Skocz do zawartości

Lefkada/Meteory


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy raz był w letnie wakacje w Szwecji i stwierdził że troche szkoda lata.Podobno jedzie się dziesiątkami kilometrów przez puste tereny. Na pewno warto zobaczyć,jak zresztą chyba wszystko :D ,tyle że lato to mi się kojarzy z kąpaniem w ciepłym morzu.Ale co kto lubi :)

 

Sycylia to już inna bajka,byliśmy przez 3 tygodnie dawno temu a w zeszłym roku dojechaliśmy do Reggio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@Than_Junior,moim zdaniem jak chcesz się skupić na Lefkadzie ,a jest co zwiedzać to daj sobie spokój z Albanią ,bo to strasznie przedłuży drogę ,wal prosto na Zagrzeb-Belgrad-Saloniki(to znaczy odbij na zachód)W Belgradzie jedź przez centrum nie na obwodnicę bo jest nie ukończona i robi się korek,chyba że chcesz całkiem bokiem tak jak my byliśmy zmuszeni to też fajne doświadczenie :) W Macedonii niestety rozmienią Ci Euro przy wjeździe na autostradę na jakieś śmieszne pieniądze,to resztę zostaw sobie na powrót.

 

I w ogóle pytaj to w razie czego podzielę sie doświadczeniem :)

 

KONIECZNIE znajdź plażę ERGEMNI(ERGEMNOI) .To jedna z cudownych rajskich plaż do której nie dotarłem,bo było późno i rząd samochodów jadących w górę niestety zmusił mnie na samym końcu do zwrotu :( Droga tam na koniec szutrowa i trochę w pyle ale odżałuj piękny lakier i odwiedźcie ta plażę(pomimo ok.250 schodków na koniec ;) ) bo podobno jest najpiękniejsza.

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@stach1111, dzieki za rady :)

 

daj sobie spokój z Albanią

 

moze faktycznie tak zrobimy. Pytanie po prostu co Serbia jest w stanie zaoferowac w zamian? Czy po drodze krajobrazy sa ladne?

 

KONIECZNIE znajdź plażę ERGEMNI(ERGEMNOI)

 

ok! :)

 

Bedziemy prawdopodobnie tutaj:

http://www.milosbeach.gr/index.php?menu_id=14&lang_id=1

 

Ze wzgledu na kitesurfing ;) a w czasie wolnym od wiatru bedziemy zwiedzac wyspe :)

 

Swoja droga, jesli kogos stac to znalazlem takie o to - wyglada znakomicie!

http://www.milosbayvillas.gr/pages/us/gallery.php

 

40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbia jest piękna,szczególnie poniżej Niszu,piękne góry ,miasteczka ,krajobrazy ,doliny rzeczne,trochę może jak nasze Pieniny albo okolice Florencji,bardzo klimatycznie.Podobnie w Macedonii.

 

Plaża o której napisałem to Egremni a nie Ergemni-mój błąd.

 

a to:

 

40.jpg

 

REWELACJA!

Pewnie słono kosztuje.

 

Mam nadzieję ,że będziesz miał dobre wiatry,ja się nie znam ale pamiętam że wiało głównie od 15.

 

Najpiękniejsze plaże: Porto Katsiki,Megali Petra,Pefkoulia-masz najbliżej Lefkady,dziewicza-Milos beach-płyniesz motorówką z Agios Nikitas-(koniecznie wybierzcie się tam na kolację!) też bardzo blisko Lefkady,Kalamitsi z najlepszą infrastrukturą restauracjami i kawiarenkami,no i Egremni.w lefkadzie też plaża jest klimatyczna.

Z tym kiteserfingiem to uważaj żeby być w miejscach wydzielonych ,bo widziałem jak policja tego pilnuje i daje mandaty.

 

Tuż nad Lefkadą jest piękny klasztor z punktem widokowym na całą 4,5 km. plażę i miasto.

 

W drodze na południe chyba jeszcze przed Kalamitsi również przepiękny świetnie usadowiony punkt widokowy z klimatyczną restauracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za wskazowki! :) Kajtowac bede tylko tam przy Milos, no problem - jeszcze jestem zoltodziobem wiec nigdzie indziej sie nie zapuszcze ;)

 

No to chyba jednak jedziemy przez Serbie! Kto wie, jak sie bedziemy zmieniac to moze da rade za jednym zamachem przejechac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viamichelin pokazuje 1860km :)

 

Zobaczymy! Nie chodzi o to zeby sie wykończyć oczywiście. Ja kiedyś sam przejechałem trochę ponad 2000 km za jednym zamachem - wszystko zależy od warunków na drodze i pogody!

 

Raczej będziemy brali pod uwagę opcje noclegu po drodze. Nocowaliscie gdzieś?

 

Ok doczytalem :) mógłbyś podać namiary na ten hotel po drodze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bo ich spreche kein polnisch :mrgreen:

 

Powiedz mi Stachu, jak ceny na Lefkadzie w restauracjach, knajpach etc? Bo slyszalem od znajomego, ze taniocha i w ogole nie oplaca sie gotowac samemu. Pytam dlatego, ze wlasnie goscie od noclegu pytaja czy chce HB - znajac zycie moze byc drozej niz stolowac sie samemu ;) I wole miec mozliwosc probowania roznych restauracji chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny powiedziałbym ,że są normalne,w tawernach nie jest drogo,ale taniochą bym tego też nie nazwał,chociaż we wrześniu to będzie jeszcze taniej.

Najlepiej to brać ze śniadaniem (pod warunkiem że jest dobre a nie krakersik z kawką :D )a później mieć luz i nie wiązać się żadnymi godzinami.Warto popróbować w różnych miejscach,zdecydowanie polecam kolację w Agios Nikitas :) i grecki jogurt w przeróżnych smakach,baklawę,i przeróżne ciasta w Lefkadzie ,tylko nie pamiętam jak się ta cukiernia nazywa,na zewnątrz białe stoliki i takież fotele w centrum niedaleko od rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sorry, ostatnie pare tygodni było trochę stresujących i bałem sie zaglądać na forum bo to użaleznia i człowiek tyle czasu tu spędza, a czasu nie miałem... Właściwie dalej go nie mam! :P

 

Ale w wolnych chwilach dziubalem relacje, która za niedługo tutaj wstawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ostatnie pare tygodni było trochę stresujących i bałem sie zaglądać na forum bo to użaleznia i człowiek tyle czasu tu spędza, a czasu nie miałem... Właściwie dalej go nie mam! :P

 

Ale w wolnych chwilach dziubalem relacje, która za niedługo tutaj wstawie :)

 

To dobrze,bo już myślałem,że Lefkada Ci się nie spodobała :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu ‎2013‎-‎09‎-‎25 o 21:55, Than_Junior napisał:

Serdeczne pozdrowienia z Lefkady! :-)

 

Dokładny opis nastąpi ;)

 

Gdzie jest ten opis ? Był ktoś ostatnio ? Jakieś wskazówki dojazdu ? Coś się zmieniło pozytywnie/negatywnie ?

Czy Lefkada ma problem z emigrantami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 2014. Dojazd Węgry, Serbia, Macedonia (3 noclegi nad Jeziorem Ochrydzkim) Przejechaliśmy przez Park Galicica (co prawda jest tam zakaz ruchu albo wjazdu nie pamiętam, ale spotkani Albańczycy mówili, że można jechać jechać). Widok z Parku Galicica na Ochrydę-cudny. Dalej w kierunku Jeziora Prespa, potem kierunek Bitola, granica MK/GR (Niki) i dalej na Lefkadę.

Ochryda

5aaceb51c73c7_2014-07-1309_02_10.thumb.jpg.24cd88e2b9b5b164e5444bdd5b82bd66.jpg

 

Lefkada

5aaceb7a9cffc_2014-07-1715_04_47.thumb.jpg.230ff1b0efbf93744aae7c0e32f2553d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolotem to trochę ciężko się tam dostać. Małżonka nie wsiądzie w żaden mały samolot z Aten na lokalne lotnisko. A samochodem to chyba minimum dwa noclegi w jedną stronę z dzieciakami.

jak się tam dostać najłatwiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...