Jump to content

wymiana oleju i filtru,

Philippe3
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich

czeka mnie wymiana oleju i filtru w moim wrx 03 blob, olej wybralem mobil 1 5w50, natomiast nie wiem jaki filtr oleju kupic, czy ktos moglby mi cos polecic? szukalem informacji na forum ale nic nie moge znalezc, mieszkam w uk wiec potrzebuje taki ktory jest tu dostepny ( moze byc drozszy, nie oszczedzam na samochodzie)

pozdrawiam

Miałem kiedyś takie stare subaru z zegarem cisnienia oleju i zauwazyłem ze po zmianie oleju i wsadzeniu orginalnego filtra przy zapalaniu na zimnym silniku ciśnienie zaczęło być o 40% wyższe - od tej pory zacząłem wsadzać tylko orginał :) zerowa oszczedność ale jaki komfort psychiczny !

• Upvote 1

Są dobre zamienniki. Ja stosuje filtry Knechta, Mahle, Boscha, Manna czy też Filtrona :) I nie narzekam na ich filtrowanie :)

OEM wiadomo najlepsza półka bo oryginał ale zamienniki też dają radę :)

Mnie też w najbliższej przyszłości czeka wymiana oleju. Wszyscy mówią, że MOTUL, kolega podaje MOBILA. Który lepszy z Waszego doświadczenia?

Tu znajdziesz odpowiedź: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/7137-olej-do-subaru-ktory-wybrac-jak-czesto-sprawdzac-poziom/

;)

• Upvote 1

Knecht olejowy jest jeszcze made in austria. Co w dzisiejszych czasach jest mało spotykane. Natomiast OE Subaru już dawno nie jest japońśki tylko z Kanady. Robiony przez Honeywell'a.

Niemniej Filtrony i inne bym odpuścił. Jeszcze MANN jest pewny.

• 3 months later...

Niemniej Filtrony i inne bym odpuścił. Jeszcze MANN jest pewny.

Mann zaczął ponoć klepać filtry w chinach :) a Filtron jest bardzo dobry, nie wiem dlaczego dużo ludzi go nie chce... To już nie te czasy, że jak się płaciło za coś "markowego" to było super hiper extra :)

• 4 months later...
Mann zaczął ponoć klepać filtry w chinach :)

Ponoć....

Filtron jest bardzo dobry,

Nie wiem, nie jadłem ;)

Ale po rozpruciu filtrona zakładam OEM... ;)

Mann made in germany ciezko spotkać teraz.. albo bułgaria, albo czechy .. albo jeszcze gdzie indziej produkowany .. Wcale jakością nie przewyższa Filtrona, Boscha, Purfluxa itp .. Ktoś kiedyś puścił fame o filtronie że jest bee.. a wiadomo złe wieści się dobrze rozchodza.. Filtry to nie jest żadna kosmiczna technologia..z reguły kawałek tekturki z plastikiem albo w metalowej obudowie.. Nie widze sensu przepłacania za samą nazwę :) chyba, że ktoś lubi łechtać swoje ego i rajcuje go to poprostu że ma filtr MANN czy Knecht :)

Nie wiem dlaczego tak hejtujecie Filtrona ;) Przecież oni robią też fanty na pierwszy montaż. Nie do Subaru co prawda, ale do innych marek...

Inna sprawa, że OEM filtr oleju z uszczelką pod korek to chyba 45 albo 55, więc nie wiem, czy warto oszczędzać.

Edited by loser

Niestety globalizacja robi swoje i firmy juz robia wszystko wszedzie aby tylko im sie oplacalo,zakladalem juz naprawde bardzo wielu marek jedne w cenie tak taniej,ze wydawalo sie cos nie tak, inne w cenie kosmicznej iz mozna bylo kupic za niego 4 innej firmy a efekt ten sam chodzilo wszystko dobrze,teraz biore co jest jesali Filtron to Filtron,jesli Mann to Mann itd. ;)