Skocz do zawartości

Lefkada/Meteory


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Jacky X napisał:

minimum dwa noclegi

OK. Ale jeśli noclegi są w fajnych miejscach, to dlaczego nie. Kwestia ciekawości świata, ciekawości kuchni lokalnej, zwyczajów. Podróżowanie  autem jest ciekawe, nawet bardzo;)

 

Meteory 2013.

5aadaa2aafea5_2013-07-1608_45_13.thumb.jpg.b4b89d2f1d7fed9fc5eb904c4d34cb97.jpg

 

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to fajnie i to jest argument za tym, żeby pojechać autem. Zamiast z Lefkady tracić dzień na wycieczkę do Meteorów można je zwiedzić w podróży zatrzymując się na nocleg.  A nocleg w drodze powrotnej gdzie warto zaplanować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja powrotu przez Włochy, promem z Igoumenitsa do Bari. Koszt promu coś około 1200-1400zł z kajutą z łóżkami (koszt dla rodziny 2+2 i forestera). W 2015 taką opcję testowałem i powiem tak: żadne biuro podróży nie zagwarantuje tylu atrakcji , ciekawych i różnorodnych miejsc do zwiedzenia oraz potraw do zjedzenia.

 

Można wracać tradycyjnie przez Macedonię i Serbię. Ostatnio nocowałem w Leskovacu w motelu Dokic. Jak nie masz wygórowanych oczekiwań, to polecam. Właściciel posiada własną masarnię, serowarnię i supermarket. W sam raz na jeden nocleg w trasie. Jedzenie w ich restauracji godne polecenia (jedna z lepszych pleskawic jaką jadłem, bardzo dobre sery i wino).

https://www.booking.com/hotel/rs/bed-and-breakfast-dokic.sr.html

 

Lefkada jest dość drogą wyspą, a emigrantom nie jest po drodze. Nie obawiałbym się ich.

 

Dla zachęty zachód słońca z promu GR/IT;)

5aae9b91314df_2015-07-2620_45_35.thumb.jpg.acc18482dd3f56d2c2432df1ef889082.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Vasiliki. Jest to rejon dla surferów (chyba, że jesteś zainteresowany tym sportem), mnóstwo głośnej młodzieży, sporo Anglików. Ostatecznie zostaliśmy w Agios Nikitas (wyjazd był "na żywioł"-bez rezerwacji). Mała miejscowość, a nasz dom wakacyjny był oddalony jeszcze kilka kilometrów od miasteczka. Cisza, spokój, piękny widok- tak jak lubię.

Celowałbym raczej w mniejsze miejscowości i z dala od centrum , ale kto co lubi , ja nie jestem "bulwarowy";).  Plaże w większości zachodniego wybrzeża są z bardzo małych, okrągłych kamyczków, boso mało wygodnie.

Widok z balkonu.

5ab0c5971eeff_2014-07-1708_59_37.thumb.jpg.741cce73d27671464de2debb8ac63359.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam. Morze Jońskie jest dla mnie atrakcyjne. Ale zastanawiam się Lefkada, Korfu ,Zakhyntos ,Kefalonia ? Odpoczynek odpoczynkiem, plaża ok., ale trochę komercji też by się przydało. Jakieś atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, Meteory, odwiedzone w 2014 i 2017, piękne miejsce. W ubiegłym roku zasiedzieliśmy się na skałach po zmroku, zaczęło akurat padać więc podrzuciliśmy parę kanadyjczyków z plecakami do miasteczka. Pół roku wcześniej sprzedali dom w Kanadzie i przenieśli się na Słowację bo kochają wschodnią Europę, popijaliśmy z nimi Mastikę do późnej nocy. :) 

 

Jeśli ktoś jedzie w tamte z/do Aten przez Delfi i ma trochę czasu baaardzo polecam okrężną drogę przez Eptalofos i okolice. Górskie serpentyny i urocze małe wioski między zielonymi polami. W Grecji jesteśmy oboje zakochani, jeśli dożyję emerytury to na pewno tam.

 

 

 

image.thumb.png.6dc3f0dc77263efdb63041409a7f2696.png
image.thumb.png.79828781648a49b7e30bd8c37e0e142d.png

image.thumb.png.c2cc76b170b9f40b5c8283648d7c0657.png

image.thumb.png.2797eba46cf186f204f8e3d344981cd9.png
image.thumb.png.fd032423b071a74fbe6410e51e8551ce.png
image.thumb.png.48e065039cd9f46ea005e1ccf17c5ba1.png

Edytowane przez radnor
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wejść na Mitikas (Tron Zeusa), najwyższą górę Grecji. Ze szczytu, przy dobrej pogodzie, widać morze.

10 godzin temu, radnor napisał:

jeśli dożyję emerytury to na pewno tam.

 

Też już o tym myślałem;)

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uprzejma prośba do Koleżeństwa Forumowiczów, czy moglibyście polecić jakiś ekonomiczny hotel w Salonikach, ale z bezpiecznym parkingiem. Mam już rezerwację jednego hotelu poprzez booking, ale parkowanie na "sąsiednich ulicach", co mi się nie bardzo podoba. Przepraszam, że pytam w tym wątku, bo nie chcę zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...