Skocz do zawartości

GPS kontroli auta


lojszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zamontować gps w moich autach służbowych . Ponieważ pracownicy sobie robili wycieczki , to postanowiłem trochę im utrudnić okradanie . Problem dotyczy 3 busów i jednego OBK .

Potrzebne mi namiary na taką usługę w Łodzi lub Warszawie . Może ktoś zna koszty montażu i obsługi serwisowej .

Dzięki za podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wściekam się że wysyłam ekipę na robotę która powinna trwać 4 godziny . Po całym dniu wracają mi ludzie i twierdza ze stali w korku . Wiem że robią fuchy na mieście i mnie okradają . Chcę i jestem gotów wymienić nawet z 15 ludzi ale muszę im to udowodnić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie korzystałem z ich usług, dalszy znajomy z firmy spedycyjnej powiedział kiedyś kilka bardzo dobrych słów na temat tej stronki i ich usług: http://tropicielgps.pl/

Nie mają siedziby w Łodzi czy Wawie ale podejrzewam że "to" jest bardzo mobilne tzn jedna wizyta w ich siedzibie i zalatwienie formalnosci a pozniej kontrolujesz sobie z każdego zakamarka kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa koszta monitoringu floty w Polsce ? Sklaniem sie do zainstalowanie systemu w ORANGE . mam kostorys na 24€ za miesiac/pojazd + 90€ instalacja/pojazd.

 

Jakie macie rezultaty uzywajac tego systemu? Moim podstawowym założeniem jest optymizacja przejazdów i kontrola poza godzinami pracy. Czy systemy dają możliwość identyfikacji kierowcy? ( jakiś kod do wbicia lub indywidualna karta? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa koszta monitoringu floty w Polsce ? Sklaniem sie do zainstalowanie systemu w ORANGE . mam kostorys na 24€ za miesiac/pojazd + 90€ instalacja/pojazd.

 

Jakie macie rezultaty uzywajac tego systemu? Moim podstawowym założeniem jest optymizacja przejazdów i kontrola poza godzinami pracy. Czy systemy dają możliwość identyfikacji kierowcy? ( jakiś kod do wbicia lub indywidualna karta? )

Już znalazłem na KERATRONIK taka multiopcję . Mnie nie jest potrzebna optymalizacja . Mnie potrzebna jest opcja abym wiedział gdzie jest auto i czy pracownicy mi nie podkradają czasu, narzędzi i materiałów . Jednego przypadkiem zobaczyłem na kamerze jak ładuje do auta ukradzione z placu dwa granitowe parapety . Robili to tak bezczelnie że jestem gotów wymienić nawet połowę załogi . Może być tak że za miesiąc będę miał 15 wolnych etatów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzioba właśnie jeden sobie poszedł do domu i jutro wróci po papiery . A tylko mu zwróciłem uwagę że prawie godzinę przegadał przez telefon . Dostali do wyboru że albo zostawiają telefony prywatne w szatni i sprawy prywatne załatwiają w przerwie śniadaniowej albo pracują godzinę dłużej w ramach rekompensaty . Zaproponowałem że przerwa śniadaniowa jest 15 minut dłużej ale oni pracują łącznie 8,15 . Nie zgodzili się , więc dziś wyjdą z pracy jak posprzątają po sobie i auta umyją po pracy . Żaden się nie przyznaje do zamiany opon na jakieś mocno używane :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lojszczyk a czym się konkretnie zajmujesz ? bo z tego co widzę to chyba jesteś z Łodzi a pytam się bo kumpel chce zmienić pracę (w tej chwili rozwozi opakowania jednorazowe po Łodzi) a z tego co zauważyłem to poszukujesz uczciwych kierowców a że kumpel młody - 28 lat to nie ma nawyków cwaniactwa i dba o auta firmowe jak o własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipxs82 Źle zrozumiałeś . Ja nie mam kierowców tylko brygady, które robią usługi dla klientów . Czasem jest to układanie schodów z kamienia ale często pomnik na cmentarzu . Jak jest duża praca to zatrudniam nadzór albo pilnuje osobiście np. renowacja rynku w miasteczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to teraz wszystko jasne, to rzeczywiście masz wielki problem skoro musisz osobiście pilnować te brygady lub zatrudniać nadzór. Mam nadzieje że uda się Tobie ogarnąć i ukrócić ten proceder lewych fuch z wykorzystaniem czasu i auta firmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się stara praktyka:- albo pilnujesz ludzi sam, poświęcając cenny czas i ograniczajc go na inne wazne sprawy, albo płacisz komuś, komu będzie się opłacało dbać o wydajność pracowników.. Niestety każda kilku-nasto osobowa firma w pewnym momencie przechodzi ten etap, gdzie trzeba się na coś zdecydować.

IMO- może fuch na lewo nie będą robić, ale wydajności to Ty i tak tymi giepeesami im nie poprawisz raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Avic, Nikt mi nie będzie ściemniał że korki albo coś ......

Potrzebuję wiedzieć czy auto stoi w miejscu gdzie powinno stać i zawsze wiem gdzie ich znaleźć . Zwykle tłumaczą mi że właśnie odjechali zanim ja dotarłem . Nie muszę wtedy dzwonić i pytać co robią a jeśli nic nie robią to niech nic nie robią na cmentarzu a nie w barze .

Mam tego złodziejstwa dość ! Auto nie jest do jazdy na panienki .

Wczoraj wrócili do bazy o 14,45 zamiast zostać godzinę dłużej , a dziś pojechali na prawie cały dzień podczas gdy pracy było na dwie godziny . Wyjazd 30km w kazdą stronę kosztuje .

GPS jest mi potrzebny, aby się wzajemnie szanować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiterOKL powiedział: tylko nic im nie mów o montażu GPSa, niech się sami przejadą na tym co robią baaardzo złe podejście :rolleyes:

 

Ato dlaczego tak uważasz ? Ja wiem ze mnie okradają regularnie . Mnie na złodziejach nie zależy . Mnie zależy aby jeden nie musiał pracować na drugiego . Skoro jeden kradnie i się opieprza to znaczy że drugi musi na niego nadrobić . Pod brama czekają następni pracownicy . Szkoda mi takich co pracują kilka lat i maja rodziny na utrzymaniu ale ja tez mam swoje potrzeby i nawet nie wygórowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nic im nie mów o montażu GPSa, niech się sami przejadą na tym co robią

 

Niestety, jeżeli pracownik jest kumaty i zostanie zwolniony z powodu gps-u, o którym nie został poinformowany, że takowy jest zainstalowany, to może podać byłego pracodawce do sądu. Wiem, że to jest chore ale takie jest prawo.

Edytowane przez yoink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę transport, także GPS i sondy paliwowe są mi niezbędne. Polecam firmę ATROM, mają przedstawiciela w Warszawie. Łatwa obsługa systemu, bardzo czytelna i dokładna. Mapy szczegółowe. Mi działają nawet na Kazachstanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram pomysł autora tematu. Pracownicy w końcu dostają wynagrodzenie za swoją pracę, a przesiadywanie w barze, cwaniactwo (wymiana opon na zużyte), urywanie się z miejsca pracy wcześniej w skali godzin! to nie jest praca tylko nieposzanowanie pracodawcy. Wiadomo że pracownik też człowiek i ma swoje życie nigdy nie wiadomo czy jakaś pilna rodzinna sprawa nie wypłynie mu akurat w czasie pracy. Takie sytuacje się zdarzają i trzeba wtedy urwać się z pracy a wyrozumiały szef to zrozumie, jednak z tego co tu czytam wnioskuję że pracownicy wyrobili sobie taki nawyk - jak im praca zwisa i powiewa trzeba zatrudnić kogoś komu na pracy będzie zależało.

 

Jeśli chodzi o GPS to moim zdaniem powinno się pracowników o tym poinformować i dać jasno do zrozumienia że nie toleruje się takich i takich zachowań żeby wiedzieli na czym stoją - jak im sie nie będzie podobać to krzyżyk na drogę. Zrobić listę i niech podpiszą że zostali poinformowani o montażu GPS i nie powinno być problemów w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...