Jump to content

BRZ, sportowy tłumik

sewa
 Share

Recommended Posts

Cześć,

w wątku 'BRZ' rozmawialiśmy o różnych tłumikach dla BRZta. Jedną z opcji był Miltek, do którego z czasem się przekonałem. Problem z ich systemem był, z mojego punktu widzenia, następujący: wymiana całego wydechu oznacza usunięcie drugiego katalizatora co będzie problematyczne na okresowej kontroli technicznej. Ponadto nie mogłem znaleźć dystrybutora, instalatora ich systemu w swojej okolicy.

Okazało się jednak że Subaru oferuje tłumiki Remus do BRZta. Część ma homologację oraz logo obu firm. Mój lokalny ASO zamówił go dla mnie i wczoraj zamontował. Oto rezultat:

Dźwięk bardzo mi się podoba. Przy niższych obrotach jest dużo więcej basu, również w kabinie. Przy wyższych, nie jest głośniej niż dotychczas. Tłumik oraz końcówki bardzo ładnie wyglądają i co najważniejsze, pasują do charakteru auta. Tłumik nie jest za głośny ale jednocześnie wypełnia lukę którą pozostawia system OEM: brak niskich częstotliwości :lol:

A wy co sądzicie?

Edited by sewa

nie ma tragedii ale ja się pytam gdzie jest bulgot?! :(

Bulgotu nie bedzie chocbym stanal na glowie. Jak rozumiem, kolektor wydechowy jest skonstruowany inaczej niz w imprezie. http://rusubaru.com/...length-headers/

Ale rozumiem ze moze byc?

;-)

sewa, jak Ci pasuje, to może być! :)

Ale to, faktycznie zupełnie inny dźwięk. Słychać boxera, ale brak kolektora nierównoległościowego i turbiny, powoduje, że cokolwiek założysz po drodze.... nie usłyszysz tego czegoś ;)

Ale, przecież to co słychać, mimo, że nie jest (i nie będzie) podobne do "brzmień kultowych", jest baaaardzo fajne i jak najbardziej pożądane :yahoo:

^_^ a tak na powaznie; znajomy odpalil mi niedawno swojego STi z wydechem Milteka wiec rozumiem o czym mowa. Jednak pod wzgledem mocy BRZ jest w innej lidze wiec dzwiek tez powinien byc odpowiednio 'skrojony'.

Tym niemniej bulgot - owszem, brzmial pieknie.

Cześć,

w wątku 'BRZ' rozmawialiśmy o różnych tłumikach dla BRZta. Jedną z opcji był Miltek, do którego z czasem się przekonałem. Problem z ich systemem był, z mojego punktu widzenia, następujący: wymiana całego wydechu oznacza usunięcie drugiego katalizatora co będzie problematyczne na okresowej kontroli technicznej. Ponadto nie mogłem znaleźć dystrybutora, instalatora ich systemu w swojej okolicy.

Okazało się jednak że Subaru oferuje tłumiki Remus do BRZta. Część ma homologację oraz logo obu firm. Mój lokalny ASO zamówił go dla mnie i wczoraj zamontował. Dźwięk bardzo mi się podoba. Przy niższych obrotach jest dużo więcej basu, również w kabinie. Przy wyższych, nie jest głośniej niż dotychczas. Tłumik oraz końcówki bardzo ładnie wyglądają i co najważniejsze, pasują do charakteru auta. Tłumik nie jest za głośny ale jednocześnie wypełnia lukę którą pozostawia system OEM: brak niskich częstotliwości :lol:

Zrobić nowy wydech w taki sposób by bulgot jednak był (da się, użytkownicy wolnych ssaków osiągali bardzo fajne efekty, wyniki do znalezienia równiez na innych forach wraz ze szczegółowymi opisami). A zamiast zwykłego kata można wsadzić sportowy metaliczny. W Piastowie pod Warszawą jest firma co na pewno skroi na wymiar łącznie z katami.

BTW to seryjny dźwięk przypomina odkurzacz a nie Subaru. Strasznie brzmi.

Edited by Boombastic

ha, tuneli tutaj dostatek, o czym Fiji doskonale wie ;) . Faktycznie jazda przez takowy z uchylonym oknem dostarcza nowych wrazen akustycznych...

Co do seryjnego wydechu brzmiacego jak odkurzacz, nie myslalem o tym w ten sposob ale faktycznie jest cos na rzeczy.