Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Ciekawe, czy będzie to miało wpływ na image Volvo ? http://www.carscoops.com/2016/11/how-will-volvos-move-to-chinese.html

 

Dla Suzuki produkcja na Węgrzech nie miała - o ile wiem - negatywnych skutków.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy będzie to miało wpływ na image Volvo ? http://www.carscoops.com/2016/11/how-will-volvos-move-to-chinese.html

 

Dla Suzuki produkcja na Węgrzech nie miała - o ile wiem - negatywnych skutków.

 

Pozdrowienia

Trochę na prestiżu straci, zwłaszcza, że przenoszą tam produkcje flagowego modelu s90. O ile teraz właściciel chiński nie psuje tego, bo auto fizycznie powstaje w macierzystych zakładach, to wydając ok 300tys za samochód klasy premium nie chciałbym jeździć chińczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam dużej wakacyjnej fury ;)

Mam na oku XC90 D5 z 2004r, 163KM. Automat. Ok. 150tkm.

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia uwagi etc? Co tam się psuje, jak się serwisuje?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie do zajechania, automat też jest trwaly, DPFa pewnie nie ma... Tylko przebieg jakiś taki...

Dzięki.

Przebieg udokumentowany.

Jak ktoś coś jeszcze to chętnie przeczytam :)

Na forach jakoś mało znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dużej wakacyjnej fury ;)

Fura faktycznie jest duża ale głównie na zewnątrz i w bagażniku. W stosunku do gabarytów oferuje bardzo mało miejsca na tylnym siedzeniu (o wiele mniej niż w OBK). To taki komfortowy krążownik do pokonywania długich prostych równych odcinków. Duża masa, którą się odczuwa na zakrętach. Mocno się buja przy gwałtowniejszych manewrach.

To co powyżej, to moje obserwacje na podstawie kilku tras samochodem kolegi w bezpośrednim porównaniu z moim OBK. Co do silnika, to jeździłem benzyną 3.2. Czuje się, że ma co ciągnąć, subiektywnie osiągi na poziomie OBK 2,5, obrazu dopełnia stosunkowo powolny automat. Volvo ma duży prześwit i wysoko umieszczone siedzenia, z niego się wysiada jak z ciężarówki .

Kolega narzeka na problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych kompatybilnych z samochodem.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ktoś mi tą furę sprzątnął sprzed nosa :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał takie XC90 tylko, że z turbobenzyną. Strasznie często naprawiał/wymieniał w nim automatyczną skrzynię biegów.

..a ten był z ręczno skrzynio, nie automat jak napisałem. Za 32tyś sprzedany zez fakturą (!...) Kurrr...ka wodna :)

Ergo - na wakacje chyba S-turbo jednak :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W niedzielę byłem na wystawie samochodów w Ptak Expo, a dziś na tarkach Fleet Merket. Nawsiadałem się do wszelkich możliwych samochodów. Trzeba przyznać, że bywają auta z lepszą ergonomią i fotelem niż forester, ale nie zauważyłem niczego z lepszą widocznością (kabrio nie liczę) - moda taka, by z przodu były 4 wielkie słupki, szyba dwa metry od kierowcy, a z tyłu i z boków szczeliny do strzelania. Wyraźnie niektóre marki (Renault, ford, kia) dostrzegają wysokich kierowców i pozwalają dostatecznie wyciągnąć kierownicę i podeprzeć uda. Wyraźnie też wypas nie idzie z parze z podstawową techniką - np Peugeot 3008 - wnętrze bajeczne, a pod maską 1.2turbo i napęd na przód.

 

Subaru powinno podejrzeć modę na podwójne podłogi bagażnika (zamiast masy styropianów). Nawet nowe Tipo kombi ma kufer o dwie klasy lepiej zrobiony niż forek.

 

Nie znalazłem niczego, na co bym chciał forestera zamienić (w granicach klasy cenowej), ale jedno auto bym zabrał do domu - sprinter 4x4 - taki fotel, że mógł bym w nim mieszkać, kufer, widoczność - marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...