Jump to content

Czy Jaguar to konkurencja dla Subaru ?


Korsarz
 Share

Recommended Posts

Zgodnie z polityką sprzedaży w USA - nie. Albowiem Jaguary są - zgodnie ze stwierdzeniem tamtejszego przedstawicielstwa - "idealnymi samochodami dla gejów, lesbijek i biseksualistów". O ile mi wiadomo Subaru Import Polska nie stosuje żadnych tego tego typu preferencji :D

Link to comment
Share on other sites

Korsarzu. Czy masz podobne informacje na temat Dodga, a konkretnie modelu Ram. zawsze chorowałem na to auto i chciałbym przy okazji sprawdzić swoje "preferencje". A tak apropos Lufthansy, to masz jakieś zainteresowania ukierunkowane na psychologię?????

Link to comment
Share on other sites

he? Moze tak na temat: Jaguar, ten caly XJ-R (moze nie, chodzi o ten z AWD) na pewno nie ma szans z Subarka, bo Jaguar nie ma doswiadczenia z napedem "na cztery lapy". Ale tak poza tym to fajny pomysl, bo to jest wreszcie JAguar mniej lub wiecej dla wszystkich. Ci, ktorzy zawsze marzyli o tym angielskim kocie, ale nie mogli sobie na niego pozwolic ze wzgleedow finansowych, teraz za "niewielkie" pieniadze moga go sobie zalatwic. Nie zmienia to faktu, ze nie ma szans z Subarynami :)

Link to comment
Share on other sites

Co do Dodga brak mi tego typu informacji. Generalnie tego typu "full size truck" to raczej synonim macho (moze po akcji reklamiowej Jaguara bedą rozjeżdżały te biedne kotki ?).

Apropos Jaguara historyjka (zasłyszana od dyrekcji):

W afrykańskiej dżungli spacerował sobie słoń z Jaguarem. W pewnym momencie zwierzątka usłyszały wołanie o pomoc. Skierowały się w kierunku dobiegającego głosu i zobaczyły lwa w głębokim dole - pułapce na dzikie zwierzęta. Zapytał słoń: "ty, lew, jak to sie stało, że ty - król zwierząt wpadasz w tak prymitywną pułapkę ?"

Na to lew: "wiesz, te sprawy państwowe, dziura budżetowa, teraz jeszcze jakieś pismaki marabuty sugerują że chciałem od nich łapówę, tyle zmartwień - przeoczyłem. Pomóżcie !"

Słoń - "pomózcie to już wołał jeden z twoich poprzedników, jeszcze za dyktatury - sam wiesz co z tego wyszło. No ale niech tam, tylko powiedz jak ?"

Lew: "słuchaj słoń, złap jaguara za ogon i ostroznie spuść go do dołu - ja podskoczę, złapię go za łapy, a ty powoli sie wycowasz"

Powiedziane, zrobione. Uratowany lew podziękował i obiecał nie zapominać o związku zawodowym trębaczy ani o cechu futrzarzy i poszedł.

Nastepnego dnia wędrował sam słoń, gdy dobiegł go ponownie głos wołającego o pomoc lwa. Był w tym samym dole !

"co ty lew znowu ???"

"wiesz słoń, wieczne problemy. ten łapownik ma na domiar złego moje imię ! wyobrazasz to sobie ! no i tak się zmartwiłem - znowu przeoczyłem tę samą pułapkę ! pomóż !"

Na to słoń: "ale jak? jestem sam, bez jaguara."

Lew pomyslał i powiedział: "wiesz co , ten dół ma małą średnicę. stań nad nim, i pomyśl sobie o takiej bardzo pieknej, młodej, dorodnej słonicy !"

powiedziane - zrobione. Lew podskoczył, złapał się za interes słonia i był uratowany.

Jaki stąd płynie morał ?

 

Wracając do Lufthansy - owszem, latałem. Przy wykupieniu biletu jest to możliwe bez specjalnych kwalifikacji w zakresie psychologii 8)

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Obywatele,

Jaguar R czy zwykly, zawsze bedzie samochodem luksusowym, choc szybkim, a Subaru raczej sa z innego swiata. Dodam jeszcze dla rozbawienia, ze jaugary w Wielkiej Brytanii nosza nazwe Jew's Canoe. To auto dla pewnego typu nuworyszy. Poza tym po co komu Jag z silnikiem Forda?

Aero

Link to comment
Share on other sites

No i mamy pierwsze reakcje: właśnie przeglądam nasze znakomite pismo "Motor" , Nr 1/2003 i widzę, że pan Piotr R. Frankowski porównuje Jaguara X-type 3.0 do WRX-a. I wybiera Jaguara (jako auto dla siebie) :D Czyżby oficjalna deklaracja ?????

Na "usprawiedliwienie" pana P.R.F. mozna dodać, że na WRX-a by sie zapożyczył.

 

 

PS. Odpowiedź na uprzednio zadane pytanie o morał:

"jak się ma taaaakiego, to nie potrzeba jaguara"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...