicy jest guzik z oznaczeniem #, kóry natychmiast przełączy system w tryb Sharp Sport. Na wyświetlaczu powinna pojawić się informacja w jakim trybie jest system. W aucie którym jeździłeś było duże pokrętło między fotelami ?

 

U nas (czyli od MY07) tyczy sie to zmiany sterowania silnikiem oraz skrzyni biegow. W starszych H6 dotyczy to jedynie skrzyni i to jest chyba to magiczne sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisano powyżej, tryb sport włącza się przesuwając lewarek skrzyni w lewo od pozycji D.

W trybie sport auto wkręca się na wyższe obroty zanim zmieni bieg. Efektem tego jest całkiem przyjemny dzwięk silnika :) Generalnie fajne, np. jak się rusza spod świateł :) W mieście czasami może wkurzać, bo auto chce jeszcze wkręcać się na obroty, a tutaj trzeba hamować przed światłami. Generalnie ma się wrażenie, że auto jedzie sprawniej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...