Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca o motoryzacji, ale bardziej o grubej prędkości na lądzie. 

https://geekweek.interia.pl/technologia/news-tak-wyglada-podroz-pociagiem-z-predkoscia-1200-km-h-do-tylu-,nId,5575321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pumex1 napisał:

Nie do końca o motoryzacji, ale bardziej o grubej prędkości na lądzie. 

https://geekweek.interia.pl/technologia/news-tak-wyglada-podroz-pociagiem-z-predkoscia-1200-km-h-do-tylu-,nId,5575321

Najfajniejszy moment jak pędzi już z prędkością ponaddźwiękową i daje sygnał dźwiękowy :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 09:06, polak900 napisał:


Albo odważni albo piorą lewa kasę

A propos Ferrari Panka, to odwaga nie jest chyba najistotniejsza.

Przede wszystkim aspekt reklamowy tu gra rolę.

Druga sprawa - przecież te auta są bardzo wysoko ubezpieczone. Może nawet często wyżej niż jest ich realna  wartość. O ile Yarisy czy inne są brane nowki z salonu, to przeciez audi TT czy takie ferrari są z rynku wtórnego, pewnie po jakichś przejsciach.  Takie ferrari, np po przejsciach  z drugim czy trzecim lakierem można kupic dużo dużo taniej niż jego wartość wg eurotaxu.

Nikt do wypozyczalni nie kupi auta w stanie MINT za wygórowaną cenę, bo takie ferrari w stanie MINT kupuje milioner kolekcjoner żeby mu stało w garażu. A do wypozyczalni auto ma jeździć i wyglądac, wiec nie musi byc okazem kolekcjonerskim.  

Jeśli klienci rozbiją lub się spali, to firma nie rozpacza tylko zarabia na wysokim odszkodowaniu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pumex1 napisał:

 

 

Co kilka lat, regularnie pismaki wykopują ten temat a że SUVów z roku na rok więcej to się klika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pumex1 napisał:

 

Tak clickbaitowego, słabo napisanego i kretyńskiego artykułu dawno nie czytałem, a w epoce COVIDowej sraczki to naprawdę osiągnięcie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pumex1 napisał:

Wiesz, to bardziej jest pytanie gdzie jest cenowy próg bólu, przy którym zaczyna się Mad Max ;)

 

Nie wiem ile płacą za kliknięcie... a ustawa jest zdaje się z 1967 roku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

Nie wiem ile płacą za kliknięcie... a ustawa jest zdaje się z 1967 roku. :mrgreen:

problemem obecnie jest to, że to co może nam się wydawać absurdalne, czy niemożliwe -się jednak spełnia. Pewnemu znanemu obywatelowi "od zegarków"  zajęto bez wyroku (tym bardziej ustawy) - SUVa  Range Rover Velara. Na potrzeby Służby Granicznej. Niemożliwe? z 1967? Aha ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pumex1 napisał:

problemem obecnie jest to, że to co może nam się wydawać absurdalne, czy niemożliwe -się jednak spełnia. Pewnemu znanemu obywatelowi "od zegarków"  zajęto bez wyroku (tym bardziej ustawy) - SUVa  Range Rover Velara. Na potrzeby Służby Granicznej. Niemożliwe? z 1967? Aha ;) 

No tak, żeby może jeszcze szybciej i wygodniej emigrantów odwozić do granicy :facepalm: Teraz pytanie mnie naszło, ale nie będę robić OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pumex1 napisał:

problemem obecnie jest to, że to co może nam się wydawać absurdalne, czy niemożliwe -się jednak spełnia. Pewnemu znanemu obywatelowi "od zegarków"  zajęto bez wyroku (tym bardziej ustawy) - SUVa  Range Rover Velara. Na potrzeby Służby Granicznej. Niemożliwe? z 1967? Aha ;) 

 

Tu nie ma nic niemożliwego ani absurdalnego ale może jak na spokojnie zgłębisz temat bardziej niż o clickbajtowe artykuły to przestaniesz się dziwić a tym bardziej mieszać tematy.  ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chojny napisał:

Tu nie ma nic niemożliwego ani absurdalnego ale może jak na spokojnie zgłębisz temat bardziej niż o clickbajtowe artykuły to przestaniesz się dziwić a tym bardziej mieszać tematy.  ;) 

 

Tylko czasem okazuje się, że i tajne więzienia CIA w PL były... A mówili clikbaity! Tabloidy! sam się z tego kiedyś śmiałem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pumex1 napisał:

Tylko czasem okazuje się, że i tajne więzienia CIA w PL były... A mówili clikbaity! Tabloidy! sam się z tego kiedyś śmiałem ;)

 

 

Tak jak pisałem, temat wypływa praktycznie co roku, co dla wielu właścicieli SUVów jest odkryciem wielkim, szczególnie przy tak napisanych clickbajtowych artykulikach. Rzucają się, nie doczytają, nie zgłębią tematu, ciśnienie im rośnie... linki fruwają interes się kręci.   :mrgreen:

 

To do kolekcji z Talibami, zegarkiem Nowaka jeszcze lądowanie UFO, do tego babcia co trzyma w nocy szafę i temat będzie wyjaśniony jak trzeba. :thumbup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

Tak jak pisałem, temat wypływa praktycznie co roku, co dla wielu właścicieli SUVów jest odkryciem wielkim, szczególnie przy tak napisanych clickbajtowych artykulikach. Rzucają się, nie doczytają, nie zgłębią tematu, ciśnienie im rośnie... linki fruwają interes się kręci.   :mrgreen:

No wiesz - jak jest posucha, to artykuł wypływa ;) a że przepis funkcjonuje - to tak jak ze strzelbą na ścianie. Raz do roku może sama wystrzelić. Ustawa jest z 1967. Rozporządzenie do ustawy jest z 2004 i mówi o pojazdach osobowych - a parametry pojazdów, które podlegają -  ustala już we własnym zakresie wojsko.  A biorąc pod uwagę, że ostatnio zaczęli powoływać na ćwiczenia osoby wojskowe 50+, to i zakurzony przepis o samochodach może wypłynąć ;)

 

8 minut temu, chojny napisał:

To do kolekcji z Talibami, zegarkiem Nowaka jeszcze lądowanie UFO, do tego babcia co trzyma w nocy szafę i temat będzie wyjaśniony jak trzeba. :thumbup:

No! to teraz zapraszam do wątku "Teorie spiskowe" ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pumex1 napisał:

No wiesz - jak jest posucha, to artykuł wypływa ;) a że przepis funkcjonuje - to tak jak ze strzelbą na ścianie. Raz do roku może sama wystrzelić. Ustawa jest z 1967. Rozporządzenie do ustawy jest z 2004 i mówi o pojazdach osobowych - a parametry pojazdów, które podlegają -  ustala już we własnym zakresie wojsko.  A biorąc pod uwagę, że ostatnio zaczęli powoływać na ćwiczenia osoby wojskowe 50+, to i zakurzony przepis o samochodach może wypłynąć ;)

 

 

On nie "może wypłynąć" ale jest od lat regularnie stosowany, wiele samochodów terenowych jest wpisanych na wojskowe listy, więc to ani nie nowość ani nie abstrakcja. ;) 

 

 

2 minuty temu, pumex1 napisał:

No! to teraz zapraszam do wątku "Teorie spiskowe" ;) 

 

 

Nie mam czasu na pierdoły. :mrgreen:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:

On nie "może wypłynąć" ale jest od lat regularnie stosowany, wiele samochodów terenowych jest wpisanych na wojskowe listy, więc to ani nie nowość ani nie abstrakcja. ;) 

Chodzi o moment kiedy to wypłynie w praktyce, czyli ktoś zasalutuje właścicielowi i wręczy  mu papier. A, że czasy mamy prawie wojenne, a stany wyjątkowe, to ;)

 

6 minut temu, chojny napisał:

Nie mam czasu na pierdoły. :mrgreen:

Oj tam oj tam :mrgreen: każdy tak mówi, a później po cichu czyta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pumex1 napisał:

Chodzi o moment kiedy to wypłynie w praktyce, czyli ktoś zasalutuje właścicielowi i wręczy  mu papier. A, że czasy mamy prawie wojenne, a stany wyjątkowe, to ;)

 

Tego typu działania nie są niczym niezwykłym i prowadzone są od wielu lat. Wojsko uzupełnia listy na bieżąco. Wojsko może zgłosić się do posiadacza samochodu o jego użyczenie w myśl ustawy z 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Wojskowe Komisje Uzupełnień przeglądają rejestry pojazdów. Jeśli w wykazie pojawi się maszyna o odpowiednich parametrach, wojskowy komendant uzupełnień zwraca się z wnioskiem do organów samorządowych o włączenie pojazdu do spisu ruchomości potrzebnych do realizacji zadań związanych z obroną państwa. Decyzję w tej sprawie musi podjąć prezydent miasta, burmistrz lub wójt.

 

Właściciel pojazdu dostaje następnie pismo z uzasadnieniem tego, dlaczego samochód został wpisany na listę. Od decyzji administracyjnej można się odwołać do wojewody. Na odwołanie jest 14 dni, licząc od chwili doręczenia dokumentu.

 

I to jest praktyka, która dzieje się od lat, nie od wczoraj albo ostatnich 6 lat.  ;) 

 

 

7 minut temu, pumex1 napisał:

Oj tam oj tam :mrgreen: każdy tak mówi, a później po cichu czyta :mrgreen:

 

 

Każdy nie... ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chojny napisał:

Tego typu działania nie są niczym niezwykłym i prowadzone są od wielu lat. Wojsko uzupełnia listy na bieżąco. 

Małe uzupełnienie. Nie tylko wojsko może. 

 

"3) organy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i Żandarmerii Wojskowej, w związku z prowadzonymi przez te organy czynnościami procesowymi;".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pumex1 napisał:

Małe uzupełnienie. Nie tylko wojsko może. 

 

"3) organy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i Żandarmerii Wojskowej, w związku z prowadzonymi przez te organy czynnościami procesowymi;".

 

No tak jest a co? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

No tak jest a co? 

Nic :) Nie miałem świadomości, że i kontrywiad może mi Forka zajumać :) 

Ale jako nie-prawnik czuję się usprawiedliwiony, że nie przeczytałem uzupełnienia do rozporządzenia do ustawy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pumex1 napisał:

Nic :) Nie miałem świadomości, że i kontrywiad może mi Forka zajumać :) 

Ale jako nie-prawnik czuję się usprawiedliwiony, że nie przeczytałem uzupełnienia do rozporządzenia do ustawy :mrgreen:

 

Forum uczy, Forum bawi, Forum nigdy Cie nie zostawi!  :mrgreen:

 

1000% więcej szans  że zajuma jednak sektor prywatny, auto nigdy nie wróci i nie dostaniesz swojego  0,8358pln za każdy przejechany kilometr. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka

jedne koncerny nie mogą sprzedawać aut bo ich nie mają z powodu braku elektroniki

a Kia ma bana na sprzedaż Proceeeda GT i Ceeda GT do końca roku ze względu na przekroczenie średniej emisji CO2 w gamie modelowej

także auta wyprodukowane w tym roku będą sobie stały i czekały na przyszły rok nawet jeśli znajdą się chętni na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...