Jump to content

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

Recommended Posts

34 minuty temu, Tommo napisał:

Ma zakaz wstępu? :huh:

Nic nie utracił, bo wcale jej jakiejś dużej nigdy nie miał. To jest mit jakich wiele. To nie jest samochód do ciężkiego terenu. Są za ciężkie i za słabe mają silniki. Ale jako wyprawówka do dalekich wypadów spisuje się świetnie. Prosta, wytrzymała konstrukcja, duża ładowność i pojemność kabiny, praktyczny w wielu sytuacjach, słowem typowy wół roboczy. To są jego zalety. 

Nie ma ale nie jest to juz samochód którego połowę naprawisz tyrtylka a druga polowe młotkiem i śrubokrętem.

• Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Atrapović

to kup nie wierz gebie - poloz na zebie,  jak to mowia u nas na wsi dokladnie to samo mowiono mi o alfie 159, wiec na zasadzie lamania stereotypow kupilem to cacko w efekcie przeszedlem na

Posted Images

8 minut temu, turdziGT napisał:

Nie ma ale nie jest to juz samochód którego połowę naprawisz tyrtylka a druga polowe młotkiem i śrubokrętem.

To prawda. 

Wydaje się, że nastąpiła nieco zmiana klienta docelowego. Do leśnictwa czy kopalni raczej tego sprzedawać już nie będą.

• Upvote 1
2 godziny temu, Tommo napisał:

Ma zakaz wstępu? :huh:

Nic nie utracił, bo wcale jej jakiejś dużej nigdy nie miał. To jest mit jakich wiele. To nie jest samochód do ciężkiego terenu. Są za ciężkie i za słabe mają silniki. Ale jako wyprawówka do dalekich wypadów spisuje się świetnie. Prosta, wytrzymała konstrukcja, duża ładowność i pojemność kabiny, praktyczny w wielu sytuacjach, słowem typowy wół roboczy. To są jego zalety. 

Mam Land Rovera od prawie 10 lat, przez ten czas byliśmy na niezliczonych spotkaniach offroadowych, wyprawach, wycieczkach i przeprawach, rajdach.... i nie mam siły się spierać.  

Masz racje. 

• Upvote 1
14 minut temu, chojny napisał:

. i nie mam siły się spierać.  

Dobrze powiedziane. 

Dokładnie dlatego nic już nie napisałem. :biglol:

• Haha 1
34 minuty temu, mechanik napisał:

Dobrze powiedziane. 

Dokładnie dlatego nic już nie napisałem. :biglol:

Po tym jak się dowiedziałem, że rama obniża środek ciężkości, może to i lepiej. 

Jestem w trakcie budowania terenowej wyprawówki. Celem jest komfort, niezawodność i dobre własności terenowe. Z racji tego, że baza nietypowa jak na nasze warunki, trochę to potrwa ale będę przynajmniej oryginalny :P

• Thanks 1
1 godzinę temu, Tommo napisał:

Po tym jak się dowiedziałem, że rama obniża środek ciężkości, może to i lepiej. 

W tym temacie istotne są pojęcia jak środek geometryczny, środek masy, środek ciężkości ciała. 

Mylenie tych pojęć prowadzi do nieporozumieia.

Edited by mechanik
  • Haha 1
  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Szczerze powiedziawszy to właśnie zacząłem się obawiać o Subaru...

Dokładnie! By podobne pomysły nie przyszły w GK Toyota...

13 minut temu, KPR napisał:

Dokładnie! By podobne pomysły nie przyszły w GK Toyota...

Ja się nikomu w politykę nie wtrącam, ale spójrzmy obiektywnie ja kto wygląda: mamy w ofercie 4 modele, 2 silniki (jeden pamięta jeszcze moją babcie, a drugi jest przeszczepem na szybko ogarnianym). Dostaliśmy info, że Levorg będzie tylko RHD, nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać nowego Outbacka, a Dyrekcja ostatnie miesiące bardzo mało aktywna na TF :D

FXT był hitem sprzedaży w Polsce (jeśli chodzi o Subaru), a teraz go nie ma, więc siłą rzeczy klientów będzie mniej.

Edited by Czarne_Koronkowe

wyjście Subaru jest kwestią czasu i jeśli ktoś myśli inaczej zaklina rzeczywistość :)

Szkoda Mitsu bo jednak taki Outlander to fajne auto.. no i EVO będe trzymały lepiej cenę bo kolejna generacja raczej nie powstanie ;)

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ja się nikomu w politykę nie wtrącam, ale spójrzmy obiektywnie ja kto wygląda: mamy w ofercie 4 modele, 2 silniki (jeden pamięta jeszcze moją babcie, a drugi jest przeszczepem na szybko ogarnianym). Dostaliśmy info, że Levorg będzie tylko RHD, nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać nowego Outbacka, a Dyrekcja ostatnie miesiące bardzo mało aktywna na TF :D

FXT był hitem sprzedaży w Polsce (jeśli chodzi o Subaru), a teraz go nie ma, więc siłą rzeczy klientów będzie mniej.

Mamy 3 silniki : 2,0 e-boxer ,FB  2,5i a także arce mocarny 1,6i w XV :)

32 minuty temu, subleo napisał:

A propos Diesel-Gate, 86% Amerykanów "zwróciło" swoje samochody. Gdyby coś takiego się wydarzyło w UE, byłoby ciekawie.

U nas chyba była tylko opcja naprawy.

47 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Kto już widział? 

https://youtu.be/JTQgLcadnos

Zapowiadają parametry dzisiejszych samochodów elektrycznych, a premierę za 3 lata. Hmm, ciekawe czy w tym czasie to będzie konkurencyjne auto ;) 

Rafako robi elektrycznego busa, ludzi aby stworzyć taki projekt mamy, pytanie czy będzie miał ktoś mądrze tym pokierować