Jump to content

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

WRC fan

Recommended Posts

14 godzin temu, KPR napisał:

firma nadal istnieje i raczej ma się dobrze, aczkolwiek swoją świetność ma już pewnie za sobą

https://andoria.pl/

Zanim zrobiłem wpis zajrzałem tam - produkcja silników została zakończona w 2008 roku. Nie przeczę, firma może nadal mieć się dobrze ale silników już nie produkuje.

5 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Zanim zrobiłem wpis zajrzałem tam - produkcja silników została zakończona w 2008 roku. Nie przeczę, firma może nadal mieć się dobrze ale silników już nie produkuje.

Produkują.... starą technologię na rynki rozwijające się:

image.png

• Thanks 1

Jeżeli jest finansowany z zewnętrznych źródeł (dotacji i grantów) to myślę, że będzie trwał aż źródło wyschnie. A może źródła nie ma i los tylko piasek na tłoki sypie.

AUDI składa kwity. 

Nie będzie nowych silników spalinowych od Audi. Firma z Ingolstadt skupi się na rozwoju jednostek stosowanych dotychczas oraz elektromobilności. Te zaskakujące informacje w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung potwierdził sam szef marki, Markus Duesmann.

https://autokult.pl/40692,audi-nie-planuje-nowych-silnikow-spalinowych-wszystko-z-powodu-norm-euro-7

4 godziny temu, -=nikon=- napisał:

Kolejna legenda wraca. I trzeba przyznać że wygląda nieźle. 

163722924_3807352152694248_1561964826121997601_n.jpg

164147438_3807352056027591_2147803543056217824_n.jpg

164476360_3807352036027593_2260764452666440225_n.jpg

Świetnie wygląda. Ma mieć V6 z Infiniti Q60 ale niestety nie trafi do Europy ....

12 godzin temu, polak900 napisał:

Chyba sobie żartują

Najgorsze to to, że nie żartują. "Postęp" trwa, aż do likwidacji nie tylko kierownicy, ale i kierowcy... :toobad:

23 godziny temu, Michał W. napisał:

Ciekawy materiał o silnikach typu Boxer w Subaru i Porsche od Povagowani.

Z tym lepszym spoolem przy nierównoodległościowym kolektorze wydechowym to odleciał, ale poza tym całkiem w porządku :)

• Like 1

1 godzinę temu, FanSub napisał:

Najgorsze to to, że nie żartują. "Postęp" trwa, aż do likwidacji nie tylko kierownicy, ale i kierowcy... :toobad:

dla mnie akurat etap usunięcia kierowcy nie byłby taki negatywny. Akurat mając zrobić jakąś wakacyjną trasę na 2 koniec europy nawet by mi pasowało przemieścić się popijając kawkę czy kładąc się spać, a rano wstając wypoczęty. Jedyna sprawa żeby poza tym tradycyjne samochody nadal były do użytku

8 godzin temu, skwaro napisał:

Z tym lepszym spoolem przy nierównoodległościowym kolektorze wydechowym to odleciał, ale poza tym całkiem w porządku :)

Dokładnie jakoś nie grało to z twinscrollem i równoodległościowym kolektorem :)

W dniu 28.03.2021 o 10:03, Michał W. napisał:

Ciekawy materiał o silnikach typu Boxer w Subaru i Porsche od Povagowani.

W teorii wszystko pięknie. Równa praca i zero wibracji. Pytanie - dlaczego w praktyce jest tak słabo? 

2 godziny temu, spawalniczy napisał:

W teorii wszystko pięknie. Równa praca i zero wibracji. Pytanie - dlaczego w praktyce jest tak słabo? 

No właśnie nie. Opisali dlaczego cztery cylindry bujają.

• Upvote 1

Kolejne auto ktore udaje ze chcebyc SUVem ale jest jednak hatchbackiem :) Zmiana w dobrym kierunku