Jump to content

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

Recommended Posts

21 minut temu, chojny napisał:

A za to CO2, za które mamy płacić to oni komu będą płacić? 

Gospodarka socjalistyczna nie zna pojęcia niezagospodarowanej nadwyżki budżetowej :)

• Upvote 1
  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Atrapović

to kup nie wierz gebie - poloz na zebie,  jak to mowia u nas na wsi dokladnie to samo mowiono mi o alfie 159, wiec na zasadzie lamania stereotypow kupilem to cacko w efekcie przeszedlem na

Posted Images

Ciekawostka z dziś. :upside-down-face_1f643-small:

Byłem Toyotą na przeglądzie gwarancyjnym w ASO i po wykonanej usłudze czekałem w małej ale długotrwałej kolejce do kasy, tak około 30 min.

Powód, atrakcyjna mama z dzieckiem, na oko 35 lat (mama) z reklamówką gotówki płaciła za auto. :facepalm:

Jak się później dowiedziałem będąc już przy okienku to się czasem zdarza, że ludzie płacą za auto gotówką ale jak dotąd raczej wśród starszych osób.

Było tego ponad 130 tyś. 

Edited by Michał W.
9 minut temu, Michał W. napisał:

Byłem Toyotą na przeglądzie gwarancyjnym w ASO i po wykonanej usłudze czekałem w małej ale długotrwałej kolejce do kasy, tak około 30 min.

Powód, atrakcyjna mama z dzieckiem, na oko 35 lat (mama) z reklamówką gotówki płaciła za auto. :facepalm:

Jak się później dowiedziałem będąc już przy okienku to się czasem zdarza, że ludzie płacą za auto gotówką ale jak dotąd raczej wśród starszych osób.

Było tego ponad 130 tyś. 

:needpics2as1fs:

• Like 1
  • Haha 3
  • Upvote 1
15 godzin temu, Michał W. napisał:

Było tego ponad 130 tyś. 

Dziwne, przelew jednak prostszy i bezpieczniejszy. Chyba że się ma nierejestrowane dochody. Nie moja sprawa w sumie.

Ja miałem zabawne sytuacje z płaceniem za auta podczas mieszkania w Emiratach. Kupiłem dwa samochody płacąc kartą kredytową. Za każdym razem po ostrych przejściach z kierownikiem salonu. Czemu? Otóż jak wiadomo bank od płatności kartą kasuje prowizję (nie wiem dokładnie ile u nich, ale chyba okolice 1,5%). Z płatności przelewem nie potrąca im nic. Ale w warunkach zakupu samochodu nie było klauzuli, że nie można płacić kartą, a ja miałem kartę CITI Emirates, gdzie za każdego wydanego dolara doliczało mile na loty Emirates. Te dwie transakcje (Infiniti QX70 i Focus ST - u nich tanizna, o ile pamiętam QX na nasze coś około 200k a Focus jakieś 70) zapewniły mi  3 loty do Polski w dwie strony dla całej rodziny. Świetna była ta karta, teraz takich nie dają. I chyba w salonach w PL kartą za auto się nie zapłaci?

Edited by Tsunetomo
9 minut temu, MDsuperstar napisał:

Mi się podoba.

Nie wiedzieć czemu, ale nigdy nie byłem fanem Nissan'a (ot taki japoński Opel :upside-down-face_1f643-small:)

Z kolei to auto po prostu wymiata i ma wszystko, czego potrzeba - osiągi, wygląd / styl oraz nawiązanie do tradycji (to tobie nie Subaru BRZ, które powstało z niczego)

P.S. już teraz wiem, dlaczego tej nocy śniły mi się takie dziwne rzeczy - jadę sobie swoim żółtkiem, a przede mną cała kawalkada różnych żółtych aut... :yahoo::biglol:

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:

Mi się podoba.

Przód jak zbudowany przez dziecko z klocków, jakby projektantowi się skończyła fantazja i do klockowatego przodu dokleił dizajnerskie lampy. To co było najbrzydsze w 350Z i mocno poprawili na plus w 370Z znów wróciło w najgorszej formie...

48 minut temu, skwaro napisał:

Przód jak zbudowany przez dziecko z klocków, jakby projektantowi się skończyła fantazja i do klockowatego przodu dokleił dizajnerskie lampy

Racja, mogliby nieco poprawić lampy, bardziej nawiązać do protoplasty.

Wlot powietrza w rzucie czołowym ma kształt ordynarnego prostokąta, wiec mogliby zamienić na jakis przyjemniejszy kształt. Reszta na plus, testowałbym.

8 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Dziwne, przelew jednak prostszy i bezpieczniejszy. Chyba że się ma nierejestrowane dochody. Nie moja sprawa w sumie.

Ja miałem zabawne sytuacje z płaceniem za auta podczas mieszkania w Emiratach. Kupiłem dwa samochody płacąc kartą kredytową. Za każdym razem po ostrych przejściach z kierownikiem salonu. Czemu? Otóż jak wiadomo bank od płatności kartą kasuje prowizję (nie wiem dokładnie ile u nich, ale chyba okolice 1,5%). Z płatności przelewem nie potrąca im nic. Ale w warunkach zakupu samochodu nie było klauzuli, że nie można płacić kartą, a ja miałem kartę CITI Emirates, gdzie za każdego wydanego dolara doliczało mile na loty Emirates. Te dwie transakcje (Infiniti QX70 i Focus ST - u nich tanizna, o ile pamiętam QX na nasze coś około 200k a Focus jakieś 70) zapewniły mi  3 loty do Polski w dwie strony dla całej rodziny. Świetna była ta karta, teraz takich nie dają. I chyba w salonach w PL kartą za auto się nie zapłaci?

Ja kupowałem już motor i forestera płacąc kartą. Z tym, że w salonie Subaru zrobili mi płatności w transzach po 20000.

• Thanks 1

Niektore samochody sie niszczy dolepiajac poilery lotki i dyfuzory ale w niektorych przypadkach jest wrecz przeciwnie. W koncu Senna ktora wyglada zajefajnie :wub:

McLaren-Senna-GTR-LM-27.thumb.jpg.94286f200cea0411449ebdb05bd1da9c.jpgMcLaren-Senna-GTR-LM-28.thumb.jpg.2a65da2d82815e633fc4f34f21957b6e.jpgMcLaren-Senna-GTR-LM-29.thumb.jpg.cc2c3b5ecfbbed427d77f199edcb5b46.jpg

• Upvote 1
13 minut temu, radekk napisał:

Przed chwilą coś takiego spotkałem:wub:

70035C72-3985-4589-A1B4-55C594E60F1E.thumb.jpeg.7097dba19dbf29fda417732148ddbae6.jpeg

ładne kąski w Rokietnicy jeżdżą :)

56 minut temu, radekk napisał:

Przed chwilą coś takiego spotkałem:wub:

Fajna blondyna ?