Skocz do zawartości

Centralny zamek, mała pomoc by się zdała ;)


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie moi mili,

 

w mojej imprezie jest centralny zamek, ale sterowanie odbywa się tylko za pomocą klucza wkładanego do zamka.

Podczas przekładki auto zostało wykastrowane z czegoś tam i dlatego pilot nigdy nie działał i nie będzie (nieważne).

 

Chcę zamontować taki dodatkowy sterownik, co by mieć pilota i przestać się szamotać z zamkiem w drzwiach, tym bardziej, że wkładka zaczyna coś powoli się odzywać...

 

Pytanie moje jest takie:

gdzie jest centralka od centralnego, jakie jest sterowanie, czy ma ktoś może jakiś schemat, anything?

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moi mili, w mojej imprezie jest centralny zamek
WOW, niesamowite :D

 

auto zostało wykastrowane z czegoś tam i dlatego pilot nigdy nie działał i nie będzie

jak centralny działa - to załóż alarm i dodatkowy siłownik w drzwiach ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz alarmu to kupujesz zwykly sterownik Legranda do żaluzji zasilaniem na 12VDC. Kostka jest zatopiona wiec powinno być mało awaryjne. i chyba zdecydowanie tańsze niż centralka alarmowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly sterownik Legranda do żaluzji

a da się jeszcze żaluzje pod to podpiąć? tylko jak w szyby bez ramek? ;):P

 

zdecydowanie tańsze niż centralka alarmowa

a ile toto, bo z centralką i pilotami w 100zł można się zmieścić ;)

 

łatwiej jest podpiąć bezpośrednio w drzwiach

ale to jest prowizorka, w skrzyneczce są 2 piny(właściwie 4 ale to nas nie interere :P ) podpina się je do 2 pinów w centralce alarmu i alarm nam steruje otwarciem/zamknięciem drzwi(te 2 dodatkowe są od bagażnika) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem taką centralkę do zamka w Maździe, koszt zależnie od bajerów od 60 do 120 pln. Można podpiąć kierunki, domykanie szyb, otwieranie bagażnika, może działać jak pseudo-alarm gdy podłączymy syrenę i czujniki z drzwi. Trzeba tylko poszperać troszkę w instalacji i znaleźć odpowiednie przewody :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzieciaki na osiedlu beda miały ubaw, jak sie bedzie pilotami od zabawek otwierał
kod jest 64bity :rolleyes:
z centralką i pilotami w 100zł można się zmieścić
a to sie poddaje bo na tyle samo wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ 0 jeżeli mnei pamięc nie myli - to centralka jest w tym samym miejscu co w forku była - czyli nad skrzynką bezpieczników, ewentualnie za schowkiem pasażera w JDMach.

 

wersje europejskie miały chyba 26 pinowy konektor wpięty w sterownik zamka - JDM - 8 pinowy - a wygląda on dokładnie jak na zdjęciach - więc znajdziesz bez problemu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od centralnego jest taki sterownik. On chyba jest gdzieś w okolicach kierownicy.

 

HPIM0618j_xqwqxhh.jpg

I pod niego podpiąć coś takiego:

sterownik_centralnego_2.jpg

Dokładnie TO zamierzam zrobić ;)

 

BartZ 0 jeżeli mnei pamięc nie myli - to centralka jest w tym samym miejscu co w forku była - czyli nad skrzynką bezpieczników, ewentualnie za schowkiem pasażera w JDMach.

 

wersje europejskie miały chyba 26 pinowy konektor wpięty w sterownik zamka - JDM - 8 pinowy - a wygląda on dokładnie jak na zdjęciach - więc znajdziesz bez problemu

Ok, i co dalej, bo jestem nieco lajkonik w te sprawy... Chociaż zegarek w forku naprawiłem sam :yahoo:

----------------------------------------------------------------------------------

 

Potwierdzam, centralka jest dokładnie taka jak na zdjęciu powyżej i siedzi identycznie jak w forku, tak jak Siekla napisał, czyli po lewej stronie kolumny kierowniczej nad bezpiecznikami, jedna śruba i po sprawie ;)

 

Ze sterowaniem już nie było tak prosto, ale udało nam się znaleźć (tzw. sterowanie masą) - generalnie trzeba się podpiąć pod środkowy przekaźnik, napięcie i masa są na dwóch najgrubszych przewodach białym i czarnym.

 

Zameczek hula aż miło, koniec z wtykaniem ;)

Edytowane przez BartZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko dlaczego oryginał nie działał. Jak się okazało centralka ma w sobie wszystko, włącznie z anteną, w kluczyku nowa bateria (była) i to w ogóle nie grało... Nie wiem, w sumie teraz już nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...