Skocz do zawartości

czy kończy sie sprzęgło?


pininfarin01

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dziś zasypało mnie konkretnie,po dłuzszym walczeniu z zaspami sprzegło dało o sobie znać(zapach) , teraz pytanie czy to jest objaw kończącego się sprzęgła? robiłem wcześniej próbe na 4 i 5 biegu i nie było czuć by sprzęgło ślizgało.

 

 

tak czy tak trzeba mysleć o zmianie, jakie sprzęgło polecacie (impreza gf 2,0 115km 98r) valeo zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko podgrzałeś sprzęgło,dłużej walcząc z zaspami na półsprzęgle,stąd zapach.Jeśli działa bez szarpania,cicho i się nie ślizga,zostawiłbym i nie ruszał.

Wymienisz jak zacznie się ślizgać albo wykaże inne objawy zużycia.

Valeo będzie odpowiednie,fabrycznie jest chyba Sachs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem w histori serwisowej swojego auta i wymieniana była sam tarcza sprzęgła 100tyś km temu,więc ktoś zaoszczędził na wymianie całego kompletu i teraz daje o sobie znać.

 

 

na dodatek jak wracałem z memoriału to na 5 biegu i przy około 3000-3500 było czuć slizgające się sprzęgło, ale jak wyczytałem na forum to przy delikatnej jeździe kilka tysięcy kilometrów da się zrobić.

 

tak czy tak sprzęgło kupię i trzeba będzię w wolnym czasie wymienić.

 

by było prościej zna kto dokładną średnice tarczy? bo na allegro są rózne modelea nie chciałbym kupić takiego które nie bedzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy delikatnej jeździe kilka tysięcy kilometrów da się zrobić.
ja dyszlem przejechalem 2000km na trasie z Francji do Polski i to z przyczepa. 6ty moglem wlozyc tylko z gorki i generalnie jazda o jeden bieg nizej niz normalnie z bardzo łagodnym operowaniem gazem. Z tym ze to było na trasie Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, dziś zasypało mnie konkretnie,po dłuzszym walczeniu z zaspami sprzegło dało o sobie znać(zapach) , teraz pytanie czy to jest objaw kończącego się sprzęgła? robiłem wcześniej próbe na 4 i 5 biegu i nie było czuć by sprzęgło ślizgało.

 

 

tak czy tak trzeba mysleć o zmianie, jakie sprzęgło polecacie (impreza gf 2,0 115km 98r) valeo zda egzamin?

 

U mnie w 2.0L jest 230mm ,więc powinno być to samo.

 

 

Przy okazji mam pytanie(a), czy lużne już sprężynki tarczy,które było słychać szczególnie przy obciążeniu i podczas rozgrzewania silnika będą chrobolić potrząsając samą tarczą? Mam wyjętą wcześniej tarczę i sprężynek nie słychać( do końca było o.k),natomiast w nowym kpl. Exedy po 10k km zaczęło metalicznie terkotać od 2k i lekko wyciszać.Możliwe jest ,że odzywają się sprężynki? Na luzie cisza.Bardziej na pół sprzęgle.Mieliście taki przypadek?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło już zmienione, teraz muszę się przyzwyczaić do pedału sprzęgła bo bierze już od samego dołu i o wiele płynnej jak na starym.

 

 

od razu podziękowania dla CARFITA za błyskawiczną wymianę ( 2h) i polecam ten warsztat !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...