Jump to content

Z jakiego modelu hamulce do GT

kaarolekkk
 Share

Recommended Posts

WItam witam. Powie mi ktoś jakie mogę założyć sobie z innych modeli imprez hamulce ( tarcze i zaciski ) tak aby pasowaly do mnie do GT 97 na 17 " felgi. Mam standardowe i kiepsko wychamować więc muszę coś z tym zrobić. \Dzięki z gory za odp

np:

- czterotłoczki z GT'99-00

- czterotłoczki z WRX newage

- dwutłoczki z legacy spec-b

- złote brembo z sti newage

- ...

na dwu- i czterotłoczki założysz felgi 16", na zaciski brembo sti min 17" ...

brembo sti to też czterotłoczki, ale większe i na większej tarczy niż te w wrx ... do lekkiego GT wystarczą sprawne czterotłoczki (GT/WRX), a przy okazji masz masę tanich felg do wyboru ... chyba, że non stop upalasz na torze, to i brembo sti mogą być dla Ciebie za słabe :D

np:

- czterotłoczki z GT'99-00

- czterotłoczki z WRX newage

- dwutłoczki z legacy spec-b

- złote brembo z sti newage

- ...

na dwu- i czterotłoczki założysz felgi 16", na zaciski brembo sti min 17" ...

Święta racja, ale z jedną uwagą - na hamulec z Legacy spec. B (mimo, że to tylko dwutłoczek) założysz felgę co najmniej 17'', bo tarcza ma fi 316 mm, a więc niewiele mniej niż tarcza z STi.

Edited by Rafcio78

Święta racja, ale z jedną uwagą - na hamulec z Legacy spec. B (mimo, że to tylko dwutłoczek) założysz felgę co najmniej 17'', bo tarcza ma fi 316 mm, a więc niewiele mniej niż tarcza z STi.

aaaaaa widzisz, podobno 7,5x16" ET35 pasują :D

nie wiem czy w GT'ku, ale w legacy pasują .... (tak słyszałem ;) )

aaaaaa widzisz, podobno 7,5x16" ET35 pasują nie wiem czy w GT'ku, ale w legacy pasują .... (tak słyszałem )

:hmm: Toś mnie zaskoczył, w takim razie sam jestem ciekaw...

@@kaarolekkk, od WRX06 podejdą jak najbardziej. A co do tarcz, to wszystko zależy w jakim stanie te używane.

Gdybym teraz kompletował heble do GT to zarzucilbym cały komplet brembo z sti do 2003. Masz dobrze zestrojony układ że sporym zapasem na ulice. Są lżejsze od wrx bo są aluminiowe. Wadą jest kształt zacisków wiec większość felg 17 w gore nie będzie pasować. Nie zależnie czy wrx czy sti musisz kupić adaptery zacisków na tył, przód pasuje p&p.

A jakie to masz te felgi 17? Myślę że wejdzie na 4 tłoka z WRXa MY06. Na tył musisz kupić adaptery i podczas montażu tarcze kotwiczącą troche poodginać aby wieksza tarcza mogła wejść.