Jump to content

Netia. pomoc = piwko

wąż

Recommended Posts

Na pewno jest tu ktoś kto ma Netię :D

Moja dziewczyna mieszka w bloku i ma tylko internet prepaidowy via modem 3g. Rozwiązanie to było dotąd jedynym możliwym. Lecz teraz widzę że w zasięgu wifi jest połączenie netia/fon

To bezpłatna usługa, która jest realizowana przez wszystkich klientów netii dla innych. Działa to tak, że wystarczy zarejestrować się na http://www.netia.pl/fon i wtedy masz możliwość połączenia się BEZPŁATNIE z 5 mln hot spotów w Polsce.

I tutaj chciałbym wyartykułować moją prośbę :) mianowicie zależy mi, żeby ktoś kto ma netię zarejestrował się tam http://www.netia.pl/fon założył hasło 1234 (i podał login), żeby moja dziewczyna mogła bez skrępowania i dodatkowych opłat surfować po sieci.

Za pomoc odwdzięczę się browarkiem :thumbup:

Edited by wąż

aero2 do odbierania "lekkiej" poczty, przegladania prostych stron jest ok. Youtube bardzo slabiutko, nawet jak odpalisz film w najgorszej jakosci.

Zwroccie uwage, zeby kupic odpowiedni modem, poniewaz wiele modeli nie jest kompatybilna z aero2:

jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html

I przede wszystkim zerknijcie czy w miejscu w ktorym mieszkacie jest zasieg aero2 (mozna szalu dostac jak modem rozlacza sie co 2-3min...)

Teoretycznie do 22.03 powinienem dostać kartę, więc niedługo przetestuję i będę mógł zdać relację ;)

aero2 u mnie ma być tylko backupem + wyjazdowym internetem, w tej roli może się sprawdzi :D

brt daj znać jak to u Ciebie działa, jak już dojdzie :)

nie ma sprawy, teoretycznie do jutra mają przysłać, ale coś mi się wydaje, że najwcześniej w przyszłym tygodniu dostanę :/

jeszcze nie, dzisiaj dostałem mailem info, że wczoraj wysłali poleconym :D

Karta doszła, nadaję z Aero 2 :)

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to zasięg max lepszy o kilka kresek od blueconnect! :D

Zaraz przetestuję jakieś filmiki na YT

Jakoś super szybko nie jest, w jakości 360p trzeba buforować pauzowaniem, 240p płynnie i bez zająknięcia ;)

Jeszcze wynik ze speedtest:

2603100339.png

pierwsze wrażenia ogólnie pozytywne :)

jak na razie raz się rozłączył, po około godzinie, ponowne połączenie i śmiga dalej :)

nie są to wielkie problemy z rozłączaniem, blueconnect raz na jakiś czas też mnie wywali, już się przyzwyczaiłem, jak będzie nie częściej niż co godzinę, to da się przeżyć ;)

duzo zalezy od modemu. Ja mam Huawei e173u-2 i mi niestety raz na jakis czas rozlacza.. mimo wszystkich updateow, ktore zalecaja na jdtech.pl

niemniej jednak darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada :ok:

Edited by KamilP

małe podsumowanko

aero2 jako zapasowy internet jest ok, jako podstawowy dla używających go od czasu do czasu również, na wyjazdach też się pewnie sprawdzi(chociaż ja jest z sygnałem w trasie sprawdzę dopiero w połowie kwietnia), nie można natomiast liczyć na działanie non stop - rozłącza się co godzinę prawie z zegarmistrzowską precyzją i (w moim przypadku) nie łączy się ponownie automatycznie, muszę "zapomnieć sieć" dodać nazwę APN i połączyć ponownie ręcznie, trochę to upierdliwe, ale spróbuję temu jakoś zaradzić ;)

w trasie sprawdzę dopiero w połowie kwietnia

na cuda nie licz, w mniejszych mieścinach maila bez załączników wysyła do 5 minut. do łączenia używam softu z www.bez-kabli.pl, jak się dobrze skonfiguruje nic nie trzeba "zapominać" i rzeźbić.