Jump to content

poszukiwania stacji diagnostycznej...

kropi68
 Share

Recommended Posts

Witam. Udało mi się zakupić forestera 2.5 XT.....spełnienie marzeń:)....i nadszedł czas przeglądu technicznego.....czy możecie polecić jakąś sprawdzoną stację diagnostyczną w województwie śląskim przystosowaną do 4x4....chodzi mi głównie oto, aby siłę hamowania sprawdzić na płytach a nie na rolkach....Pomożecie?

Dziękuję bardzo za jakiekolwiek info

pozdrawiam

piotrek

Podobno te kilka sekund nie narobi szkód, przynajmniej u mnie nie narobiło. Ja kiedyś szukałem takiej stacji i sie nie doszukałem. Można jechać i ich posraszyć że coś padnie i może hamulców nie sprawdzą, raz mi sie tak udało :)

nie pozwol na sprawdzaniena rolkach bo rozwalisz centralny dyfer w skrzyni a koszt jest duzy

NIC NIE ROZWALISZ

nie sądzisz chyba, że wiskoza jest taka słaba, sam nie raz (świadomie lub nie) fundujesz jej większe obciążenia niż te rolki, których tak się boisz :P

nie pozwol na sprawdzaniena rolkach bo rozwalisz centralny dyfer w skrzyni a koszt jest duzy

Ciekawe swoją drogą, skąd ludzie takie opinie biorą?

Ja z zylion zylionów razy podcinałem w życiu auto na ręcznym - jedna oś stoi, druga się kręci - często gęsto bez sprzęgła, żeby przód cały czas ciągnął :) i nic się nie rozwaliło. I prędkości też zwykle większe niż na rolkach.

Za to "normalnym" użytkownikom ze zwykłego zużycia wiskoza pada często - po rozgrzaniu - dyfer blokuje się na dębowo.

A co do maszyn 4x4 - bardzo dobre jak ktoś nie ma szpery (w tylnym dyfrze zawsze w turbo, czasami w wolnym ssaku), ale ze szperą - to właśnie jest niszczenie szpery - jedno koło w przód, drugie w tył - a "biedna szpera" próbuje to wyrównać.

Także już lepiej w zwykłym trybie sprawdzać hamulce...

Stacja powinna miec dodatkowe rolki podkladane pod drugą oś .

ja wiem że setki razy sie nic nie stanie ale przyjdzie ten jeden i będzie placz :) , sam w pracy mam dodatkowe podkłady d aut 4x4 przy kontroli hamulców ,zawsze lepiej dmuchac na zimne ;)