Jump to content

Centralny zamek, mała pomoc by się zdała ;)

BartZ
 Share

Recommended Posts

Słuchajcie moi mili,

w mojej imprezie jest centralny zamek, ale sterowanie odbywa się tylko za pomocą klucza wkładanego do zamka.

Podczas przekładki auto zostało wykastrowane z czegoś tam i dlatego pilot nigdy nie działał i nie będzie (nieważne).

Chcę zamontować taki dodatkowy sterownik, co by mieć pilota i przestać się szamotać z zamkiem w drzwiach, tym bardziej, że wkładka zaczyna coś powoli się odzywać...

Pytanie moje jest takie:

gdzie jest centralka od centralnego, jakie jest sterowanie, czy ma ktoś może jakiś schemat, anything?

Z góry dzięki ;)

Słuchajcie moi mili, w mojej imprezie jest centralny zamek
WOW, niesamowite :D

auto zostało wykastrowane z czegoś tam i dlatego pilot nigdy nie działał i nie będzie

jak centralny działa - to załóż alarm i dodatkowy siłownik w drzwiach ...

• Upvote 1

jak nie chcesz alarmu to kupujesz zwykly sterownik Legranda do żaluzji zasilaniem na 12VDC. Kostka jest zatopiona wiec powinno być mało awaryjne. i chyba zdecydowanie tańsze niż centralka alarmowa

łatwiej jest podpiąć bezpośrednio w drzwiach. Sam bym się pod deskę nie wczołgał a co dopiero BartZ :D

• Upvote 1

zwykly sterownik Legranda do żaluzji

a da się jeszcze żaluzje pod to podpiąć? tylko jak w szyby bez ramek? ;):P

zdecydowanie tańsze niż centralka alarmowa

a ile toto, bo z centralką i pilotami w 100zł można się zmieścić ;)

łatwiej jest podpiąć bezpośrednio w drzwiach

ale to jest prowizorka, w skrzyneczce są 2 piny(właściwie 4 ale to nas nie interere :P ) podpina się je do 2 pinów w centralce alarmu i alarm nam steruje otwarciem/zamknięciem drzwi(te 2 dodatkowe są od bagażnika) :)

Montowałem taką centralkę do zamka w Maździe, koszt zależnie od bajerów od 60 do 120 pln. Można podpiąć kierunki, domykanie szyb, otwieranie bagażnika, może działać jak pseudo-alarm gdy podłączymy syrenę i czujniki z drzwi. Trzeba tylko poszperać troszkę w instalacji i znaleźć odpowiednie przewody :D .

i dzieciaki na osiedlu beda miały ubaw, jak sie bedzie pilotami od zabawek otwierał
kod jest 64bity :rolleyes:
z centralką i pilotami w 100zł można się zmieścić
a to sie poddaje bo na tyle samo wyjdzie.

BartZ 0 jeżeli mnei pamięc nie myli - to centralka jest w tym samym miejscu co w forku była - czyli nad skrzynką bezpieczników, ewentualnie za schowkiem pasażera w JDMach.

wersje europejskie miały chyba 26 pinowy konektor wpięty w sterownik zamka - JDM - 8 pinowy - a wygląda on dokładnie jak na zdjęciach - więc znajdziesz bez problemu

• Upvote 1

Od centralnego jest taki sterownik. On chyba jest gdzieś w okolicach kierownicy.

HPIM0618j_xqwqxhh.jpg

I pod niego podpiąć coś takiego:

sterownik_centralnego_2.jpg

Dokładnie TO zamierzam zrobić ;)

BartZ 0 jeżeli mnei pamięc nie myli - to centralka jest w tym samym miejscu co w forku była - czyli nad skrzynką bezpieczników, ewentualnie za schowkiem pasażera w JDMach.

wersje europejskie miały chyba 26 pinowy konektor wpięty w sterownik zamka - JDM - 8 pinowy - a wygląda on dokładnie jak na zdjęciach - więc znajdziesz bez problemu

Ok, i co dalej, bo jestem nieco lajkonik w te sprawy... Chociaż zegarek w forku naprawiłem sam :yahoo:

----------------------------------------------------------------------------------

Potwierdzam, centralka jest dokładnie taka jak na zdjęciu powyżej i siedzi identycznie jak w forku, tak jak Siekla napisał, czyli po lewej stronie kolumny kierowniczej nad bezpiecznikami, jedna śruba i po sprawie ;)

Ze sterowaniem już nie było tak prosto, ale udało nam się znaleźć (tzw. sterowanie masą) - generalnie trzeba się podpiąć pod środkowy przekaźnik, napięcie i masa są na dwóch najgrubszych przewodach białym i czarnym.

Zameczek hula aż miło, koniec z wtykaniem ;)

Edited by BartZ

Nie rozumiem tylko dlaczego oryginał nie działał. Jak się okazało centralka ma w sobie wszystko, włącznie z anteną, w kluczyku nowa bateria (była) i to w ogóle nie grało... Nie wiem, w sumie teraz już nieważne.