Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Ford i Volkswagen chca polaczyc sily. Wymagana jest "tylko" jeszcze zgoda rady nadzorczej VW. Celem ma byc produkcja Pick-upow z logiem niemieckiego producenta w fabrykach Forda, ewentualna kooperacja w kategorii transporterow i - podobnie jak wielu innych - wspolpracowac nad technologiami samochodow elektrycznych i autonomicznych.

 

Co zwrocilo moja uwage, to fragment tekstu, w ktorym mowa o tym, ze Ford ma rowniez miec mozliwosc korzystania z Volkswagenowskiej platformy MEB. To ma Forda "uratowac" w Europie, bo aktualnie musieliby placic wysokie kary od roku 2021 bo ... nie spelniaja limitow emisyjnych. 

 

Celowo to podkreslam, bo mam wrazenie, ze na forum wciaz jest spore grono osob, ktore tlumaczenie, ze Subaru ma problemy ze spelnieniem norm, uwazaja za bujdy. Skoro nawet tak duzy koncern jak Ford ma z tym klopoty, to moze jednak cos w tym jest...? ;)

 

https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/autobranche-die-allianz-von-vw-und-ford-ist-fast-perfekt/24520330.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Czyli silnik spełniający normy mają tylko nie ma gdzie go zamontować?

 

Sorry, nie dopisalem: MEB to platforma dla samochodow elektrycznych :) Ma to pomoc Fordowi w Produkcji elektrykow, a wiec tym samym na obnizenie srednich emisji. Dla mnie po prostu stwierdzenie, ze bez tego sa skazani na porazke w EU bylo szokujace. Przeciez maja sporo malych samochodow z malymi silnikami. Wysoko motoryzowanych nie ma az tak duzo... a jednak problem jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Than_Junior napisał:

 

Sorry, nie dopisalem: MEB to platforma dla samochodow elektrycznych :) Ma to pomoc Fordowi w Produkcji elektrykow, a wiec tym samym na obnizenie srednich emisji. Dla mnie po prostu stwierdzenie, ze bez tego sa skazani na porazke w EU bylo szokujace. Przeciez maja sporo malych samochodow z malymi silnikami. Wysoko motoryzowanych nie ma az tak duzo... a jednak problem jest

Proszę tutaj przekierować wszystkich maruderów co już dzisiaj za gotówkę kupują w salonie Subaru, które ma 5 sek do setki. Elektryki to ślepa uliczka. Toyota o tym wie i dlatego leci w hybrydy. Jak coś to @MateuszWwa Wam wszystko wyjaśni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

(...) Elektryki to ślepa uliczka. Toyota o tym wie i dlatego leci w hybrydy (...)

 

nawet panowie z BMW o tym wiedza ;):biglol:

 

BMW executive and board member Klaus Fröhlich told reporters this week that the shift to cars powered by electricity is “overhyped,” and said that there is “no” consumer demand for them. Curiously, Fröhlich made these comments at an event where BMW proudly announced it will accelerate plans to release 25 cars that are partially or fully electric, moving the timeline up two years from 2025 to 2023.

 

Fröhlich said all-electric vehicles “cost more in terms of raw materials for batteries” than gas or hybrid cars, and added that those prices “could eventually worsen as demand for these raw materials increases.” He also claimed that, broadly, there are “regulator requests for [all-electric vehicles], but no customer requests.” Fröhlich said BMW could “flood” Europe with a million all-electric cars if it was able to offer a big government incentive, but claimed that “Europeans won’t buy these things.”

 

“From what we see, [all-electric vehicles] are for China and California and everywhere else is better off with [plug-in hybrids] with good EV range,” Fröhlich said. He added that he expects diesel engines to survive for at least 20 more years, and gas engines for at least 30.

 

https://www.theverge.com/2019/6/28/19154233/bmw-electric-vehicles-ev-event-executive-overhyped

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, eddie_gt4 napisał:

nawet panowie z BMW o tym wiedza ;):biglol:

 

ta, tylko ze akurat Fröhlich jest dosc kontrowersyjny (i tradycjonalista).... zwroc uwage, ze jego wypowiedz w tym kontekscie praktycznie mozna skrocic jako "wlasciwie to eletkryki sa bez sensu, ale oto prezentujemy elektryczny motocykl i hybrydowy high-performance prototyp spod znaku BMW M"

 

poza tym, jeszcze w 2015 roku na pytanie "czy Niemcy sa jeszcze niegotowi na elektryki?" odpowiedzial, ze tak by tego nie ujal, ze po prostu infrastruktura i legislacja musza sie bardziej postarac o poparcie mobilnosci elektrycznej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sedno przekazu odebralem inaczej: moglibysmy zawalic rynek elektrykami, ale Europejczycy* zbyt cenia swoje ciezko zarobione pieniazki i nie beda kupowali tych ustrojstw, no chyba ze rzady w poszczegolnych krajach doloza do naszego interesu i dadza subsydie na zakup EV

 

 

 

*Norwegowie z ich nafto-gazo-dolarami sie nie licza :mrgreen:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chojny napisał:

Nowa Camry, 2,5L, hybryda, 218KM i prędkość maksymalna... 180km/h. 

 

no i?

 

Subaru WRX, 6MT, turbo-benzyna, 268 KM i Vmax... 215 km/h :o:biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FilipeK napisał:

na wstecznym :D 

 

Chyba raczej na tych do przodu. 

 

8 minut temu, eddie_gt4 napisał:

Subaru WRX, 6MT, turbo-benzyna, 268 KM i Vmax... 215 km/h :o:biglol:

 

Nie wiem o jakim modelu piszesz ale Impreza WRX 265KM ma katalogowo 238km/h a leciwe GT idzie do końca licznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Chyba raczej na tych do przodu. 

 

 

Nie wiem o jakim modelu piszesz ale Impreza WRX 265KM ma katalogowo 238km/h a leciwe GT idzie do końca licznika. 

 

o obecnym, ktory to (nadal) jest dostepny na poszczegolnych rynkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

o obecnym, ktory to (nadal) jest dostepny na poszczegolnych rynkach

 

10 minut rycia po bzdurnych marketingowych pierdołach ale się doszukałem. Faktycznie tylko 218km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

katologowo to auto chyba mialo 209 km/h ;)

 

Nie wiem o którym teraz piszesz ale GT miało 231km/h. 

 

 

Ale 180km/h??? Poważnie? Seicento tyle jeździłem. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

 

10 minut rycia po bzdurnych marketingowych pierdołach ale się doszukałem. Faktycznie tylko 218km/h. 

 

nie wiem skad bierzesz te cyferki, ale mniejsza o to...

 

https://subaru.ru/models/wrx

 

5 minut temu, chojny napisał:

 

Nie wiem o którym teraz piszesz ale GT miało 231km/h. 

 

 

Ale 180km/h??? Poważnie? Seicento tyle jeździłem. 

 

sam pisales o WRX 265 KM, do tego modelu sie odnioslem - taka wersja wystepowala rozwniez w EU / PL, ale dosc krotko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

Ale 180km/h??? Poważnie? Seicento tyle jeździłem. 

 

to pewnie ten nowy trend, ktoremu poddaje sie coraz wiecej producentow...

 

o ograniczeniu Vmax w nowych Volvo nic nie slyszales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

to pewnie ten nowy trend, ktoremu poddaje sie coraz wiecej producentow...

 

o ograniczeniu Vmax w nowych Volvo nic nie slyszales?

 

Słyszałem ale jakoś tak człowiek odbiera to jako daleką przyszłość a tu proszę... 180km/h i koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

nie wiem skad bierzesz te cyferki, ale mniejsza o to...

 

 

Z "internetów" ale się czegoś sensownie doszukać, zwykłych, podstawowych danych dotyczących osiągów w czasach CO2/km i innych ekobzdur to koniec świata. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...