Jump to content

Głośny rozrząd (gwizd) forester 2.0T

pitstoop
 Share

Recommended Posts

Witam, z silnika w moim forku słychać "gwizd" coś w stylu głośnego łożyska, podejrzewałem że to napinacz paska wielorowkowego napędu alternatora , ale po zdjęciu obu pasków od alternatora i klimatyzacji jest to samo . Podejrzenia padły na rozrząd który był wymieniany 15tyś km temu w nie-ASO, cały kompletny z pompą wody osobiście kupiłem w intercarsie . Kolega mechanik przypuszcza że pasek jest za mocno napięty . Mam pytanie czy może ktoś spotkał się z takim objawem ? ew. co trzeba wymontować żeby dostać się do napinacza paska rozrządu?

Nadmiernie naciagniety pasek wydaje takie specyficzne jęczenie ,często taki dżwiek wydawały paski Contitecha ;) rozebrać musisz osłony i juz generalnie ktoś ogarnięty wyczuje czy jest za mocno czy nie

Nadmiernie naciagniety pasek wydaje takie specyficzne jęczenie ,często taki dżwiek wydawały paski Contitecha ;) rozebrać musisz osłony i juz generalnie ktoś ogarnięty wyczuje czy jest za mocno czy nie

Właśnie jest to takie jęczenie ,a zamontowany jest pasek contitecha, może wymienić pasek na inny ? Jakie paski ew. polecacie ? i czy do wymiany trzeba wyjmować chłodnicę ,czy wystarczy wymontować wentylatory?

Raczej od 15tyś tak jęczy , lecz nie jestem do konca pewien , jest to moje pierwsze subaru . Byłem wczoraj u znajomego co ma impreze sti i usłyszałem podobny dzwięk do mojego , jakby głośne łożysko , on twierdzi że subaru tak ma , co wy o tym sądzicie?