Skocz do zawartości

Uciekający tył,


Kamil Cepielik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam problem ze swoim Scooby, dokładniej coś z zawieszeniem.

Jadąc samochodem po dziurawej drodze lub najeżdzając na studzienke w drodze to czuję jak ucieka mi tył auta.

Co może być tego przyczyną?

Liczę na szybką odpowiedź. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub najeżdzając na studzienke w drodze to czuję jak ucieka mi tył auta

 

Pytanie jak duże jest to uciekanie, ale jak miałem przypadkiem tył rozbieżny w GC8 (nie pamiętam już ile), to na nierównościach w łuku czułem delikatne przestawianie tyłu - na tyle, że podejrzewałem amory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z mechanikiem jestem umówiony dopiero na 16 kwietnia (praca do 17:00 i wcześniej się nie da). Mówił że podejrzewa gumy na tylnych wahaczach lub właśnie ta geometria. Dziwi mnie dla czego może to być geometria, auto nie było bite (Wiem bo sprawdzałem w jakimś tam serwisie w IRL), przebieg 70kkm. Może to byś spowodowane tym że ktoś coś wymieniał w tylnym zawieszeniu i źle poskładał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amory to napewno tak. Jeśli geometria to też, ale raczej mniej bo skoro odczówalne to jest jedynie przy nirównościach, a nie idziesz cały czas skoszony to rozbieżność lub zbieżność nie jest wielka. Tak czy siak proponowałbym wcześniej wizytę u szpeca. Życzę spokojnych Świąt :)

Edytowane przez marcinb101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłączając się pod temat:

Jeżeli pod 4literami czuję jak tył mi faluje,to czy winne mogą być łączniki stabilizatorów?

Łączniki raczej szybciej usłyszysz niż wyczujesz jako przytłumiony stuk na lekkich nierównościach. Pływanie tyłu najczęściej spowodowane jest niedopompowanymi oponami. Edytowane przez marcinb101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Ciśnienie jest ok,ale za to opony mimo dobrego stanu bieżnika wyglądają nieciekawie,a i felgi również. Pospieszę się i zmienię na koła letnie i zobaczę czy będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora tematu:

 

jesli masz mozliwosc, podnies tył auta na lewarku i szarpnij za koło bo troche niebezpiecznie jezdzic 3 tyg z taką usterką. moim zdaniem masz wybity wachacz poprzeczny lub poprostu niedokrecony jesli było cos ostartnio robione. miałem 3 takie przypadki ze auto po wpadnieciu w dziure, tyłem uciekało w prawo i było to mocno odczuwalne. w dwóch wybił sie wachacz poprzeczny w octavii i bmw 5, w trecim przypadku ktos nie skrecił zawieszenia w rav-4 i poluzował sie wachacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...