Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, blejzu napisał:

Gdyby rzeczywiscie tak bylo to iPhony byly duzo tansze i bardziej niezawodne :)

 

Niekoniecznie bo klient tego produktu tak naprawdę tego nie oczekuje. To jest sztucznie wykreowana i modna marka premium i musi być droga i wybacza się jej błędy. Podobnie jest z marką Harley-Davidson. Jak pierwszy raz się nim przejechałem (nówka sztuka z salonu) to zbaraniałem jak ktoś może zapłacić tak chory hajs za tak beznadziejnie jeżdżącą kupę żelastwa. A jednak są i na to klienci więc są producenci spełniający przeróżne zachcianki, choćby najbardziej absurdalne.

 

Edytowane przez Tommo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skwaro napisał:

Akurat Apple jest bardzo dobrym przykładem planowanego starzenia produktów, poczytajcie sobie jak zrobili żeby celowo każda kolejna aktualizacja spowalniała telefon zmuszając użytkownika do kupna nowego :-)

I dlatego otrzymują aktualizacje najdłużej ze wszystkich smartfonów i zachowują wartość? ;) + ze wszystkich marek ich produkty maja tez relatywnie najlepsza długowieczność? Nawet te obniżenia taktowania można sensownie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hesus napisał:

I dlatego otrzymują aktualizacje najdłużej ze wszystkich smartfonów i zachowują wartość? ;) + ze wszystkich marek ich produkty maja tez relatywnie najlepsza długowieczność? Nawet te obniżenia taktowania można sensownie wytłumaczyć.

Miałeś kiedyś jakis inny ich produkt niz iPhone? Albo przejściówka do przejsciowki? Albo osobny zestaw kabli do ladowania bo apple lubi zarabiać na akcesoriach i ma w dupie uzytkownikow? Ale fajnie, że w końcu jest ładowanie bezprzewodowe i NFC ;) Podobnie robi lenovo, Dell i HP. Potrafia np. przesunąć slot do stacji dokującej o cm. w prawo i wymusić kupno nowej. A stara działa po zhakowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hesus napisał:

Wiele produktów miałem. I jak jestem im w stanie baaardzo dużo zarzucić, to w temacie tego postarzania produktów są mimo wszystko bardziej prokonsumenccy ;)  Jakkolwiek szalenie to nie brzmi w kontekście apple.

Kiedys zrobili akcje z iPadami na ktorych wymuszali aktualizacje a ona praktycznie uniemozliwiala normalna prace. Tablety mialy ok. 2 lat. MacBooki sa innym swietnym przykladem: nic nie zrobisz w bebechach (pomijam specjalne srubokrety potrzebne do rozkrecenia), nie zmienisz dysku twardego, ramu. Jak dysk padnie to klops...  Milczeniem pomine absolutny brak innowacji (ba, nie innowacji a postepu) w MacBookach Pro od dobrych kilku lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co piszesz. I tak jak pisałem - takich zarzutów można sformułować w kierunku Apple sporo więcej, bo tyle za uszami mają. Niestety - tak wygląda rynek sprzętu dzisiaj. W moim obecnym lenovo tak samo - pamięć jest częściowo wlutowana (zostawili jeszcze chyba 1 bank), bateria też nie jest w prosty sposób demontowlna, kiedyś można było takiego thinkpada zalać, teraz nie... 

 

Ale no - nie tego dotyczył mój poprzedni post. Pokaż mi 4letni tel na androidzie, który dalej otrzymuje security patche (nie wspominając o aktualizacjach systemu) i dalej można z niego sensownie korzystać. Służbowo mam takiego dziadka i nie potrzebuje zmieniać. Natomiast mój prywatny S7 po gwarancji wyzionął ducha :) Diagnoza? Przegrzewanie CPU, wywołane temperaturą baterii zajechanej dzięki 2,5 roku ładowania bezprzewodowego. 

 

+ https://android.com.pl/artykuly/254380-smartfon-bezprzewodowe-ladowanie-zywotnosc-baterii/ - w nastepnym prywatnym też raczej wrócę do kabla.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blejzu napisał:

Milczeniem pomine absolutny brak innowacji (ba, nie innowacji a postepu) w MacBookach Pro od dobrych

To trochę offtop ale jakie innowacje maja inne laptopy? Pracowałeś kiedyś na macu? Tak się składa, że mam maca już z 5 lat, pracuję na nim, ciężko mi sobie wyobrazić wygodniejszy sprzęt :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, msi napisał:

To trochę offtop ale jakie innowacje maja inne laptopy? Pracowałeś kiedyś na macu? Tak się składa, że mam maca już z 5 lat, pracuję na nim, ciężko mi sobie wyobrazić wygodniejszy sprzęt :)

Mowie o MBP ktorego mam od kilku lat i gdyby nie to, ze nienawidze windowsa a wsparcie dla linuksa w korporacji jest... nierownomierne :)... zmienilbym juz dawno na Lenovo. Z innowacji ktore maja inni to np. dedykowane karty graficzne z prawdziwego zdarzenia, 32GB RAMu, klawiatury ktore dobrze dzialaja oraz fizyczne przyciski ESC i F1-F12 ;) O takich cudach techniki jak daisy chaining monitorow albo OpenGL 4.2 moge tylko pomarzyc. W nowych modelach jest USB-C i pewne rzeczy zostaly poprawione ale Dell lub Lenovo sa pod wzgledem bebechow lepsze oraz mocniejsze od Apple'a ;) A Lenovo z jego Thinkpadami ladniejsze :)

Oczywiscie ma tez fajne cechy - np. wyswietlacz oraz MacOS :) Ale reszta.. eh :( Przestali inwestowac kase w MBP i to widac.

Edytowane przez blejzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z częścią się mogę się zgodzić, ale klawiatura? Nigdy, w żadnym laptopie nie używam wbudowanej klawiatury, szkoda zdrowia :) Daisy chaining monitorów, zapomniałem, że tak można :) no ale ok, Mac nie umie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 13:03, pumex1 napisał:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/koniec-z-wyprzedzaniem-sie-ciezarowek-na-polskich-drogach/t1j7rd1

 

W przypadku tranzytu TIRów przez Polskę, jestem za  hasłem "TIRy na tory". 

 

Rety. Co prawda nie sadze, aby minister finansow znal sie na finansach, ale niech sie przynajmniej odpierniczy od przepisow ruchu drogowego.

 

"Ten manewr nie tylko wpływa na zmniejszenie płynności ruchu, wywołuje również negatywne emocje u kierowcy pojazdu, który jedzie za wyprzedzającym. Takie zachowanie, wywołuje stres, zmniejsza koncentrację i sprzyja podejmowaniu ryzykownych manewrów, które mogą mieć tragiczne skutki” – argumentuje swoją propozycję wiceminister Skiba

 

Jasne, wiec lepiej kazac tysiacom TIRow jechac w sznurku prowadzonym przez najwolniejszego Jelcza. Wtedy zadna osobowka nie bedzie miala miejsca na prawym, aby zjechac i w efekcie koncowym bedziemy mieli dwie niekonczace sie kolumny pojazdow na kazdym z pasow, gdzie kazda bedzie sie poruszac w niezadowolajacym tempie. Beda sie tworzyc gigantyczne korki bo w efekcie koncowym de facto zamiast drogi dwupasmowej beda dwie jednopasmowe: jedna dla ciezarowek, druga dla osobowych aut.

 

A jeszcze argument o tym, ze wywoluje to negatwyne emocje i sprzyja podejmowaniu ryzykownych manewrow... kurna chata, co za idiotyzm! Od kiedy to przyjelo sie usprawiedliwiac piratow drogowych? Ryzykowne manewry sa wylacznie pod kontrola naszego wlasnego umyslu. Jak nie potrafisz nad nim zapanowac, to nalezy sie kara. Moze jeszcze zniesmy ograniczenia predkosci w budowach, bo przeciez to tez denerwuje kierowcow? I usunmy przejscia dla pieszych i zabronmy rowerow! Bo biedny kierowca sie wkurzy i bedzie zmuszony podejmowac ryzykowne manewry...

 

 

Co mozna zrobic, to wprowadzic zakazy wyprzedzania w konkretnych godzinach, kiedy to nastepuje wzmozone natezenie ruchu. Nawet nie musi byc "inteligentne", z czujnikami i cyfrowymi wyswietlaczami". Wystarczy postawic znak "obowiazuje w dni powszednie w godzinach X - Y".

 

O powazniejszych inwestycjach - drogi trzypasmowe, znacznie zwiekszajace przepustowosc, stworzenie infrasstruktuy do transportu Ro-Ro i tym podobnych - nawet nie wspomne...

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, skoncza sie wybory to skoncza sie glupie pomysly ;) Z drugiej strony to zakaz zakazem a mistrzowie kierownicy sobie - dotyczy to zarowno kierowcow osobowek jak tirow. Ostatnio jeden by mnie zabil z cala rodzina bo mu sie hamowac nie chcialo i na pelnej predkosci wjechal na skrzyzowanie z podporzadkowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł o systemie HBC (zmiana świateł mijania na drogowe) w Mazdzie MX-5, który był w specyfikacji a nie było w sprzedawanych autach. :facepalm:

http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/7,134263,25126371,mazda-sprzedawala-w-polsce-auto-z-systemem-ktorego-w-samochodzie.html?disableRedirects=true#S.main_topic-K.C-B.6-L.3.maly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o wyposażeniu Forester 2020. Ciekawe tylko, że cena jest w dolarach, pojemność jest 2.0 jak w europejskiej wersji SJ a moc 182 KM jak w 2.5 z amerykańskiej :facepalm:

https://whatnext.pl/nowszy-i-jeszcze-bezpieczniejszy-subaru-forester-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

Całkowity przypadek że Lubeka jest nad morzem ze świetnym przewietrzaniem a Stuttgart czy Monachium w dolinkach przy górach. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...