Skocz do zawartości

Połaczenie BT - Forek III <=> iPhone 5


Rekomendowane odpowiedzi

Mam następującą zagadkę - łączę iPhone 5 z fabryczna instalacja BT w Foresterze III (2011)

Wszystko jest cacy i pięknie działa, ale tylko do momentu wyłączenia samochodu.

Kiedy uruchamiam ponownie i całe ustrojstwo się włącza - iPhone i BT w samochodzie się nie łączą.

Trzeba manualnie w ustawieniach telefonu i systemu audio w samochodzie ponownie wszystko konfigurować i uruchamiać.

 

To nie jest problem telefonu - ten sam telefon, inny samochód - OBK 2010 i wszystko super działa - łączy się za każdym razem.

Drugi iPhone 5 w Forku - objaw ten sam - nie nawiązuje połączenia automatycznie po uruchomieniu samochodu - konieczna każdorazowa konfiguracja.

Jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety, ale pewne telefony nie nawiązują połączenia z danym radiem, bądź też radio nie zapamiętuje ustawień po wyłączeniu zapłonu, co wiąże się z ponownym parowaniem telefonu.

 

Wspomniane radia w Outbecku i Foresterze są różnych producentów i stąd ta różnica w nawiązaniu połączenia! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety, ale pewne telefony nie nawiązują połączenia z danym radiem, bądź też radio nie zapamiętuje ustawień po wyłączeniu zapłonu, co wiąże się z ponownym parowaniem telefonu.

 

Wspomniane radia w Outbecku i Foresterze są różnych producentów i stąd ta różnica w nawiązaniu połączenia! :cry:

 

Witam,

dzięki za potwierdzenie tego co już sam wykminiłem.

 

Pytanie czy SUBARU ma pomysł co z tym zrobić - np. wymusić na dostawcach audio aby przyłożyli się do poprawienia oprogramowania i upgrade oprogramowania w systemach audio w samochodach klientów ?

Np. w ramach gwarancji - free, po gwarancji - za jakąś niewielka opłatą ...

Osobiście uważam za sytuacje troszke jak z filmów Barei abym musiał dokonywać wyborów - kupić konkretny telefon czy zmienić samochód ? Mamy XXI wiek i nawet średnio ogarnięci producenci sprzętu BT radzą sobie z oprogramowaniem do swoich zabawek.

Brak kompatybilności rozumiem i wybaczam tylko producentom typu NOKIA, SAMSUNG , LG itp. - oferującym telefony i akcesoria dedykowane wyłącznie do swoich telefonów.

Jeśli tzw. open market - to już oczekuję pełnej zgodności z telefonami dostępnymi na rynku, tym bardziej że nie mówimy o jakimś niszowym wynalazku tylko produkcie który jest jednym z dominujących na rynku.

Nie wspomnę o USA gdzie dominuje zdecydowanie.

Zakładam że tam takie tłumaczenie nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówimy o jakimś niszowym wynalazku tylko produkcie który jest jednym z dominujących na rynku

Naprawdę :o

 

Niestety, ale nie ma możliwości zmiana oprogramowania radia tak, aby była możliwość obsługi „nadgryzionego jabłka 5”. :cry:

A po co te zlosliwosci ?

Co do zmiany oprogramowania - takowa zawsze jest w urzadzeniach elektronicznych, pytanie czy dostawca / producent napisal nowa wersje ?

Ciekaw jestem jak ta kwestia wyglada w Stanach ?

Czy tam tez nad problemem z zabawkami Apple przechodzi sie do porzadku dziennego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kompatybilności rozumiem i wybaczam tylko producentom typu NOKIA, SAMSUNG , LG itp. - oferującym telefony i akcesoria dedykowane wyłącznie do swoich telefonów.
.Odziwo z Nokią N8 wszystko działa.Link jak to zrobić http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/56886-jak-synchronizowac-iphona-4-z-zestawem-glosnomowiacym/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

miałem ten sam problem

Czy udało Ci się go rozwiązać w sposób inny niż zmiana jednego z elementów układanki - do wyboru : telefon , samochód , system audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez problemowo od 3 msc. Ale miałem przez chwilę ten sam problem z ip4 po wymianie gwarancyjnej - z rozpędu parowałem go z menu radia - jako urządzenie audio. Po 2 tygodniach codziennego podłaczania przeczytałem instrukcje i przypomniałem sobie, że telefon ma dodatkowe menu uruchamiane z przycisków przy kierownicy i wtedy parowanie jest trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDarek dzięki za podpowiedź - masz "pomuka" :)

Forum ma wielką moc a forumowicze mądrość ogromną - działa po przeprowadzeniu procedury podpowiedzianej przez iDarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...