Jump to content

zamiana IC w sti ra ver2 na IC od new age?

MihauSTI
 Share

Recommended Posts

witam

w swoim RA ver2 posiadam poliftową maske, IC natomiast jest pod skosem przystosowany do wlotu i maski przedliftowej, teraz mam pytanie czy sie da i czy sporo roboty jest przy zmianie IC na nowszy, np z new aga sti i czy da sie, go usadowić prosto, a nie pod skosem tak aby pasował do wlotu z poliftowej maski?

Tak da się i będzie prosto (decyduje o tym umiejscowienie otworu w ic a nie przepustnicy) ale jak przesadzisz z rozmiarem ic to będziesz musiał zbiorniczek od płynu hamulcowego przesuwać,pozdro.

dzięki za odp

a łatwiej było by zamontować IC od sti ver3-ver6 czy od new age? niema to znaczenia czy jednak ten od new age jest gabarytowo większy i będą problemy właśnie z umiejscowieniem go przy zbiorniczku płynu hamulcowego?

no niestety mam RHD dzieki za linka, choć na tych fotkach wygląda że ten IC nie jest przymocowany do niczego tylko trzyma sie na plastikowych opaskach, a więc jakieś mocowania będzie samemu wykombinować?

Ja tez mam RHD,z prawej strony (patrząc na zdjęcie) widać że ic ma dorobiony uchwyt,oprócz tego będziesz musiał zmienić mocowanie dv bo jest z drugiej strony niż oryginał,ale to niewielka rzeżba,pozdro.

dzięki wam no troche zabawy może z tym być, ewentualnie żeby ten IC dostawał odpowiednią ilość powietrza przez wlot przerobić "undertray" z prostego na skośny pasujący do IC musze sie zastanowić :mellow: a jeszcze pytanie, jak bym sie zdecydował zostawić "skośny" IC i gdybym go pomalował to straci jakieś właściwości?? gdy żeberka będą pryśnięte cienko farbą może to spowodować zmniejszenie poboru powietrza przez ów IC?

IC nie pobiera powietrza tylko powietrze przez niego przechodzi ochładzając żeberka,jeśli pomalujesz je farbą to faktycznie może to pogorszyć efekt chłodzenia.Może zostaw żeberka a pomaluj całą resztę,na pewno będzie dobrze wyglądać,pozdro.

No chyba że jest jakaś farba aluminiowa która dobrze przewodzi ciepło,to wtedy myślę że można by było sprubować,pozdro.