Jump to content

Owiewka / deflektor koła

sk4000
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zauważyłem dzisiaj brak owiewki przedniego koła (to co w czerwonym kółku na zdjęciu).

Można to olać czy ma sens to kupować? To jest w ogóle jeden element razem z plastikowym nadkolem czy to się da osobno dokupić?

post-10407-0-59940300-1364218514_thumb.jpg

Jeśli będziesz kupować, nie zapomnij dokupić spinki.

No i może warto zakombinowac z podkładkami dla lepszego zamocowania - jeśli raz wyrwałeś ten element z nadkola, otwory są prawdopodobnie nieco rozciągnięte. Zanim założyłem podkładki (z drugiej strony nadkola, tam gdzie spinki się 'rozcapierzają'), gubiłem to każdej zimy :P

Pozdr.

Albo kupić jedno albo wyrwać drugie (nie lubię asymetrii) . Ile to cudo kosztuje i jak sie to fachowo nazywa. Pewnie tylko serwis bo na necie nic nie znalazłem...

wysłane z HOX

Po coś to producent zamontował ale czy jest to rzecz niezbędna? Kieruje to powietrze pod auto żeby nie wpadało na oponę. Może wspomaga to chłodzenie czegoś dalej bo napewno nie leci to na hamulce.

wysłane z HOX

poprawiać opływ powietrza wokół kół
Rzeczywiście element ten ma służyć poprawie właściwości aerodynamicznych koła. Jednak prawdopodobieństwo urwania go i tak nie przekonuje mnie do zamontowania go. Jeden urwałem i zgubiłem. Drugi zdemontowałem sam. W autach na tor ma to sens, jednak w miasto / teren raczej nie.