Jump to content

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

WRC fan

Recommended Posts

3 godziny temu, Adasko75 napisał:

Brat zamawia nowego Tiguana, wczoraj byliśmy na jeździe próbnej - 2.0TSI, 220KM, 4motion, Forek nie ma startu! o sekundę lepszy do setki..Wewnątrz virtual cockpit, świetna sprawa, navi przed nosem, ogromne wrażenie zrobiło na mnie nagłośnienie Dynaudio -audiofilskie pełną gębą. Ogólnie kokpit Forka przy Tiguanie Highline wygląda jak z epoki kamienia łupanego...Po negocjacjach i rabatach 165k. Jedyny minus - oczekiwanie pól roku.

Coś dziwnego bo dane katalogowe podają 7,9s do 100 km/h.

http://autoefl.pl/Catalog/CarDetails/72747

Nie no ludzie z filmików będziecie liczyć ile co ma do setki ? :D

Co do kolejnych propozycji rządu to oni chyba chcą by wszyscy wynieśli się z kraju ze swoimi firmami i będą na tacy zbierać na swoje kolejne obiecanki z rozdawaniem pieniędzy.

• Upvote 1

Jeździłem po ekspresówce Tiguanem 220PS i faktycznie lepiej się zbiera od FXT. CVT strasznie kastruje ten silnik. Idea słuszna, ale implementacja kiepska.

Dzisiaj zaś jeździłem Lexusem 200t F-Sport. Zbiera się trochę lepiej niż Tiguan, ale niewiele. Natomiast przy prędkościach autostradowych miażdży Tiguana i Forka wyciszeniem w środku. 

Podobnie fotele. Reklamowane ergoactivy w VW nie przemawiają zbytnio do mnie. Lexus w wersji FSport ma dużo lepsze trzymanie boczne i bardzo mi pasującą regulację podparcia odcinka lędźwiowego.

I teraz mam dylemat: Tiguan nówka czy 2-3 letni Lexus. Z jednej strony nowe auto a z drugiej Japończyk do których mam sentyment. No i mam nadzieję, że ciągle dobra bardzo jakość.

Godzinę temu, Adasko75 napisał:

Lexusem  NX  200t F-Sport w sensie?

Dokładnie :)

P.S. Lexa bierz i nawet się nie zastanawiaj!

Też tak myslę.

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

Pokaż mi Rav4 z silnikiem 2.0 turbo.

No dobra.. Jest różnica w gamie silników :) Siedziałem w nx i szczerze mówiąc lepsze wrażenie zrobiło na mnie Stelvio, a silnik ma jeszcze lepszy niż Lex. Nie posiadam danych porównawczych, ale Stelvio zapewne lepiej jeździ :)

1 godzinę temu, msi napisał:

Stelvio zapewne lepiej jeździ :)

wszystko racja, tylko pytanie: Jak długo?   Polecam forum Alfaholicy, tam goście opisują co się dzieje w ich Stelviach po i w trakcie 1 roku użytkowania...P.S. Właśnie ta niepewność trwałości a powiem więcej - duże prawdopodobieństwo awaryjności (niech to nawet będą pierdółki, ale jednak po prostu wqrzające) mnie osobiście zniechęciła do Stelvio, w której się zakochałem od 1 wejrzenia. Poza tym fakt, że z każdą błahostką i na przeglądy bym musiał do Wawy jeździć, bo w Białymstoku salon Alfy zlikwidowano, również jakoś mi się niespecjalnie widzi. Także u mnie na placu boju jeśli chodzi o next car został NX i Stinger! 50/50. Chyba będę losy ciągnął ;) Pozdrawiam.

1 godzinę temu, Adasko75 napisał:

wszystko racja, tylko pytanie: Jak długo?   Polecam forum Alfaholicy, tam goście opisują co się dzieje w ich Stelviach po i w trakcie 1 roku użytkowania...P.S. Właśnie ta niepewność trwałości a powiem więcej - duże prawdopodobieństwo awaryjności (niech to nawet będą pierdółki, ale jednak po prostu wqrzające) mnie osobiście zniechęciła do Stelvio, w której się zakochałem od 1 wejrzenia. Poza tym fakt, że z każdą błahostką i na przeglądy bym musiał do Wawy jeździć, bo w Białymstoku salon Alfy zlikwidowano, również jakoś mi się niespecjalnie widzi. Także u mnie na placu boju jeśli chodzi o next car został NX i Stinger! 50/50. Chyba będę losy ciągnął ;) Pozdrawiam.

Jeśli masz konkretne informacje o awariach w Stelvio to wklej proszę. Jestem na forum alfy i gdzieś przeoczyłem. Sam użytkuję Giuliettę i jestem bardzo mile zaskoczony, trwałością i niskimi kosztami utrzymania (części są 2 lub 3 krotnie tańsze niż w Subaru)

Też poproszę, długo się wahałem nad Stelvio, jednak miało za mało miejsca z tyłu :) sugerowane się narzekania i na forum... Hmmm to mogłoby odstraszyć od Subaru :)

W zeszły weekend pojezdzilem kumpla Stelvio 280 koni po zakrętach w rejonie Bialki. Banan nie schodził z twarzy. Niesamowita precyzja prowadzenia jak na Suva.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie mam czasu na cały wątek ale widzę jakieś zabawy z elektroniką... Czy to straszne? Są jakieś opisy UPG po 200 km autostradą z butem w podłodze? Jakieś stukające przekładnie kierownicze? Może w jakimś wał się ukręcił? Żeby nie było, nie bronię Stelvio, ale nie taki diabeł straszny :)

Edited by msi
  • Upvote 1

11 godzin temu, msi napisał:

ale nie taki diabeł straszny

to kup :) nie wierz gebie - poloz na zebie,  jak to mowia u nas na wsi

dokladnie to samo mowiono mi o alfie 159, wiec na zasadzie lamania stereotypow kupilem to cacko

w efekcie przeszedlem na ty ze wszystkimi mechanikami z adf we wroclawiu

z elektrykiem markiem w. (pozdrawiam) robilismy grile i bylem na komunii jego dzieci

potrafie uruchomic alfe bez kluczyka, zamknieta z wlaczonym alarmem ofkors

potrafie wrzucac biegi bez uzywania sprzegla, blokowanie sie 2 biegu usuwam w kilka minut

potrafie wysunac plyte cd z wylaczonego radia bez uzycia jakichkolwiek narzedzi

klawiszami na kierownicy wychodze z trybu awaryjnego

mam segregator 9 cm grubosci z pismami po polsku i wlosku, dzieki nim mam opanowany wloski w stopniu komunikatywnym

oraz poznalem pierwsza i najwazniejsza zasade prawdziwego alfoholika: od alfy nigdy nie jest za daleko

tapatalked

• Haha 11

4 minuty temu, msi napisał:

Wiedziałem co brać :P

Nic innego na tym forum nie polecamy z większym entuzjazmem jak Skode ;)

5 godzin temu, chojny napisał:

Nic innego na tym forum nie polecamy z większym entuzjazmem jak Skode ;)

Śmiejcie się, ale właśnie jesteśmy w Czarnogórze. Goście zerwali asfalt i lecimy jakaś kamienista droga, z której wystają korzenie, kamienie itp. A do tego przejeżdżamy pod łyżkami koparek. Lecimy FXT w swoim tempie (na Plejadach zmielilismy wahacz) i co spotykamy na trasie? :D  

97080C9F-4163-4CC3-A7DD-678D2BB854E6.png

6 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Śmiejcie się, ale właśnie jesteśmy w Czarnogórze. Goście zerwali asfalt i lecimy jakaś kamienista droga, z której wystają korzenie, kamienie itp. A do tego przejeżdżamy pod łyżkami koparek. Lecimy FXT w swoim tempie (na Plejadach zmielilismy wahacz) i co spotykamy na trasie? :D  

97080C9F-4163-4CC3-A7DD-678D2BB854E6.png

Niefart ;-)