Skocz do zawartości

Tunning optyczny OBK2010....


MaciekGT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam wciąż jakiegos natchnienia do pobawienia się wyglądem auta i powiem szczerze że niewiele jest przykładów na sieci.

Przymierzam się do zrobienia jakiejś rewolucji kolorystycznej swojego auta (np. dwukolorowej) i szukam pomysłów.

Dla pobudzenia Waszej wyobraźni pokazuję jeden z przykładów foliowania auta, który może i fajnie wygląda, ale dla mnie jest zbyt eksptremalny...

62531_445637375483552_1968082125_n.jpg

 

Więcej jest na facebook'u https://www.facebook...90246866&type=3

Jeśli macie jakieś fajne pomysły lub linki to prośba o podsyłanie ich w tym wątku. Ponieważ ja będę cos na pewno kombinował to zamieszczę tu foto relację z przeobrażenia..

 

Przy okazji mam pytanie - chciałbym okleić również elementy wnętrza i ankieta dla Was to czy "drewniane" listwy zmienić na:

  1. szczotkowane aluminium,
     
  2. grafitowy karbon
     
  3. czarny karbon
     
  4. błyszczący czarny
     
  5. błyszczący antracyt

subaru6b.jpg

subaru5.jpg

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o oklejeniu mojego buraczka na czarny matowy zaraz po zakupie ale koszt skutecznie mnie zniechęcił. W każdym razie widziłem na żywo takiego OBK w Niemczech i wygłądał zacnie.....

Odnośnie listew cokolwiek zrobisz będzie leij niż pseudo drewno. Karbonowe listwy ma Legacy SBD sport i GT MY10 i 11. Poszukaj w sieci zdjęć lub katalogu a zobaczysz jak to wygląda. Ja widziałem i jak dla mnie było super.

Niby szczotkowane aluminium mają seryjne OBK poza H6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ktoś ostatnio wrzucał fotki ofoliowanej Imprezy - z tego co pamiętam to koszt był bodaj 3,7 tys. Generalnie na zdjęciach fajnie to wygląda, ale pytanie jak w praktyce (diabeł tkwi w szczegółach) i dalszej eksploatacji. Osobiście bałbym się też, że za rok-dwa matowy grafit się przeje - na ulicach widać coraz więcej samochodów przerobionych w ten sposób, może być tak jak kiedyś z "kleksami" co je sobie ludzie naklejali ;)

 

Fajnym, stosunkowo tanim i bezpiecznym rozwiązaniem jest oklejenie tylko maski i dachu ale IMHO do Outbacka raczej nie będzie to pasować (raczej Impreza/Legacy).

 

Możesz też rozważyć dodanie czarnych akcentów - widzałem ostatnio we wrocławskim ASO tak przerobionego białego Outbacka - miał polakierowane na czarny połysk środkowe elementy grilla i felgi. Wyglądało to naprawdę ciekawie, ale do przy beżowego nadwozia raczej już nie będzie pasować.

 

Ja osobiście podszedłem do tematu bardziej konserwatywnie - ponieważ mam grafitowy kolor nadwozia dołożyłem pseudoterenową osłonę zderzaka z przodu (z oryginalnego katalogu akcesoriów) i przyciemniłem szyby.

 

 

Co do wnętrza to mam już kupione oryginalne listwy "carbon" dedykowane do Legacy GT. Są nieziemsko drogie, ale fajnie wyglądają na żywo. Jeżeli chciałbyś oklejać (co jest generalnie znacznie tańsze) to rozważyłbym albo folię grafitową, albo (jeżeli chciałbyś oklejać nadwozie na mat) jakąś już odjechaną np. czerwoną, czerwono-szarą albo niebieską (np. taką lub taką). Ja nad oklejaniem się zastanawiałem, ale bardzo podobają mi się listwy z Legacy GT, poza tym bałem się trochę końcowego efektu, więc ostatecznie z tego zrezygnowałem.

 

 

A tu są fotki oryginalnych listew:

 

gallery_11547_176_310387.jpg

 

gallery_11547_176_924024.jpg

 

gallery_11547_176_54677.jpg

 

Pierwsze dwa zdjęcia są trochę "zażółcone" od sztucznego oświetlenia. Swojego zdjęcia z wnętrza jeszcze nie mam bo listwy czekają z montażem aż się zrobi trochę cieplej i na głośniki (aby wymienić listwy boczne trzeba zdjąć całe boczki). Mam nadzieję, że przed Plejadami zdążę to zrobić ;)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też rozważyć dodanie czarnych akcentów - widzałem ostatnio we wrocławskim ASO tak przerobionego białego Outbacka - miał polakierowane na czarny połysk środkowe elementy grilla i felgi. Wyglądało to naprawdę ciekawie, ale do przy beżowego nadwozia raczej już nie będzie pasować.

 

Fakt, zbiałym jest łatwiej.

 

gallery_4051_177_918657.jpg

 

Myślałem też o przerobieniu grilla, tylnej lotki i dolnej części drzwi na czarno, ale zabrakło mi weny.

 

P.S. Jak zrobić, żeby zdjęcia z forumowej galerii wyświetlały się w poście?

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak zrobić, żeby zdjęcia z forumowej galerii wyświetlały się w poście?

 

W pasku odpowiedzi masz ikonkę "obrazek" po jej naciśnięciu po prostu wklejasz tam link bezośredni do fotki....

 

Co do zmian to ja też myśle o oklejeniu grila albo na czarno albo na chrom, zależy od koncepcj okleenia nadwozia.

PAsy z napisem albo logo Subaru na dole drzwi to też opcja o której myślę, problem w tym żeby to ogarnąć w jakis sensowny projekt... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekGT - dzięki za wsparcie.

 

Początkowo myślałem, żeby te elementy o których pisałem wyżej po prostu oddać do oklejenia, ale podglądając strony zza wielkiej wody widzę, że oni tam dużo rzeczy malują plasti dip (grille, listwy na tylnej klapie, nawet napisy, które są przyklejone do nadwozia).

 

http://legacygt.com/forums/showthread.php/official-satin-pearl-white-thread-2010-153517p2.html?amp;

http://www.subaruxvforum.com/forum/appearance-body/2321-plasti-dipped-grille-how-not-plasti-dip-mostly-debadged.html

 

Może to jest dobry sposób na eksperymenty z kolorami i konkretnymi elementami w samochodzie?

Jak koncepcja okaże się właściwa, to zawsze można ją zrobić docelowo folią.

 

Chyba kupię puszkę tego wynalazku i zrobię sobie grill na czarno. Podoba mi się w tym białym Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie to jednak jakaś ingerencja trudno odwracalna... folią uzyskasz ten sam efekt (o ile jest folia w kolorze Cie interesującym) natomiast masz gwarancje wycofania się z pomysłu. Mnie zapewniano że nawet felgi można okleić folią!.... wynika z tego że limitem jest tylko Twoja fantazja no i portfel....(dzisiaj będe w firmie to się dowiem o jakich pieniądzach mówimy).

Z powodów finansowych nie planuję zmiany koloru, bo kwoty są odstraszające, natomiast cześciowe oklejanie powinno zdecydowanie obniżyć cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w firmie robiącej w folii i wstępnie mam wyceny prac:

1. Przyciemnienie tylnych szyb 500zł

2. Oklejenie listew ze zdjęciem 4 boczków ok.150zł

3. Oklejenie dołu auta w antracyt (np tak jak na fotce poniżej lub w linku) ok.850zł

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:1st_Subaru_Outback.jpg

 

Są to wstępne wyceny i raczej do jakiejś negocjacji jeśli będę robił wszystko na raz u nich. Do tego zdecyduje się chyba na wytłumienie przednich drzwi bo mi brzęczą jak basy podkręcę....

post-12464-0-99184000-1364597237_thumb.jpg

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Oklejenie dołu auta w antracyt (np tak jak na fotce poniżej lub w linku) ok.850zł

 

Ja bym się nad tym na Twoim miejscu porządnie zastanowił - we wcześniejszych generacjach z atracytowymi zderzakami to wyglądało bardzo fajnie (szczególnie przy białej "budzie"), ale w naszych nie ma już tak wyraźnie zaznaczonych (odstających) zderzaków, więc efekt może być dziwny. Jak chcesz już coś kombinować to ograniczyłbym się do cienkiego paska na dolnej części drzwi - coś a'la osłony plastikowe w amerykańskich wersjach:

 

subaru_outback_36r_2009_9.jpg

 

(najlepiej z wyciętym napisem "Subaru" albo "Outback", coś w ten deseń (może niezbyt szczęśliwy przykład, ale wiadomo o co chodzi):

 

porsche-911-gt3-orange.jpg

 

Niemniej jednak przemyślałbym to jeszcze - obawiam się, że w zestawieniu z beżowym nadwoziem to nie będzie wyglądać dobrze... Sama folia na oknach już da bardzo dużo (tylko nie przesadź i nie dawaj za ciemnej żeby nie wyszedł karawan ;) )

 

Tak w ogóle to bardzo tanio policzyli Ci za oklejenie szyb (a jest ich przecież pięć, w tym na drzwiach dzielone). Upewnij się czy używają jakichś dobrych folii i czy zrobią to porządnie - lepiej czasami trochę dołożyć niż gdyby miało się okazać, że po staniu na słońcu folia zacznie się marszczyć/odchodzić, albo też będzie tracić kolor z grafitowego na fiolet itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega przyciemnia tylko tylne czyli będzi ich razem 3 ...... W każdym razie 550 brutto to i tak dobra cena. Ja zapłaciłem około 700pln.

 

Listwy na przedniej konsoli też będzie oklejał ? Koniecznie pochwal się zdjeciami i jak sobie fachowwcy poradzili z demontażem.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne szyby od słupka kierowcy więc szyb będzie 7. Listwy bedą oklejane po demontażu. Cena pewnie i niska bo wynika z faktu ze wszystko razem a folie maja raczej markowe....

Pas z napisem tez mi proponują i zastanawiam się co zrobić:

1. Subaru i logo

2. Outback i logo

3. Outback 3.6i i logo

4. Subaru Outback i logo?

 

Pas z napisem ma być podobnie jak na tej fotce z Porsche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas z napisem tez mi proponują i zastanawiam się co zrobić

 

Bez wizualizacji jak to będzie wyglądać na samochodzie, ciężko coś doradzić. Ja bym chyba robił logo Subaru + napis/logo OUTBACK. W każdym bądź razie warianty 1-3 (ale 3.6 bez "i").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj namiar na pw gdzie w Wawie?

Jakbyś wszedł w link na Facebook który podałem pod fotką matowego Outbacka to byś znalazł nie tylko ich namiar ale i fotki Forka zrobionego na niebieski mat z karbonowymi dodatkami...;)

PS. Na priva poszło też..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!

post-486-0-24272300-1364861059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, czerwony Outback wygląda bardzo smacznie choć zbliża się stylizacyjnie do Legacy czyli na sportowo.... a w końcu OBK to raczej terenówka niż sportówka.

 

Co do nakładek to ja bym chciał i to bardzo ale niestety trzeba mieć amerykańską wersję, bo listwy stanowią uzupełnienie do nakładek na drzwi i progi. Dowiadywałem się w ASO i niestety nie da sie ich przeszczepić do wersji europejskich.. :(

 

Ale jakoś nikt nie zauważył że dokonałem juz drobnego tunningu tj. napis na klapie 3.6 H6.... B)

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćSzukam wciąż jakiegos natchnienia do pobawienia się wyglądem auta i powiem szczerze że niewiele jest przykładów na sieci.Przymierzam się do zrobienia jakiejś rewolucji kolorystycznej swojego auta (np. dwukolorowej) i szukam pomysłów.Dla pobudzenia Waszej wyobraźni pokazuję jeden z przykładów foliowania auta, który może i fajnie wygląda, ale dla mnie jest zbyt eksptremalny...62531_445637375483552_1968082125_n.jpg
Miałem przyjemność spotkać tego Outbacka miesiąc temu w drodze do Krakowa. Najpierw mnie minął jadąc lekko 180km/h a później zatrzymaliśmy się na tej samej stacji. Kierowca zdecydowanie nie forumowy, albo ogólnie jakiś nie teges bo udawał, że nie widzi i nie rozpoznaje innych modeli Subaru i nie odpowiada na ukłony tym bardziej, że zaparkowaliśmy koło tego matowego czarnucha biało - perłowe legacy GT ze świniami na lusterku i klapie :) także kontrast aż bił po oczach :)W każdym razie Outback wygląda zacnie, zapier...nawet jak stoi. Koniakowe wnętrze i czarny mat z felgami naprawdę mi się podobały. Gratuluję pomysłu i gustu. Pan podróżował jeszcze z równie czarnym boxem na dachu.Pozdrawiamy w każdym razie raz jeszcze kierownika :) Edytowane przez AllRad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dopełnienia "super hiper" efektu to trzeba zmienić kolor ramek przeciwmgielnych. Jakoś tak bije po oczach. W Niemczech widziałem podobnie zrobionego. Niestety folia na lusterkach przy łaczeniu z kierunkowskazami lekko odchodziła. No ale to może był błąd oklejaczy.

Generalnie auto OBK robił duże wrażenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kompozycje udało mi się ustrzelić w ostatnich dwóch tygodniach:

 

 

zdjcie5p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zdjcie4u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zdjcie3d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zdjciepw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I coś starszego...

 

 

zdjcie1w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez AllRad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zamieszczam moje próby wizualizacji pomysłów na zmianę grilla. Oczywiście nie będzie to wycinanie niczego a jedynie oklejenie czarnym matem. Które Wam pasuje najbardziej?..

1. oryginał

201304061246551.jpg

2. wersja (ramka i logo)

20130406124655.jpg

3. wersja (ramka, logo i poprzeczka)

20130406124657.jpg

4. wersja (logo)

201304061246581.jpg

5.wersja (logo i poprzeczka)

20130406124659.jpg

6.wersja (logo i dwie poprzeczki)

20130406124658.jpg

 

Z oklejenia to chyba będą tylko pasy boku i może delikatne linie wzdłuż lini klamek... (jak coś zrobię to zamieszczę..)

Niestety ale nie mam żadnego programu graficznego więc nawet nie próbowałem zrobić napisów na pasie dolnym...

zdjecienl.jpg

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...