Skocz do zawartości

Tunning optyczny OBK2010....


MaciekGT

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli za szerokoscia samej opony idzie szerokosc felgi, to prowadzenie powinno sie polepszyc, nie pogorszyc.

Niestety, czesto jest tak, ze zmienia sie szerokosc opony a felga zostaje ta sama - na niskim profilu, nie dosc ze wyglada do bani, to jesz pogorsza sie trakcja...

Edytowane przez gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myśłałem o większej ale jest zawsze jakieś ale..

1. droższe są i opony i felgi w tym rozmiarze

2. przy 18 calowych felgach ich szerokośc to 8 cali co wymusza szerszą oponę

3. szersza opona to większe opory toczenia i spalanie

4. szersza opona to również ograniczenie w dopuszczalnym ET, tzn cofamy się z kołem do środka (bliżej oryginału 48) - mnie zależało na szerokości (ET35)

5. jak taki wydatek uzasadnić żonie?!.... :unsure:

 

Ale pogadać zawsze sobie możemy! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jak taki wydatek uzasadnić żonie?!.... :unsure:

 

1. tlumaczysz zonie, ze seryjne heble nie daja rady, dlatego musisz zalozyc wydajniejsze (bezpieczenstwo to podstawa!)

2. wymiana hebli wymusza zalozenie wiekszych / innych felg i opon, odpowiednio

 

ja tak robilem ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatni pomysł żeby cos jednak zmienić w wyglądzie auta... skoro pasy są dyskusyjne to może napisy?.. (czcionka i logo sa mojej produkcji więc nie jest to docelowy wygląd..)

napisy1.jpg

 

A może jednak pas ale niższy?.....

 

napisy3.jpg

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill i obudowy halogenów - rzecz gustu. Przy białej budzie bym przyciemniał, przy beżu to wg mnie trochę nie pasuje. Ten kolor nie za bardzo się wg mnie nadaje do takich przeróbek.

 

Mi akurat podoba się bardziej wizualizacja w opcji z przyciemnionymi elementami. Ale tak jak piszesz, to kwestia gustu. Poza tym, żaden projekt nie oddaje w 100% rzeczywistości. Nawet na zdjęciach, które robiłem po przyciemnieniu mojego grilla samochód wygląda trochę inaczej niż w rzeczywistości (na żywo lepiej). Pewnie słaby ze mnie fotograf.

 

Co do felg, to 18" pewnie będą wyglądały lepiej w OBK, tylko obawiam się, że samochód na oponie 235/45 może stracić swoją podstawową zaletę - komfort jazdy. No i jeszcze jeden aspekt - tarcze hamulcowe optycznie zrobią się jeszcze mniejsze (już teraz wyglądają tak sobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg, to 18" pewnie będą wyglądały lepiej w OBK, tylko obawiam się, że samochód na oponie 235/45 może stracić swoją podstawową zaletę - komfort jazdy. No i jeszcze jeden aspekt - tarcze hamulcowe optycznie zrobią się jeszcze mniejsze (już teraz wyglądają tak sobie).

 

O to to to... zapomniałem dopisac do listy... czyli w sumie będzie ich 7 przeciw ;) komfort to podstawa po 40stce! B)

 

Ale żeby nie było że nie ma żadnych plusów - jest jeden niezaprzeczalnie ważny - WYGLĄD!

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatni pomysł żeby cos jednak zmienić w wyglądzie auta... skoro pasy są dyskusyjne to może napisy?.. (czcionka i logo sa mojej produkcji więc nie jest to docelowy wygląd..)

 

IMO - odpuść te górne paski...

 

Co do dolnych, to wydaje mi się, że u Ciebie są za wysokie - porównaj z moimi wizualizacjami - mam zrobione dokładnie do wysokości przednich chlapaczy, czyli na 17 cm. Poza tym dodatkowy cienki pasek jeszcze całość wizualnie powiększa. No i grafiki, a raczej ich wielkość i ilość - jak dla mnie, to jest "za dużo grzybów w barszczu" - jestem za jednym dyskretnym motywem.

 

Oczywiście opinia mocno subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest on ekstremalnie niski, jednak w stosunku do fabrycznego rozmiaru, wysokość opony (pomiędzy felgą a podłożem) zmniejszy się o około 30 mm (OEM 135 mm) - więc sporo. Różnice w komforcie na pewno będą odczuwalne. Zakładam, że w tym rozmiarze dostępne opony mają bardziej drogową charakterystykę (twardsze), od fabrycznych geolandarów, które są bardzo, bardzo miękkie. Co też nie będzie bez znaczenia dla komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO - odpuść te górne paski...

 

Co do dolnych, to wydaje mi się, że u Ciebie są za wysokie - porównaj z moimi wizualizacjami - mam zrobione dokładnie do wysokości przednich chlapaczy, czyli na 17 cm. Poza tym dodatkowy cienki pasek jeszcze całość wizualnie powiększa. No i grafiki, a raczej ich wielkość i ilość - jak dla mnie, to jest "za dużo grzybów w barszczu" - jestem za jednym dyskretnym motywem.

 

Oczywiście opinia mocno subiektywna.

 

Drogą ewolucji zrobiłem kolejna wrzutkę ale pod poprzedni post żeby jedna fotka obok drugiej była łtwiejsza do porównania.... (pas kontra napisy)

PS. Obiecuję że nie będe już Was męczył swoimi projektami.. :unsure:

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekGT, masz bardzo fajne pomysły i szybko przelewasz je na papier. Widzę jednak, że masz problem z podjęciem decyzji i słuchasz się 5 osób na krzyż w tym wątku, którym generalnie mało co się podoba (sorry chłopaki:) ) a w szczególności nie wersje US. Ty z kolei z tego co widzę, designem chcesz zbliżyć nieco swojego Outbacka do wersji amerykańskiej. Zrób to zatem skoro Ci się podoba! Która wersja jest według Ciebie najładniejsza? Jak dla mnie szare pasy na dole z napisami są super, nie rezygnuj z nich!

Zakładam się, że gdybyś zrobił ankietę wśród 50 osób to górą byłaby wersja zbliżona do US a nie do EU, bo te jak wiemy wszyscy uważają za ubogie i każdy zachwyca się US - taka jest prawda :)

Europejczyk to golas niestety i nie ma czym go doposażyć :( Jedynie Legacy w tej budzie w kombi wygląda normalnie, ale tylko dlatego że jest zglebiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko AllRad, nie mam problemu z podjęciem decyzji po prostu jestem zwolennikiem burzy mózgów i głośnego myślenia. Wbrew pozorom to marudzenie kolegów zawiera czasem element cennej uwagi!... ;)

Sam widzę że jakość moich projektów się poprawiła, trening czyni miszcza! :)

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologacja jest na 235/45/18 .... a najbliżej seryjnego rozmiaru ( najmniejsza różnica ) to raczej jest 235/50/18

 

Nie wiem o jakej homologacji mówisz (chyba przy Legacy, a nie Outbacku), bo 235/45R18 nie może być zamiennikiem dla 225/60R17 - różnica w średnicy tej opony to aż -33.1 mm czyli blisko -5%. Tymczasem zaleca się aby różnice mieściły się w przedziale od -2% do +1,5%.

 

Patrząc na tabelę: http://www.opony.pl/...i.aspx?size=205 to najbliżej są:

 

Rozmiar / Średnica w mm / Różnica w mm / Różnica w %

225/55R18 / 704.70 / 2,90 / 0,4

245/50R18 / 702.20 / 0,40 / 0,1

235/50R18 / 692.20 / -9,60 / -1,4

 

i te ostatnie są chyba faktycznie najsensowniejszym zamiennikiem.

 

A może jednak pas ale niższy?.....

 

Ten niższy pas wygląda IMHO duuuużo lepiej, tylko - tak jak pisze spawalniczy - za dużo tych elementów. Daj po prostu sam napis OUTBACK, albo SUBARU (najlepiej oryginalną czcionką) albo Symmetrical AWD (http://www.buyadecal...etrical_AWD.jpg). I wykleiłbym to nie czarną folią ale bardzo ciemnym grafitem (tak aby podpasować po plastiki na progach). I oczywiście bez górnych pasków ;)

 

Nie zniechęcaj się - idziesz w dobrym kierunku, po to jest forum aby dyskutować ;)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak byś pociągnął dla wyrównania ten pas na zderzaki to wyszło by dobrze po całości. :idea::th_dash:

Na przodzie jeszcze miało by to sens ale z tylu musiałbym cały wykleić bo brak jest jakiejś lini odcinającej.... Ale jeśli chcesz to zrób tak na swoim!.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, mój post odnosił się do projektu nr 7.

 

Ale mam listwy na drzwiach, to jak mam malowac zderzak? :)

 

Mój tunning na razie ograniczyłem do trzody na lusterkach i klapie. :)

Własnie, może zamiast znaczków i napisów to zapodaj trzódke w to miejsce... :idea:

Edytowane przez gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...