Skocz do zawartości

wytrzymałość dachu


wojo02

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest "nośność" takiego dachu, chcę załadować kółko zapasowe i skrzynię (razem waga ok kwintal) ale nie na bagażnik tylko bezpośrednio na te listewki i przytroczyć paskami do relingów:

post-9004-0-24730800-1363333173_thumb.jpg

Edytowane przez wojo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest dobry pomysł. Dach nie jest wytrzymałą konstrukcją w tym miejscu, zwłaszcza dla takiego obciążenia. Lepiej dodaj 2 belki poprzeczne i załóż wszytko na bagażnik. Może wytrzyma - jak już masz mus - do 75 kg wytrzymać powinien. Tylko przyznam szczerze, że auto w manewrowaniu będzie mniej przewidywalne, nie wspominając o hamowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forku MY 05 w instrukcji jest napisane maksymalne całkowite obciążenie dachu wynosi 80 kg. Podczas przewożenia ładunku na dachu należy korzystać z bagażnika dachowego. W Forkach takich jak mój dach jest gładki i nie ma tam żadnych listew oprócz relingów. !00 kg na dachu to chyba za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady, chyba zrobię tak że koło położę bezpośrednio na dachu (na listewki idące wzdłuż dachu), a skrzynie hermetyczną na belki dachowe

z drugiej strony ten ładuje na dach 350 funtów (czyli ok 160 kg)

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f74/loaded-26977/

"I've safely done 350lbs in my roof basket and 400lbs in the rear"

jeszcze mam pytanie, czy forester ma jakieś punkty mocowania belek na relingach, czy można je mocować w dowolnym miejscu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...