Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka z dziś. :upside-down-face_1f643-small:

Byłem Toyotą na przeglądzie gwarancyjnym w ASO i po wykonanej usłudze czekałem w małej ale długotrwałej kolejce do kasy, tak około 30 min.

Powód, atrakcyjna mama z dzieckiem, na oko 35 lat (mama) z reklamówką gotówki płaciła za auto. :facepalm:

Jak się później dowiedziałem będąc już przy okienku to się czasem zdarza, że ludzie płacą za auto gotówką ale jak dotąd raczej wśród starszych osób.

Było tego ponad 130 tyś. 

 

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał W. napisał:

Ciekawostka z dziś. :upside-down-face_1f643-small:

Byłem Toyotą na przeglądzie gwarancyjnym w ASO i po wykonanej usłudze czekałem w małej ale długotrwałej kolejce do kasy, tak około 30 min.

Powód, atrakcyjna mama z dzieckiem, na oko 35 lat (mama) z reklamówką gotówki płaciła za auto. :facepalm:

Jak się później dowiedziałem będąc już przy okienku to się czasem zdarza, że ludzie płacą za auto gotówką ale jak dotąd raczej wśród starszych osób.

Było tego ponad 130 tyś. 

 

 

:needpics2as1fs:

  • Super! 1
  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michał W. napisał:

Ciekawostka z dziś. :upside-down-face_1f643-small:

Byłem Toyotą na przeglądzie gwarancyjnym w ASO i po wykonanej usłudze czekałem w małej ale długotrwałej kolejce do kasy, tak około 30 min.

Powód, atrakcyjna mama z dzieckiem, na oko 35 lat (mama) z reklamówką gotówki płaciła za auto. :facepalm:

Jak się później dowiedziałem będąc już przy okienku to się czasem zdarza, że ludzie płacą za auto gotówką ale jak dotąd raczej wśród starszych osób.

Było tego ponad 130 tyś. 

 

 

Dziwne, przelew jednak prostszy i bezpieczniejszy. Chyba że się ma nierejestrowane dochody. Nie moja sprawa w sumie.

Ja miałem zabawne sytuacje z płaceniem za auta podczas mieszkania w Emiratach. Kupiłem dwa samochody płacąc kartą kredytową. Za każdym razem po ostrych przejściach z kierownikiem salonu. Czemu? Otóż jak wiadomo bank od płatności kartą kasuje prowizję (nie wiem dokładnie ile u nich, ale chyba okolice 1,5%). Z płatności przelewem nie potrąca im nic. Ale w warunkach zakupu samochodu nie było klauzuli, że nie można płacić kartą, a ja miałem kartę CITI Emirates, gdzie za każdego wydanego dolara doliczało mile na loty Emirates. Te dwie transakcje (Infiniti QX70 i Focus ST - u nich tanizna, o ile pamiętam QX na nasze coś około 200k a Focus jakieś 70) zapewniły mi  3 loty do Polski w dwie strony dla całej rodziny. Świetna była ta karta, teraz takich nie dają. I chyba w salonach w PL kartą za auto się nie zapłaci?

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MDsuperstar napisał:

Mi się podoba.

 

 

Nie wiedzieć czemu, ale nigdy nie byłem fanem Nissan'a (ot taki japoński Opel :upside-down-face_1f643-small:)

Z kolei to auto po prostu wymiata i ma wszystko, czego potrzeba - osiągi, wygląd / styl oraz nawiązanie do tradycji (to tobie nie Subaru BRZ, które powstało z niczego)

 

 

 

P.S. już teraz wiem, dlaczego tej nocy śniły mi się takie dziwne rzeczy - jadę sobie swoim żółtkiem, a przede mną cała kawalkada różnych żółtych aut... :yahoo::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:

Mi się podoba.

 

Przód jak zbudowany przez dziecko z klocków, jakby projektantowi się skończyła fantazja i do klockowatego przodu dokleił dizajnerskie lampy. To co było najbrzydsze w 350Z i mocno poprawili na plus w 370Z znów wróciło w najgorszej formie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, skwaro napisał:

Przód jak zbudowany przez dziecko z klocków, jakby projektantowi się skończyła fantazja i do klockowatego przodu dokleił dizajnerskie lampy

 

Racja, mogliby nieco poprawić lampy, bardziej nawiązać do protoplasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Dziwne, przelew jednak prostszy i bezpieczniejszy. Chyba że się ma nierejestrowane dochody. Nie moja sprawa w sumie.

Ja miałem zabawne sytuacje z płaceniem za auta podczas mieszkania w Emiratach. Kupiłem dwa samochody płacąc kartą kredytową. Za każdym razem po ostrych przejściach z kierownikiem salonu. Czemu? Otóż jak wiadomo bank od płatności kartą kasuje prowizję (nie wiem dokładnie ile u nich, ale chyba okolice 1,5%). Z płatności przelewem nie potrąca im nic. Ale w warunkach zakupu samochodu nie było klauzuli, że nie można płacić kartą, a ja miałem kartę CITI Emirates, gdzie za każdego wydanego dolara doliczało mile na loty Emirates. Te dwie transakcje (Infiniti QX70 i Focus ST - u nich tanizna, o ile pamiętam QX na nasze coś około 200k a Focus jakieś 70) zapewniły mi  3 loty do Polski w dwie strony dla całej rodziny. Świetna była ta karta, teraz takich nie dają. I chyba w salonach w PL kartą za auto się nie zapłaci?

Ja kupowałem już motor i forestera płacąc kartą. Z tym, że w salonie Subaru zrobili mi płatności w transzach po 20000.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...