Jump to content

różne szerokości felg - pytanie

kaer
 Share

Recommended Posts

Jestem posiadaczem WRX'a 2003r. Potrzebuje pomocy w temacie szerkości felg, czy szerkość na przedniej i tylniej osi może być różna (8" i 9.5"), czy mogą być różne szerkości opon, przy zachowaniu tej samej średnicy?

raczej nikt nie zaleca aby subaru miało inne szerokości opon tył -przód to nie porsche :) a do tego jest stały napęd wiec może być jakiś problem .

• Upvote 1

no właśnie podejrzewam że mi się nie uda, ale rozumiem że przy zachowaniu tej samej szerokości opon (mimo że szerokość felg będzie różna) nie będzie żadnego problemu, i taka operacja nie zaszkodzi?

Szersza felga rozciągnie bardziej opone i jej średnica też może sie zmienić.

Subaru to nie BMW ,żeby miało jeździć na felgach różnej szerokości.Co chcesz osiągnąć montując takie koła ?

• Upvote 1

Nie chce osiągnąć nic konkretnego, mam okazje kupić komplet felg 18" z tym że 2szt. 8" i 2szt. 9.5" szerokości. Ale odpuszczam temat bo wolę uniknąć niepotrzebnych problemów. dzięki za pomoc

odpuszczam temat

słuszna decyzja. do subaru awd zaleca się 4 takie same koła, czyli wszystkie 4 felgi też winny być takie same.

nie będzie żadnego problemu, i taka operacja nie zaszkodzi?
zaszkodzi. z ostatnich moich doswiadczen na STI mialem te same rozmiary opon i felg ale innej marki i inny stopień zużycia. Po rozgrzaniu (+-50km) z DCCD zaczelo szarpac przy predkosci 140. wygladalo jak przerywanie silnika. po zmianie opon przestało.

Tak jak koledzy forumowi napisali...to nie german style..Dwie różne szerokości felg nic dobrego nie przyniosą....Także trzeba przeżyć te "okazje" i szukać dalej...pozdro :D