Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę o spokój, zupełnie niepotrzebne przepychanki.

 

Wracając do BMW, dla mnie krok bardzo ambiwalentny. Z jednej strony to ruch nieco godzący w legendę, z drugiej pewnie rynek.

W ogóle ostatnio się zastanawiałem ile BMW sprzedaje rwd vs awd.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Than_Junior napisał:

 

Tego nie wiem, ale czy zgadlbys, ze ok 80% wszystkich sprzedawanych 911ek to 4/4S? :)

Ale tylko 4/4S czy ogólnie chodzi o wszystkie z napędem na obie osie?

Co ciekawe, Porsche sprzedaje 3x więcej Macanów i 2x więcej Cayenne niż 911 (32 tys sztuk w 2016).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7. Juni 2017 o 18:08, Zelazny napisał:

Ale tylko 4/4S czy ogólnie chodzi o wszystkie z napędem na obie osie?

Co ciekawe, Porsche sprzedaje 3x więcej Macanów i 2x więcej Cayenne niż 911 (32 tys sztuk w 2016).

 

Nie pamietam szczegółów, chyba chodziło o "zwykle" 911, nie wliczając GT3 i turbo. Ale podejrzewam, ze nawet w takim przypadku rząd wielkości byłby podobny :)

 

co ciekawe, Porsche w marketingu komunikuje wersje z napędem na cztery jako te bardziej sportowe, bardziej ekstremalne, przesuwające granice tego co możliwe, jeszcze dalej. :) Bardzo często "czwórki" maja rownież bardziej agresywny design (bodajże 996 miało wide body jak turbo). Wiem to stad, ze jak pracowałem w pewnej bawarskiej firmie motoryzacyjnej ;) to product management przyszedł do nas z ta statystyka i poprosił o analizę ich komunikacji bo bylintroche zdziwieni tymi liczbami.

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 6.06.2017 o 08:26, BartZ napisał:

W ogóle ostatnio się zastanawiałem ile BMW sprzedaje rwd vs awd.

Przed wprowadzeniem active tourera (troche sie ich widzi, więc podejrzewam że się zmieniło), xdrive był na poziomie 80% całej sprzedaży. Tyle ze słynnego rwd :)

M5 awd, porsche w dieslu, subaru w dieslu, rodzinny seat ~300KM, suv bentleya - świat idzie do przodu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polski importer potwierdził oficjalnie, że ceny bogato wyposażonego Stingera rozpoczną się od 149 900 zł za wersję z silnikiem o mocy 255KM i ośmiobiegowym automatem."

 

20294070_10154643349992019_3632312715468

 

20294524_10154643349987019_8586558339491

 

 

 

Czy miał już ktoś od nas okazję testować? 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kukson napisał:

Spodziewałem się większej ceny za najmocniejszą wersje: 3,3-litrowe V6 twin-turbo o mocy 370 KM wyceniony na 234 900 zł. 

Oby tylko fotelik mi się zmieścił to chyba się mocno zainteresuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe zestawienie czym jeździ policja na świecie :)

 

http://odkrywcze.pl/2017/08/08/wygladaja-samochody-policyjne-krajach-calym-swiecie/

Oczywiście to nie jest sprzęt "topowy", a taki bardzo podstawowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pumex1 napisał:

Ciekawe zestawienie czym jeździ policja na świecie :)

 

http://odkrywcze.pl/2017/08/08/wygladaja-samochody-policyjne-krajach-calym-swiecie/

Oczywiście to nie jest sprzęt "topowy", a taki bardzo podstawowy ;)

 

Bardzo pobieżne - w każdym kraju jest mnóstwo różnych modeli, w Niemczech dużo zależy od poszczególnych Landów. No chyba ze mówimy o Rosji, tam same Lady ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Than_Junior napisał:

 

Bardzo pobieżne - w każdym kraju jest mnóstwo różnych modeli, w Niemczech dużo zależy od poszczególnych Landów. No chyba ze mówimy o Rosji, tam same Lady ;-)

 

Byles kiedys w tej Rosji, widziales na wlasne oczy "same Lady" czy tylko powielasz mity? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

Byles kiedys w tej Rosji, widziales na wlasne oczy "same Lady" czy tylko powielasz mity? ;)

 

 

A byłem w Rosji, jak najbardziej :) i choć to był żart (!), to jak sobie przypomnę, to zdecydowana większość to były Lady (jedna nawet nas "ususzyla" :D ). Tak było w każdym razie w pld-zach części kraju, domyślam sie, ze jest różnie 

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Than_Junior napisał:

 

A byłem w Rosji, jak najbardziej :) i choć to był żart (!), to jak sobie przypomnę, to zdecydowana większość to były Lady (jedna nawet nas "ususzyla" :D ) 

 

bardzo zalezy od poszczegolnej republiki czy oblasti... w niektorych dominuja "inomarki" (tyle ze made in Russia)

 

http://rupor73.ru/obshchestvo/1690-camry-protiv-r8-na-chem-ezdyat-dorozhnye-politsejskie-ulyanovska-i-ikh-kollegi

 

etc.

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Than_Junior napisał:

Bardzo pobieżne - w każdym kraju jest mnóstwo różnych modeli,

Fakt. Zresztą tak jak w Polsce jest różnorodność. Ostatnio czytałem, że BMW dostarczy "trójki". 

No i inna sprawa, że w takich Emiratach, to i Lambo się trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...