Skocz do zawartości

WRX Blob ABS problem


lugi666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem w diagnozowaniu ABS-u. Otóż sytuacja wygląda następująco, Na początku Co chwilę zapalała się i zaraz gasła kontrolka ABS-u oraz lampka od hamulca ręcznego. Gdy podłączyłem komputer nie pokazało żadnego błędu. Czujniki widzi dobrze, bezpiecznik jest OK. Po kilku dniach lampki palą się cały czas i komputer nie może połączyć się z modułem. Co zauważyłem pompa ABS-u dziwnie "tryka". Gdy sprawdzałem wtyk sprawdziłem, czy dochodzą prawidłowe napięcia. Otóż są dwie stałe masy i dwa stałe 12V, ale powinno być jeszcze jedno napięcie do sterowania. W danym pinie napięcie nie wynosi 12V tylko 6-8 V. KIedy dałem " na krótko" prawidłowe napięcie pompa przestała "trykać".

 

I teraz nasuwa się pytanie: co dalej robić z tym fantem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wymigaj" błąd ABSu będzie najprościej

jak mam "wymigać" skoro nie ma komunikacji z modułem ABS-U ??

 

@lugi666, trzeba prześwietlić wiązkę od tego zasilania z za małą wartością napięcia. Zapewne gdzieś gnije wiązka - wzrasta rezystancja i pojawiają się spadki napięcia.

 

A może wie ktoś gdzie dokładnie idzie ta wiązka?? Z tego co zauważyłem, to idzie w błotnik i pewnie gdzieś do wnętrza. Ale wywalanie całej tapicerki nie bardzo mi się widzi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj wymienić bezpiecznik, może z min coś nie tak i przerywa, lub nie daje pełnego prądu. Sadzę tak dlatego, bo ja jak chcę pojeździć bez ABS to wyciągam bezpiecznik i podobnie jak w twoim przypadku zapala mi się ABS i kontrolka hamulca ręcznego, więc może coś w tym być. O ile dobrze pamiętam to jest to ósmy bezpiecznik - czyli w drugim rzędzie, drugi od lewej. Daj znać czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki przejrzałem dokładnie na samym początku, te w komorze silnika i pod kierownicą. Dochodzi i wychodzi 12V. Mam już schemat, jutro się do niego zabieram. Jeśli zlokalizuję usterkę oczywiście napiszę co to było.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumię że przejrzałeś te bezpieczniki które są pod spodem za malutką szufladką z lewej strony kierowcy.... jak masz czas to spróbuj włożyć jakiś inny. Jeżeli to nie pomoże to już nie mam pojęcia. Ale powiem ci szczerze, że jeżeli masz jakieś pojęcie o jeździe to lepiej bez tego "AntyBlokującegoSystemu" ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...