Jump to content

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Atrapović

to kup nie wierz gebie - poloz na zebie,  jak to mowia u nas na wsi dokladnie to samo mowiono mi o alfie 159, wiec na zasadzie lamania stereotypow kupilem to cacko w efekcie przeszedlem na

Posted Images

Ciekawe, czy będzie to miało wpływ na image Volvo ? http://www.carscoops.com/2016/11/how-will-volvos-move-to-chinese.html

Dla Suzuki produkcja na Węgrzech nie miała - o ile wiem - negatywnych skutków.

Pozdrowienia

Trochę na prestiżu straci, zwłaszcza, że przenoszą tam produkcje flagowego modelu s90. O ile teraz właściciel chiński nie psuje tego, bo auto fizycznie powstaje w macierzystych zakładach, to wydając ok 300tys za samochód klasy premium nie chciałbym jeździć chińczykiem.

A tydzień temu jak koleżanka kupowała V60 tak usilnie ją zapewniałem, że Volvo nie przeniesie produkcji do Chin.

Edited by mechanik
  • 2 weeks later...

Szukam dużej wakacyjnej fury ;)

Mam na oku XC90 D5 z 2004r, 163KM. Automat. Ok. 150tkm.

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia uwagi etc? Co tam się psuje, jak się serwisuje?

Dziękuję.

Silnik nie do zajechania, automat też jest trwaly, DPFa pewnie nie ma... Tylko przebieg jakiś taki...

Dzięki.

Przebieg udokumentowany.

Jak ktoś coś jeszcze to chętnie przeczytam :)

Na forach jakoś mało znalazłem...

Szukam dużej wakacyjnej fury ;)

Fura faktycznie jest duża ale głównie na zewnątrz i w bagażniku. W stosunku do gabarytów oferuje bardzo mało miejsca na tylnym siedzeniu (o wiele mniej niż w OBK). To taki komfortowy krążownik do pokonywania długich prostych równych odcinków. Duża masa, którą się odczuwa na zakrętach. Mocno się buja przy gwałtowniejszych manewrach.

To co powyżej, to moje obserwacje na podstawie kilku tras samochodem kolegi w bezpośrednim porównaniu z moim OBK. Co do silnika, to jeździłem benzyną 3.2. Czuje się, że ma co ciągnąć, subiektywnie osiągi na poziomie OBK 2,5, obrazu dopełnia stosunkowo powolny automat. Volvo ma duży prześwit i wysoko umieszczone siedzenia, z niego się wysiada jak z ciężarówki .

Kolega narzeka na problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych kompatybilnych z samochodem.

Edited by spawalniczy

...i ktoś mi tą furę sprzątnął sprzed nosa :angry:

Znajomy miał takie XC90 tylko, że z turbobenzyną. Strasznie często naprawiał/wymieniał w nim automatyczną skrzynię biegów.

..a ten był z ręczno skrzynio, nie automat jak napisałem. Za 32tyś sprzedany zez fakturą (!...) Kurrr...ka wodna :)

Ergo - na wakacje chyba S-turbo jednak :D

W niedzielę byłem na wystawie samochodów w Ptak Expo, a dziś na tarkach Fleet Merket. Nawsiadałem się do wszelkich możliwych samochodów. Trzeba przyznać, że bywają auta z lepszą ergonomią i fotelem niż forester, ale nie zauważyłem niczego z lepszą widocznością (kabrio nie liczę) - moda taka, by z przodu były 4 wielkie słupki, szyba dwa metry od kierowcy, a z tyłu i z boków szczeliny do strzelania. Wyraźnie niektóre marki (Renault, ford, kia) dostrzegają wysokich kierowców i pozwalają dostatecznie wyciągnąć kierownicę i podeprzeć uda. Wyraźnie też wypas nie idzie z parze z podstawową techniką - np Peugeot 3008 - wnętrze bajeczne, a pod maską 1.2turbo i napęd na przód.

Subaru powinno podejrzeć modę na podwójne podłogi bagażnika (zamiast masy styropianów). Nawet nowe Tipo kombi ma kufer o dwie klasy lepiej zrobiony niż forek.

Nie znalazłem niczego, na co bym chciał forestera zamienić (w granicach klasy cenowej), ale jedno auto bym zabrał do domu - sprinter 4x4 - taki fotel, że mógł bym w nim mieszkać, kufer, widoczność - marzenie :)