Skocz do zawartości

Zawory warto kontrolować


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że warto. Tylko jak przeczytałem tytuł wątku to buchnąłem śmiechem, bo myślałem że ktoś w OT wstawił temat o zwieraczach :biglol: . Ale, tak, zawory trzeba kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zawory warto dbać, co by gniazda się nie powypalały.

U mnie poprzedni właściciel przespał ok 70kkm z regulacją wynik (tak szacuję, może być więcej)

4 zawory wydechowe zaatakowane i + na dwóch zero luzu.

Samochód chodził równo, dolny zakres obrotowy był strasznie słaby, spalanie ok 12-13l lpg na krótkich dystansach z wzniesieniami (5-8km).

Po regulacji silnik reagował żwawiej, na każde 100km oszczędzałem 1l lpg.

Edytowane przez betun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betn masz silnik dohc więc sprawa dość prosta z regulacją. ppmarian, jak sądzę nie obyło się bez wyjęcia silnika - jakie koszty całkowite są takiej operacji? W moim 2,0 MY06 dość często zdarza mi się falowanie obrotów na jałowym biegu w zakresie 1200-500, zdarza się także zduszenie silnika (LPG). Domniemam, że to niewłaściwe wyregulowane zawory, instalacja po przeglądzie, trzeba się będzie pochylić nad problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betn masz silnik dohc więc sprawa dość prosta z regulacją. ppmarian, jak sądzę nie obyło się bez wyjęcia silnika - jakie koszty całkowite są takiej operacji? W moim 2,0 MY06 dość często zdarza mi się falowanie obrotów na jałowym biegu w zakresie 1200-500, zdarza się także zduszenie silnika (LPG). Domniemam, że to niewłaściwe wyregulowane zawory, instalacja po przeglądzie, trzeba się będzie pochylić nad problemem.

Raczej na pewno nie będą to zawory. Bardziej przepustnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na tą wycenę? Chyba dobra cena???

ASO Wrocław.

U "pana Mietka w stodole" nie wyszło by wiele taniej. Chyba nie ma co się zastanawiać i jechać do ASO... Jak myślicie?

Ile Was to samo kosztowało?

 

USZCZELKA POKRYWY ZAWORÓW PRAWA 66,90

UCZCZELKA POKRYWY ZAWORÓW LEWA 44,90

USZCZELKA GNIAZDA ŚWIECY 4 szt. 134,96

REGULACJA LUZÓW ZAWOROWYCH 520,00

POMIAR CIŚNIENIA NACYLINDRACH 80,00

Razem 846,76

Razem z VAT: 1 033,06

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą wyjmować silnik więc cena chyba faktycznie znośna.

 

Co do popychaczy hydraulicznych to wcale takie bezobsługowe nie są, jeździłem kiedyś Probe w którym wraz z lecącymi latkami popychacze zaczęły tak klekotać że ciężko było go odróżnić od diesla. Momentami to było bardziej przerażające niż subarowski boxer diesel na mrozie :D

No a wymiana 24 popychaczy kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...