Jump to content

Outback h6 my2005 - tryb sport, o co chodzi

kociou
 Share

Recommended Posts

Szanowni

miałem okazję pojeździć dziś obh h6 my06 - szukam takiego dla siebie i zwróciłem uwagę na zielony napis SPORT obok wyświetlacza biegów - o co co z tym chodzi jak i gdzie to się włącza/wyłącza co to daje i wogóle jak działa :)

wie ktoś?

W OBK H6 EU od MY07 jest system Si Drive z 3 programami pracy skrzynia/silnik: inteligent, sport i sharp sport. Do tego na kierownicy jest guzik z oznaczeniem #, kóry natychmiast przełączy system w tryb Sharp Sport. Na wyświetlaczu powinna pojawić się informacja w jakim trybie jest system. W aucie którym jeździłeś było duże pokrętło między fotelami ?

Szanowni

miałem okazję pojeździć dziś obh h6 my06 - szukam takiego dla siebie i zwróciłem uwagę na zielony napis SPORT obok wyświetlacza biegów - o co co z tym chodzi jak i gdzie to się włącza/wyłącza co to daje i wogóle jak działa :)

wie ktoś?

Przesuń lewarek w lewo w pozycje tiptronik ,wtedy zaświeci się sport ,a jak zmienisz bieg ręcznie ,to z trubu sport przełącza sie w tryb manualny.

• Upvote 1

W OBK H6 EU od MY07 jest system Si Drive z 3 programami pracy skrzynia/silnik: inteligent, sport i sharp sport. Do tego na kierownicy jest guzik z oznaczeniem #, kóry natychmiast przełączy system w tryb Sharp Sport. Na wyświetlaczu powinna pojawić się informacja w jakim trybie jest system. W aucie którym jeździłeś było duże pokrętło między fotelami ?

U nas (czyli od MY07) tyczy sie to zmiany sterowania silnikiem oraz skrzyni biegow. W starszych H6 dotyczy to jedynie skrzyni i to jest chyba to magiczne sport.

Jak pisano powyżej, tryb sport włącza się przesuwając lewarek skrzyni w lewo od pozycji D.

W trybie sport auto wkręca się na wyższe obroty zanim zmieni bieg. Efektem tego jest całkiem przyjemny dzwięk silnika :) Generalnie fajne, np. jak się rusza spod świateł :) W mieście czasami może wkurzać, bo auto chce jeszcze wkręcać się na obroty, a tutaj trzeba hamować przed światłami. Generalnie ma się wrażenie, że auto jedzie sprawniej.

• Upvote 1

• 4 years later...

Odkopię, pytanie mam o używanie tego trybu w trakcie jazdy tzn.

Czy mogę go włączyć jadąc np. 50km/h czy tylko stojąc na światłach?