Jump to content

Forester 06 2.XT diagnostyka

klawio
 Share

Recommended Posts

Czy jest ktoś, kto podłączał się elm 327 do auta w tytule? Jeśli tak to prosiłbym o nazwę programu, który jest w miarę sensowny. Przeczytałem forum pod tym kątem ale nie do końca znalazłem info.

lepszy jest kabelek VAG KKL i do niego darmowy Ecuexplorer ....

do ELMa sprawdź pcmscan albo scanmaster

Często wymienianymi tu programami są,EcuExplorer lub RomRaider,FreeSSM.

Poszukaj pod hasłem OBDII

one nie działają z kabelkami ELM327 ...

• Upvote 1

lepszy jest kabelek VAG KKL i do niego darmowy Ecuexplorer ....

do ELMa sprawdź pcmscan albo scanmaster

Często wymienianymi tu programami są,EcuExplorer lub RomRaider,FreeSSM.

Poszukaj pod hasłem OBDII

one nie działają z kabelkami ELM327 ...

Nie wiedziałem ,szczerze wyszedłem z założenia,że skoro obd II to mu bez różnicy,wyedytuje posta żeby bzdury się nie roznosiły.

Zamówię VAG KKL i zobaczę jak się spisze. Pcmscan wczoraj próbowałem i nie mogłem nawiązać połączenia. Scantool zaczął się łączyć ale to jakaś okrojona wersja. Dziś jeszcze zobaczę scanmaster.

Ja używam takiego zestawu: złącze ELM 327 BT (wygląda jak ten w linku) + programiki Torque/ScanMaster Lite ściągnięte na na telefon (android). Obie wersje za free. W sklepie są dostępne pełne wersje za jakieś znośne pieniądze. Nie wiem jak z prawidłowością odczytów w tych programach, nie miałem ich z czym porównać. Ale gdy wyskoczył mi błąd to bez problemu wykasowałem. Jak dla mnie to taki zestaw jest wystarczający i do tego wygodny bo tel. mam zawsze przy sobie.

No i linka zapomniałem :)

http://allegro.pl/interfejs-elm-327-obd2-bluetooth-fiat-opel-renault-i3085275567.html

Edited by Arendzik
  • Upvote 1

Potwierdzam słowa przedmówcy, też używam ELM 327 z Torque (co prawda mój forek jest wolnossący) i naprawdę fajnie to działa. Kolega z pracy ma bardziej profesjonalny sprzęt bo zajmuje się w wolnym czasie mechaniką samochodową i jak porównywaliśmy to ELM z Torque nie wydaje się słabszym urządzeniem. No a koszt smieszny.

• Upvote 1

Dzięki. Myślałem nad wersją BT ale wolałem po kablu z laptopa się łączyć. Jeśli się sprawdza u Was wersja BT to chyba zainwestuje bo koszt jest naprawdę śmieszny.

Dla potomnych:

Bywa tak, że trzeba zainstalować w Windows 7 64b: cp2102 uart bridge controller. I ELM 327 bez BT działa z ScanTool.net for Windows i ScanMaster-ELM. I działają oba bez problemów.