Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dla tych, ktorzy chcieliby cos a la Outback, ale wola doplacic za gwiazdke na masce, Daimler teraz tez bedzie mial cos w ofercie: MB E-Klasa All Terrain. Na 19kach i z pneumatycznym zawieszeniem :)

 

Gdzieś widziałem dane techniczne tego. Jakiś absurdalnie mały prześwit, bardziej to coś dla "oplowców", którzy chcieliby przesiąść się z "Isi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Alfa wprowadziła do oferty Giulię Veloce (4x4, 2.0T, 280 KM / 400 Nm). Cena 190 kPLN.

 

http://www.alfaromeo.pl/swiat-alfy/alfa-news/2016/Alfa-Romeo-Giulia-Veloce

 

 

Giulia_Veloce_details_1245_600_280916.jp

Piękna jest ta Włoszka! Czy ktoś orientuje się jak rozwiązany jest napęd 4x4 w Giuli ?

Edytowane przez Houdini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to piękny samochód ale jakość wykonania i użytych materiałów rozczarowuje co nie zmienia faktu że to najlepsza Alfa ostatnich lat!! I jeszcze jakieś takie ciężkie bydle.

Siedziałem przez chwilę i wydawało mi się, że nie jest dużo gorzej niż w 3er ale może się mylę. Muszę przyjrzeć się dokładniej.Na pewno do Audi trochę brakuje. Jeśli dynamika jazdy jest dobra a waga i wyważenie by na to wskazywały to dla mnie ciekawa i oryginalna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie ciekawi co jest nie tak z tymi materiałami... już w mojej ponad 10 letniej Brerze jest całkiem dobrze jeśli chodzi o spasowanie i jakość.... (jeden z niewielu minusów jakie zauważyłem, to to że aluminium jest naprawdę aluminiowe... i widać wgniotki od klamry pasa na listewce drzwi np.)

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś orientuje się jak rozwiązany jest napęd 4x4 w Giuli ?

Standardowo 100% przekazywane jest na tył, na śliskim do 60% może zostać przekazane na przód. W Giulii jest 8-biegowa skrzynia ZF, więc może byc to rozwiązanie zbliżone do stosowanego w BMW.


http://www.topgear.com/car-reviews/alfa-romeo/20-tb-4dr-auto/first-drive
 

Did you try them in RWD and AWD forms?

Yes, the regular rear-wheel drive chassis shares its big brother, the Quadrifoglio’s, direct and precise handling and well-controlled ride, despite rolling on narrower and harder all-season tyres. The Q4 models don’t feel any different initially as 100 per cent of the power goes to the rear wheels until they unstick. When that happens, up to 60 per cent of the power makes its way to the fronts to help out. The only outward signs of this happening are a tightening of the line, and then not crashing.

What are the interiors like?

Really good. Feels, looks and smells like an upmarket Italian saloon which a cousin of Ferrari should. Lots of real leather and not any brittle plastic in sight. As mentioned before, the central screen is not industry leading, but it more than does the job. Plus we hear the central controller that felt a bit flimsy on the Quad was just pre-prod quality, and has already been upgraded in production versions of all Giulias, so that’s one of the few gripes dealt with already.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak? Pisałem już dokładniej zaraz po jeździe testowej ale generalnie niby wszystko gra ale jest sporo niedopracowanych drobiazgow a do jakości wspominanego tu BMW bardzo dużo brakuje, chyba że porównać z jakąś bardzo biedną wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co jest nie tak? Pisałem już dokładniej zaraz po jeździe testowej ale generalnie niby wszystko gra ale jest sporo niedopracowanych drobiazgow a do jakości wspominanego tu BMW bardzo dużo brakuje, chyba że porównać z jakąś bardzo biedną wersją.

Ja jeździłem z najmocniejszym silnikiem i żadnych nie dopracowanych rzeczy nie zauważyłem! Silnik i wygląd to poezja, prowadzi się wspaniale. Wsiadajac do tego samochodu miałem wrażenie że to nie tylko samochód, pokaz tego co włosi nadal potrafią ale przede wszystkim uczucie że Alfa nadal produkuje samochody z duszą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co jest nie tak? Pisałem już dokładniej zaraz po jeździe testowej ale generalnie niby wszystko gra ale jest sporo niedopracowanych drobiazgow a do jakości wspominanego tu BMW bardzo dużo brakuje, chyba że porównać z jakąś bardzo biedną wersją.

Ja jeździłem z najmocniejszym silnikiem i żadnych nie dopracowanych rzeczy nie zauważyłem! Silnik i wygląd to poezja, prowadzi się wspaniale. Wsiadajac do tego samochodu miałem wrażenie że to nie tylko samochód, pokaz tego co włosi nadal potrafią ale przede wszystkim uczucie że Alfa nadal produkuje samochody z duszą!

 

Ja mi się GT znudzi to do garażu trafi Giulia - howgh  :)

Dzisiaj będąc na przeglądzie gwarancyjnym dostałem bardzo fajne auto zastępcze. Kapitalnie się prowadzi, estetyka bardzo mi odpowiada i aż boję się myśleć, jak to jeździ z mocniejszym silnikiem (3.0, 405KM)

4e621bfe816bc6d400f2c0f759811adb.jpgae317c9fe228ac0fe58ef9d7fe7d5a3a.jpg

f03574d30b31284bef655ba8b53f7e87.jpg

BRZ ładniejszy  ;)

Poza tym Infiniti to Nissan, Nissan to Renault, a Renault to Dacia  :yahoo:

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...