Skocz do zawartości

dyfer tył - różnice pomiędzy wersjami


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

umiera mi tylni most, a Subariada coraz bliżej...

Namierzyłem używany z wersji 2,5 n/a automat (więc taki jak mój), ale pochodzi z Forestera po liftingu (ja mam starą budę). Czy ktoś się orientuje czy w lifcie pozmieniali coś z napędami?

Próbowałem znaleźć jakieś informacje na necie, ale im dłużej szukałem tym mniej wiem...

Jakie przełożenie ma automat i czy to możliwe że wersje z USA miały inne niż te w Europie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej będzie porównać po numerach zespołu napędowego który znajduje się na skrzyni albo tabliczce znamionowej. Subaru miało chyba tylko 4 rodzaje przełożeń tj. 3,54, 3,9, 4,1 i 4,44. Dla pewności zawsze można policzyć zęby przez korek wlewu oleju. Robota trochę na ginekologa ale do ogarnięcia. Można jeszcze zadzwonić do ASO. Po VINie potrafią powiedzieć jakie przełożenia ma tylny dyfer.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy numer skrzyni da się odczytać w cywilizowany sposób czy trzeba na kanał? Inna sprawa: mam z tyłu LSD, da się to w miarę bezboleśnie przełożyć do drugiego mostu czy go trzeba rozbierać na kawałeczki? :)

 

Edit:

 

Jakby co to najprawdopodobniej padły łożyska na wałku atakującym, można wyczuć delikatne luzy, taką diagnozę wystawiły 2 warsztaty... nie wiadomo tylko jakie (czy) straty w środku mostu...

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny mostów mam obcykane :) Na allegro między 400 a 700 zł jest większość, ale kiepsko opisane i trzeba się nadzwonić i dokładnie wiedzieć czego się szuka, no i nigdy nie wiesz co Ci się trafi. Same łożyska w moście po niecałe 300 zł w ASO za sztukę (+ uszczelniacze do tego), nie udało mi się znaleźć zamienników. Cena z kompletny most do 2,5 n/a w ASO: 11300 zł ( to nie literówka ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...