Skocz do zawartości

Forester 06 2.0 - dziwne "skrzypienie" przy szybszym puszczaniu sprzęgła


sputnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim forku z 2006 2.0 jakiś czas temu pojawił się dziwny odgłos przy szybszym puszczeniu sprzęgła. Ma to miejsce przy zrywniejszym ruszaniu, jak i szybkiej zmianie biegu.

Pierwsze podejrzenie to sprzęgło, ale auto rusza sprawnie i nie ma efektu ślizgania.

Kiedyś wyczytałem że do niektórych wolnossących legacy montowali koła dwumasowe .... i tutaj pytanie, orientujecie się czy w 2006 do wolnossących Forków montowali koła dwumasowe ???

 

A może ktoś miał taką przypadłość i ją naprawił ?

 

--

Pozdrawiam

sputnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegos tygodnia pojawil sie dziwny halas przy puszczaniu pedalu sprzegla przy manewrowaniu. Dzis bylem z wizyta u mechanika i jak samochod sie zagrzal i przejechal pewien dystans (codziennie jezdzi raczej dom-praca-dom) to problem zniknal. Rowniez nic nie wskazuje na slizgajace sie sprzeglo, choc przebieg powyzej 200kkm teoretycznie je kwalifikuje do wymiany. Czekam poki co tydzien, dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś takiego, taki "gwizd" lub "skrzypnięcie", tylko przy puszczaniu sprzęgła. Raczej dobiega z okolic pedału niż z komory silnika ... 110 tyś km przejechane ... Brak innych objawów, czasem milknie na kilka dni. Może gdzieś trzeba psiknąć WD-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś takiego, taki "gwizd" lub "skrzypnięcie", tylko przy puszczaniu sprzęgła. Raczej dobiega z okolic pedału niż z komory silnika ... 110 tyś km przejechane ... Brak innych objawów, czasem milknie na kilka dni. Może gdzieś trzeba psiknąć WD-40?

 

Pedał sprzęgła skrzypi swoją drogą, u mnie to ewidentnie z okolic silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Zaczęło się jakiś miesiąc temu, po czy stopniowo narastało skrzypienie podczas puszczania/wciskania pedału sprzęgła.

Okazało się skrzypiała sprężyna(dźwignia) która naciąga linkę mechanizmu hill holder pod maską - zaraz pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego.

 

Trochę smaru do zawiasów w szpreju i cisza. Miło i przyjemnie się zrobiło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś wyczytałem że do niektórych wolnossących legacy montowali koła dwumasowe .... i tutaj pytanie, orientujecie się czy w 2006 do wolnossących Forków montowali koła dwumasowe ???

 

 

nie montowali, więc tą przyczynę możesz wykluczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Zaczęło się jakiś miesiąc temu, po czy stopniowo narastało skrzypienie podczas puszczania/wciskania pedału sprzęgła.

Okazało się skrzypiała sprężyna(dźwignia) która naciąga linkę mechanizmu hill holder pod maską - zaraz pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego.

 

Trochę smaru do zawiasów w szpreju i cisza. Miło i przyjemnie się zrobiło :D

 

u mnie bylo identycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w podobnym temacie. Przy minusowych temperaturach zauważyłem że przy zimnym silniku słychać po wciśnięciu sprzęgła syczenie, które dobiega z pod maski. Jak silnik się rozgrzeje oraz gdy jest cieplej objawy nie występują. Samo sprzęgło działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...