Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem strasznie ciekaw tej Laguny GT. System 4WS odkryty na nowo. Jeździł tym ktoś ? Michal ?

 

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 1:58 am ]

Bouffier jeździ i wygrywa francuskim autem....może Leszek Kuzaj też powinien pomyśleć o francuskim :?: :lol:

 

No Francuzy fajne "som" :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie ciekaw tej Laguny GT. System 4WS odkryty na nowo. Jeździł tym ktoś ? Michal ?

 

Ja nie. Daniel jezdzil tym pojazdem i byl zachwycony. Podobno w zakretach jest nie do oderwania.

 

Lepsza od STi :shock: :?: :?: :?: ....."Podłość ludzka(francuskich konstruktorów) nie zna granic" :twisted::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby do tego dorzucili jeszcze np. sprawnie działającego Haldexa to byłby całkiem przyjemny dupowóz.

 

Obawiam sie jedynie, ze sporo czasu moglby spedzac w serwisie. Choc Renault twierdzi, ze polozono bardzo duzy nacisk na poprawe jakosci samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault twierdzi, ze polozono bardzo duzy nacisk na poprawe jakosci samochodow

 

Fiat też czymś takim ostatnimi czasy się chwalił. Efekt: najsprytniejszy chwyt marketingowy jaki można było wymyślić - gwarancja na 1000 000 km :mrgreen:

Ciekawe tylko jak to jest naprawdę z poprawą jakości, biorąc pod uwagę, że o wszystkim decydują teraz księgowi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt: najsprytniejszy chwyt marketingowy jaki można było wymyślić

 

ale to działa. Jakiś czas temu jak analizowałem raporty kwartalne Fiata to wychodził ogromny zysk netto a marża kilkadziesiąt procent :) Ludzie się na to nabierają i chętnie przepłacają za markę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuscy dziennikarze testowali i porównywali z innymi szybkimi samochodami Lagunę GT....

Porównali również Lagunę z Imprezą STi ....

 

Francuscy dziennikarze....to jest odpowiedź, jakby test robili niemieccy, to najlepsze było auto made in germany....po prostu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o napędy to pewnie Audi ma lepsze.

Zależy do czego, o ile wiem rozwiązania Mercedesa dosyć dobrze spisują się w ciężkim terenie (jeżeli idzie o napęd na wszystkie koła). Co do napędu na tył... jest jakieś seryjne audi RWD?

 

Skrzynie biegów Audi też ma dobre

Jakieś przykłady? Bo ja też potrafię napisać, ze BMW albo Mercedes ma dobre skrzynie biegów. 7biegowy automat mercedesa jest całkiem sympatyczny i daje radę w takim dajmy na to SLR :)

 

A jak z silnikami? Kto ma lepsze ?

Do wielotonowych ciężarówek zdaje się, że mercedes sobie tutaj z tej trójki najlepiej radzi, jeżeli chodzi o nagrody Engine Of The Year to BMW w tym roku zgarnęło większość, audi też dobre.... ale nigdy nie zapomnimy im tych paskudnych klekocących pompowtryskiwaczy z VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego, o ile wiem rozwiązania Mercedesa dosyć dobrze spisują się w ciężkim terenie (jeżeli idzie o napęd na wszystkie koła). Co do napędu na tył... jest jakieś seryjne audi RWD?
Chyba nie ma. Chodziło mi głównie o Quattro, ponieważ jakby nie patrzeć to nas Subarowców interesuje najbardziej :wink:

 

Jakieś przykłady? Bo ja też potrafię napisać, ze BMW albo Mercedes ma dobre skrzynie biegów. 7biegowy automat mercedesa jest całkiem sympatyczny i daje radę w takim dajmy na to SLR :)
A6 3.0 V6 TDI. Skrzynia działa, płynnie i zgodnie z intencjami kierowcy. Q7 3.6 V6 szybki kickdown w razie potrzeby i to od razu do potrzebnego biegu, a nie stopniowo. Allroad 4.2 V8 nie jeździłem ale tata sobie chwali. Generalnie automaty Audi ma dobre. Nie wykazują żadnego ubytku osiągów względem manuali. I jeszcze tryb S działa super ;] Szczerze to ciężko mi znaleźć coś co mi w nich się nie podoba. Nie miałem w ręku automata BMW lub MERCA więc ciężko mi powiedzieć lub odnieść się do nich.... A automat u mnie w Subaru to wiadomo jaki jest :roll: :evil: :sad:

 

ale nigdy nie zapomnimy im tych paskudnych klekocących pompowtryskiwaczy z VAG.
Zobacz tego linka co Ci wysłałem ;] Common Rail. A benzyniaki w osobówkach, co myślisz ? 3.6 V6 w Q7 może być, ale bez rewelki (ciężkie auto :/) V8 jest genialne, i 3.0 V6 TDI też dobre było ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7biegowy automat mercedesa jest całkiem sympatyczny i daje radę w takim dajmy na to SLR :)

 

SLR jest robiony przez Maclarene wiec to jest inna bajka....

 

O wadach mercedesa można pisać ksiązki, ale nawet po czymś takim trafi sie ktoś kto powie: cyt. " że wraca do Merca jak do przystani po jezdzie autami innych marek..." (nie tylko ja to na tym forum słyszałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wadach mercedesa można pisać ksiązki, ale nawet po czymś takim trafi sie ktoś kto powie: cyt. " że wraca do Merca jak do przystani po jezdzie autami innych marek..." (nie tylko ja to na tym forum słyszałem)

 

No, tak. Razem umieraliśmy :mrgreen: . I te rajdowe ruchy kierownicą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7biegowy automat mercedesa jest całkiem sympatyczny i daje radę w takim dajmy na to SLR :)

 

7G Tronic nie jest montowany w SLR.

 

Generalnie automaty Audi ma dobre.

 

Zdecydowanie musisz sie przejechac dobrym automatem Merca, badz BMW. Zmienisz zdanie co do skrzyn w Audi.

 

[ Dodano: Sro Maj 21, 2008 9:54 am ]

gr1zly, przeznaczenia nie oszukasz: http://www.kmh24.pl/kmh24_newsWiecej_2963/W_duecie.html

 

[ Dodano: Sro Maj 21, 2008 9:56 am ]

Zamiast Subaru ;D

 

http://www.kmh24.pl/kmh24_newsWiecej_29 ... lizej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7G Tronic nie jest montowany w SLR

 

bo nie bardzo ogarnia potezny moment obrotowy. W nowym, prawie 700 konnym SL65 black series tez bedzie montowany "stary" automat piatka.

 

Generalnie automaty Audi ma dobre

 

generalnie ma dosyc "wolne" (chyba ze genialne DSG). Skrzynie tiptronic w A8 4.2 quattro wymienialismy juz 2 (slownie "dwa") razy (sic!) bo niewytrzymuje. Droga i fustrujaca zabawa, szczegolnie przy etosie jakosci czterech zachodzacych na siebie kolek i tym vorsprungu durch technik :evil:

 

a z innej bajki i zeby tradycyjnie nie szerzyc offtopa, BMW 6tka z Burundii:

 

http://www.motorauthority.com/news/coup ... #more-5907

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...