Jump to content

Ubywający płyn chłodniczy w GT

Klepa
 Share

Recommended Posts

Witam , od jakiegoś czasu miałem problemy z ogrzewaniem wentylatorem itp. dolałem płynu wszytko teoretyczni chula ogrzeanie jest wentylatory sie załaczją.

Ale od kilku dni kapie mi na 99% płyn chłodniczy po lewej stronie.... Z tego co sam doszedłem problem tkwi w takiej palstikowej puszce wilkości słoika pod macha po lewej stronie z niej na dole wytaje wezyk i wydaje misie ze z tego węzyka kapie....co to za pucha?? to jakies odpowietrzenie (ulewa sie nadmiar) moje pierwsze subaru stad moja niewiedza :) do tej pory tylko marne jedno tylno napedowe BMW mnie kręciło. ;)

Jest to drugi zbiorniczek wyrównawczy, pierwszy metalowy masz nad silnikiem koło filtra powietrza. Nie chcę być złym prorokiem, ale u mnie przy takich objawach okazało się że miałem padniętą uszczelkę pod głowicą.

Jest to drugi zbiorniczek wyrównawczy, pierwszy metalowy masz nad silnikiem koło filtra powietrza. Nie chcę być złym prorokiem, ale u mnie przy takich objawach okazało się że miałem padniętą uszczelkę pod głowicą.

u mnie sie "leje" po lewj stronie ewidentnie jest mokro....

Być może masz nieszczelny układ chłodniczy (chłodnica, węże). Mniej optymistyczna wersja: gdy jest padnięta uszczelka pod głowicą, to jednym z objawów jest właśnie wyrzucanie płynu przez plastikowy zbiorniczek, który jest właśnie z lewej strony za reflektorem (przez ten metalowy nie wyrzuca, bo jest korek ciśnieniowy: seryjny trzyma bodajże 1,1 bara)

Być może masz nieszczelny układ chłodniczy (chłodnica, węże). Mniej optymistyczna wersja: gdy jest padnięta uszczelka pod głowicą, to jednym z objawów jest właśnie wyrzucanie płynu przez plastikowy zbiorniczek, który jest właśnie z lewej strony za reflektorem (przez ten metalowy nie wyrzuca, bo jest korek ciśnieniowy: seryjny trzyma bodajże 1,1 bara)

Taka czarna plastikowa puszka po lewej stroinie?? jestes pewny ze przez to wywala płyn jak uszczelka jest walnieta??

Po lewej patrząc stojąc przed autem czy po lewej w sensie od kierowcy.

Jeżeli od kierowcy to sprawdź sobie tak: Rozgrzej silnik, otwórz sobie z góry zatyczkę od zbiorniczka wyrównawczego i patrz czy lecą bąbelki potem przegazuj i sprawdź czy lecą większe, Jeżeli tak to pewnie UPG, ale i tak warto przejrzeć wszystkie węże.

Jeżeli masz możliwość to podjedź do jakiegoś warsztatu gdzie mają narzędzie do sprawdzania szczelności układu (taka pompka z końcówką na zbiorniczek wyrównawczy) niech napompują i wtedy patrz co się dzieje. Tym można wytworzyć większe ciśnienie to będzie widać skąd się leje. Jeżeli ciśnienie nie będzie spadać znacząco to raczej uszczelka pod głowicą. Tyle z moich doświadczeń z GTkiem. Jeżeli się mylę niech ktoś naprostuje ;)

Ja niestety nie miałem tego szczęścia... takie były objawy i się okazało że uszczelka.

Ale warto to sprawdzić. Bo korek to mały koszt, może akurat się uda :).

Jeżeli byłby to korek, to by był zachlapany silnik, a Klepa napisał że cieknie z lewej strony. Więc albo nieszczelność (chłodnica lub węże) albo niestety wywala płyn z drugiego zbiorniczka (znajduje się za lewym reflektorem) – a wtedy to niestety UPG…

UPG. Aby być pewnym na 100% zrób test na CO2. Test kosztuje mniej niż dywagacje na temat

Jeżeli byłby to korek, to by był zachlapany silnik, a Klepa napisał że cieknie z lewej strony. Więc albo nieszczelność (chłodnica lub węże) albo niestety wywala płyn z drugiego zbiorniczka (znajduje się za lewym reflektorem) – a wtedy to niestety UPG…

Dlaczego byłby zachlapany silnik? Jak korek za słabo trzyma ciśnienie to przerzuci wężykiem do zbiorniczka wyrównawczego po lewej, a następnie nadmiar wywali na dół pod auto. Czy się mylę?

Rozwieje wątpliwosći i przypuszczeni i z góry dziekuje za rady... Objawy były takie po nocy po 2 dniach w garażu mała plama pod silnikiem patrząc na przód auta po lewej około 15cm na 20cm... dolewałem płyn raz byłą plamka raz nie... doszło do momentu ze jażdząc po mieście temp poszła prawie na H stanąłem dolałem wody (z braku płyunu chwilowo) pomogło na kilka chwil... jadąc dalej temp. znowu w gór na H i para... dziwiło mnie to ze mokro było pod maska na "górze" okolice lewego refletora filtra powitrza itd... no więc rozebrałem.... okazało sie ze chłodnica dała dupy ale lało sie z niej dopiero przy wysokim ciśnienieniu czyli po "deptainu" po zdjęciu chłodnicy zero widocznych "ubytków" gołym okiem.... na oko nie było widać ubytku pęknięcia po rozgrzaniu silnika zdjęcia wiatrakaów zobaczyłem ze po prostu leje sie z chłodnicy w miejscu w którym na oko nie wdać nic nie poprawnego.... no i tyle.. dziękuje czekam na chłodnice jutro i dalej zbierać muchy bokami:)