Skocz do zawartości

Tunning optyczny OBK2010....


MaciekGT

Rekomendowane odpowiedzi

TE PASECZKI Z 4x4 -LIPA ;) WG MNIE

-ja bym dał gril 6 + oryginalne nakladki na zderzaki p/t

 

Oryginalne nakładki to dramatyczny szajs. Kawałek tandetnego plastiku, kóry mocujesz na plastikowe spinki. Widziałem dwa lub trzy samochody z nakładkami i w każdym odstawały od zderzaka. Z daleka tego nie widać i jest w miarę OK ale z bliska niestety kiepścizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba wersja nr 5.

przyciemnić szyby ale nie za mocno ...

jak masz finanse to kupić te plastikowe nakładki... ( są super i wyglądają bardzo solidnie... auto optycznie nabiera dzięki nim masy...)

ewentualnie naklej ten pas jak w Porsche ale napis nie zbyt duży...

 

żeby auto dopieścić ale nie przesadzić... choinka żeby Ci z tego nie wyszła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rekonesans w mojej okolicy dotyczący zmiany koloru grilla na czarny mat.

Okazało się, że bardzo blisko mojej fabryki jest firma, która zajmuje się pokrywaniem samochodów Plasti Dip'em. Koszt zrobienia grilla wycenili na 160 zł. Byłem też w innej firmie zajmującej się oklejaniem folią, żeby zweryfikować jeszcze taką możliwość.

Po oględzinach grilla dostałem informację, że nie podejmują się oklejania całości. Mogą jedynie zrobić samą chromowaną ramkę okalającą - koszt 150 zł.

 

Pozostaje jeszcze opcja polakierowania całości na czarny mat, ale to w przeciwieństwie do powyższych opcji proces nieodwracalny i na razie go nie rozważam. Chyba zrobię na próbę ten Plasti Dip - jeśli efekt wizualny będzie ok, wtedy będzie można pomyśleć o lakierowaniu.

 

MaciekGT - czy ktoś podjął się oklejania grilla, czy na razie snujesz rozważania czysto teoretyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te paseczki nie teges- serio... ;)

przyciemnij szyby

czarny dach-folia

czarne lusterka-folia

czarne felgi

 

ADAM-mozna na klej.. mimo wszystko nakladki pasują do OBK -ja chyba z tyłu dam zamontowac

 

Jesteś pewień ? Jakiś czas temu drążyłem temat dość mocno i okazało się, że:

1. nadkola przednie spec US mają inny kształt niż EU i nakładki nie do końca pasują ( źle przylegają)

2. nadkola tylne EU mają plastikowe osłony ( te co odpadają :) ) i dodatkowe osłony z US nie pasują.

 

chyba że pojawiły się jakieś nowe wersje plastików na nadkola.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadkola przednie spec US mają inny kształt niż EU i nakładki nie do końca pasują ( źle przylegają)

Nie pasują bo gdyż albowiem US spec ma plastikowe nakładki na drzwi... Inne drzwi, inne błotniki/nadkola = rzeźba

 

PS: na przyszłość - tuning, przez jedno 'n' - bo razi ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te paseczki nie teges- serio... ;)

przyciemnij szyby

czarny dach-folia

czarne lusterka-folia

czarne felgi

 

ADAM-mozna na klej.. mimo wszystko nakladki pasują do OBK -ja chyba z tyłu dam zamontowac

 

Jesteś pewień ? Jakiś czas temu drążyłem temat dość mocno i okazało się, że:

1. nadkola przednie spec US mają inny kształt niż EU i nakładki nie do końca pasują ( źle przylegają)

2. nadkola tylne EU mają plastikowe osłony ( te co odpadają :) ) i dodatkowe osłony z US nie pasują.

 

chyba że pojawiły się jakieś nowe wersje plastików na nadkola.....

 

Adam nie czytasz.. ja mówie o nakladkach srebrnych na zdrerzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się podabają ale cena/jakość to śmiech na sali. Zanim kupisz obejrzyj je dokładnie a najlepiej dotknij. Sam się przekonasz, że jest wolie lepszych pomysłów na wydanie 2.5k pln. :D

 

 

 

czytam czytam i nawet odpowiadam :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekGT - czy ktoś podjął się oklejania grilla, czy na razie snujesz rozważania czysto teoretyczne?

 

W zasadzie to wstępnie obgadałem ale potwierdzę koszty i możliwości wykonania w piątek - dam znać jak to wygląda w realu.

 

Byłem i potwierdzilem - gril jest mocowany na kilka spinek więc demontaż to banał, ponadto jest lakierowany co razem sprawia ze oklejenie go to tania sprawa - wstępnie mysle jest to koszt ok 100zl ale jeśli robi się pare rzeczy to sprawa staje się drobiazgiem.

Ja zdecydowałem się jeszcze na wytłumienie przednich drzwi albo wymianę głośników - zależy co wyjdzie po demontażu boczków jako przyczyna brzeczenia..

Dodatkowo chłopaki robią polerki i rożne takie z autodetailingu, chce też usunąć trzy małe wgniecenia na błotniku, dachu i klapie - razem koszt ok.200zł.

 

A w piątek jadę do Wotjka Lutomskiego z firmy El-tech żeby obejrzał wydech i ocenił co ewentualnie można poprawić, minimum to końcówki wydechu wyprowadzone poza zderzak..

 

 

 

Panowie prośba do Was a dotyczy doboru felg. Chciałem kupić momo reds ale po telefonie do sprzedawcy oświadczył że przy tych wymiarach felga nie ma homologacji na Subaru. Mówię tu o 17/7,5 ET35. Czy naprawdę muszę mieć min. ET40? Może macie jakieś doświadczenia? Trochę mnie dziwi że skoro felga o ET40 która pasuje i do Outback i Legacy to przy ET35 już nie? czy te kilka milimetrów dla outback nie powinno robić problemu?...

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i potwierdzilem - gril jest mocowany na kilka spinek więc demontaż to banał, ponadto jest lakierowany co razem sprawia ze oklejenie go to tania sprawa - wstępnie mysle jest to koszt ok 100zl ale jeśli robi się pare rzeczy to sprawa staje się drobiazgiem.

 

Faktycznie, demontaż wydaje się prosty. Poza spinkami, są jeszcze zatrzaski i kilka wkrętów.

W dwóch firmach, w których pytałem, nie chcieli się podjąć oklejania, ze względu na jego specyficzną budowę, a konkretnie na to, że że ta górna poprzeczna listwa na której jest logo, jest połączona w środkowej części z listwą znajdującą się niżej. Generuje to podobno duży problem przy oklejaniu. Gdyby wszystkie trzy listwy były oddzielnie, nie byłoby problemu.

Oczywiście nie wykluczam sytuacji, że jest to możliwe do zrobienia, tylko wymaga więcej pracy i komuś się nie chce robić samego grilla. Być może, gdybym zlecił zrobienie całego samochodu, sytuacja by się zmieniała. Nie wiem. Dlatego pytałem, czy ktoś kto ogarnia oglądał Twój grill i podjąć się oklejenia. Jeśli tak, to jaką folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się jeszcze na wytłumienie przednich drzwi albo wymianę głośników - zależy co wyjdzie po demontażu boczków jako przyczyna brzeczenia..

 

seryjne głośniki to bardziej atrapy więc przygotuj się od razu na wymianę. Szkoda rozbierania drzwi......

 

Trochę mnie dziwi że skoro felga o ET40 która pasuje i do Outback i Legacy to przy ET35 już nie? czy te kilka milimetrów dla outback nie powinno robić problemu?...

 

niestety czasami może tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie choć trochę skromnie... ja będę raczej szedł w większe litery. Graficznie dla mnie ostatnia opcja wygląda najciekawiej choć logo też by można tam umieścić.

I moja sugestia aby górna krawędź tej listwy miała dodatkowy cienki pasek - wtedy nie będzie wyglądała tak surowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...