Skocz do zawartości

Stożek czy płaski filtr K&N do GT


Klepa

Rekomendowane odpowiedzi

auto mam od nei dawna teoretycznie serja 218... ale podobno jest cos dłubnięte jak sie łapałem z kumplem co ma mape na 260 to prawie go opier.. no i primo musze schamowć fure a dwa ze myślałm nad tym filtrem co by mu sie lpiej oddychało ale włąsnie sam nie wiem czy skórka warta wyprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest lepsza reakcja na gaz po zamontowaniu filtra, lepiej oddycha. Ja mam filtr w nadkolu wsadzony, zimne powietrze cały czas tylko serwisowanie filtra jest uciążliwe bo żeby się dostać do niego muszę wywalić zderzak a myję go w miarę często, unikam błota żeby go nie zabiło i hamuj brykę :)

Edytowane przez radeklwh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba trzeba... bo montowanie pierwszego lepszego dolotu z allegro nie ma sensu... moim zdaniem warto ale są podzielone opinie z tego co widzę.. lecz montaż na pewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy ktoś robił test na hamowni z wkładką, stożkiem , normalnym filtrem na tym samym aucie ?

 

Odpuść sobie stożek. Jak już tak bardzo chcesz mieć filtr sportowy to wkładkę zapodaj :D

 

Ale raczej został bym przy regularnej wymianie nor filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą i chyba najlepszą modyfikacją dolotu w GT jeżeli już ktoś chce się za to brać jest wyrzucenie silencera z błotnika i CAI ze spirorury bezpośrednio do seryjnej puszki filtra. Można też dodatkowo wymienić wkładkę ale na suchą np. Green'a bo taka, którą trzeba nasączać też prędzej czy później zabije przepływke.

Miałem tak zrobione w ex turbowannie, trudno powiedzieć czy miało to jakieś wybitne korzyści ale wydawało mi się, że była trochę lepsza reakcja na gaz, minusów żadnych nie zauważyłem.

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Ani stożka ani wkładki poniżej 350 PS.

 

Zanim za to się weźmiesz, sprawdź cenę przepływomierza.

 

oj nie ładnie. Mnie tak nie ostrzegałeś. :)

A tak na poważnie.

Jak montować stożek to tylko profi bez żadnego druciarstwa i koniecznie z z seperatorem ciepłego powietrzna od silnika. Mocy to nie dodaje ale faktycznie jakoś tak mamy lepszą reakcję na gaz. Zwłaszcza z dobrą mapą. No i efekty dźwiękowe super.

Ja mam u siebie założone coś takiego i od trzech lat działa bez problemu:

http://foto.onet.pl/...b1,u.html#m3yb1

Ale dbam o niego jak o rozrusznik serca. Czyszczenie i nawilżanie co 2/3 miesiące.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek w przypadku subaru ma sens tylko w przypadku gdy idzie się w grubsze moce(350KM i więcej) i pod warunkiem ze wyrzuci sie przeplywke. Trzeba jeszcze oczywiście odizolować dolot od silnika ale to tak jak w każdym innym samochodzie.

Edytowane przez PatLove
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam serdecznie :) przepraszam za odświeżanie starego tematu ale przeglądając necik natknąłem się na test gazety JAPANESE PERFORMANCE, w którym różne wkładki były testowane właśnie na: "standard 54-plate Impreza WRX STi 2.0-litre" i przy wkładkach "Do Luck" i "K&N" hamownia wykazała wzrost rzędu 10bhp.. (na filtrze Do-Luck wynik max: 297.7 (12.9 konia nad seryjny filtr) na drugim miejscu K&N +10.4 bhp... Myślicie, że coś w tym może być, czy raczej fikcja dziennikarska na papierze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien, ze poczujesz te roznice? Nawet jesli jest ona rzeczywista, a nie wynikajaca z bledow pomiary, zmiany warunkow itp.

No ale jak tam kto lubi - w koncu to Twoje pieniadze, wiec jesli tylko poprawi Ci samopoczucie kupowanie flltra za, nie wiem, 200-250zl zamiast za, znow nie wiem, strzelam, 40zl... to dlaczego nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...